مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی جک ما -به ایده های خودتان ایمان داشته باشید

جک ما (Jack ma) مدیرعامل یکی از شرکت های معروف و موفق به نام علی بابا می باشد او در حوزه های فناوری اطلاعات پیشرفت و شهرت بسیاری داشته است و اسم او در رده ی چهارم مدیران باهوش در دنیای فناوری اطلاعات قرار دارد. جک ما در سال 1964 در کشور چین و در یک خانواده که به هنر موسیقی علاقه ی زیادی داشتند متولد شد. جک ما به فراگیری زبان انگلیسی علاقه ی زیادی داشت و به دلیل علاقه ی فراوانش به هتلی که در نزدیکی خانه خودشان بود میرفت و با انگلیسی زبان ها مذاکره میکرد و آن ها را با مکان های شهر خودشان آشنا میکرد . جک ما حدود 3 مرتبه در امتحان ورودی دانشگاه رد شد.پس از آن او تصمیم گرفت در کلاس آموزشگاه زبان شرکت کند و در سال 1988 مدرک دیپلم را اخذ کرد. جک ما سخنرانی های بسیاری را با زبان انگلیسی انجام داده سپس او به یکی از معروف ترین سخنرانان چینی به زبان انگلیسی شد.

قسمتی از سخنرانی جک ما (به ایده های خود ایمان داشته باش)

من پدر پولداری نداشتم تحصیلات بالایی هم ندارم و 3 بار در امتحان ورودی دانشگاه مردود شدم .10 بار در امتحان ورودی دانشگاه هاروارد مردود شدم .و این به نظر من یک زندگی معمولی است آن موقع همه چیز در زندگیه من سخت بود و همیشه نگران بودم . اما همیشه باور داشتم که یک زندگی بهتر منتظر من است و برای داشتنش باید سخت تلاش کنم .هیچ کس باورش نمیشد که من یک روزی موفق شوم .

راهکارهایی برای داشتن زندگی سرشار از صلح و آرامش درون
بخوانید

سخنرانی جک ما -به ایده های خودتان ایمان داشته باشید

زیرا همه میگفتند این پسر متفاوت و دیوانه است اما گفته های همه در گذشته باقی ماند اکنون پس از 16 سال من گروه علی بابا را دارم و حتی گروه تاباو را  دارم . مردم میپرسند چطور توانستی این کار را انجام دهی اگر تو میتوانی فرصت ها را ببینی چرا بقیه مردم نمیبینند ، مردم دیروز مانند مردم امروزی می باشند .از من میپرسند چگونه یک فرصت یا ایده ی خوب پیدا کنیم . من شغلی ندارم من ماشین ندارم ، من خانه ندارم و …

جوان های بسیاری را میبینم که که هر روز ایده های فوق العاده ای دارند .اما صبح روز بعدی زندگی کارمندی شان را ادامه می دهند.قدم اول را بردارید حرکت کنید برای همه مردم فردا یک روز جدید می باشد.اگر چیزی باشد که همه باورش داشته باشند .یا چیزی که همه دوست داشته باشند باید آن را فراموش کنید فرصت خوبی نخواهد بود .زیرا اگر همه موافق اند ، چرا این فرصت باید برای تو باشد . اگر ایده ای داشتید که اکثر مردم با آن مخالف بودند اما شما باور داشتید که ایده ی خوبی می باشد .

گروهی از افراد هم عقیده را پیدا کنید و بر روی ایده خودتان کار کنید .و مطمئن باشید افرادی که با شما کار میکنند حتما باید به رویاها باور  داشته باشند .مهم نیست سرمایه گذارتان باور  داشته باشد یا خیر و مهم نیست که دوستانتان باور داشته باشند یا خیر . یا مهم نیست والدینتان باور داشته باشند یا خیر .مهم این است که خود شما باور داشته باشید و تیمتان باور داشته باشد پس سخت کار کنید تا به واقعیت تبدیل شود .بهانه نیاورید اجازه بدهید دیگران هر چقدر میخواهند بهانه بیاورند.زیرا آن ها همیشه بهانه میاورند و همیشه همان زندگی ثابتشان را دارند .سعی کنید به نداشته هایتان فکر نکنید .به این فکر کنید که چطور کار ها را متفاوت انجام دهید .

افزایش کارایی و بهره وری روزانه با 5 تکنیک ساده
بخوانید

سخنرانی جک ما -به ایده های خودتان ایمان داشته باشید

از ذهن و تفکرات خودتان کمک بگیرید . مهم ترین مسئله ی که میخواهم به شما بگویم این است که : پس از یک روز که سخت کار کردید از خودتان بپرسید آیا برای دیگران کار میکنم ؟ ایا برای خودم؟

من انتخاب کردم تا برای خودم کار کنم کار کردن برای خودم یعنی کار کردن برای جامعه اگر میخواهید واقعا برای خودتان کار کنید .راجع به دیگران فکر کنید .

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن