مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی جان کانفیلد – شش عادت شکرگزاری برای جذب کردن فراوانی

همه  ما به طور فرهنگی شرطی شده ایم که به جای شکرگزاری و فکر کردن بر روی داشته های خود، بر روی چیزهایی که نداریم تمرکز میکنیم. اصلا مهم نیست که در زندگی چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی ندارید، زمانی که بابت چیزهایی که دارید شکرگزاری می کنید می توانید خوشحالی و حس رضایت را درون خود احساس کنید.

شکرگزاری از بالاترین حالت های احساسی می باشد که هر فرد می تواند آن را حس کند. زمانی که شکرگزار داشته های کنونی خود باشید ، به صورت طبیعی چیزهای زیادی را جذب می کنید که می توانید به همین دلیل شکرگزار باشید.

استاد احمد محمدی

شش عادت شکرگزاری برای جذب کردن فراوانی:

1.   همیشه صبح ها 7 دقیقه را برای شکرگزاری بگذارید.

همیشه صبح ها برای هر چیزی را که در زندگی خود قدردان و متشکر از آن هستید در دفتر شکرگزاری خود بنویسید . وقتی که با شکرگزاری روزتان را شروع می کنید، خودتان را برای قدردانی کردن هر چیز که در روز برایتان اتفاق می افتد آماده می کنید. همچنین این موضوع سبب میشود تا انرژی مثبتی از خود بروز دهید تا افراد مثبت زیادتری به سمت شما کشیده شوند. این انرژی مثبت، سبب می شود تا به شما کمک کنند تا به آرزو و اهدافتان برسید.

2 . هر روز در زندگی قدردان حداقل 3 نفر باشید.

وقتی که اجازه می دهید تا افراد متوجه شوند که شما چه مقدار قدردان آن ها هستید، حس قدردانی و ارزش شان را خیلی بالاتر میبرید و به آن ها را می آموزید که این انرژی مثبت را به دیگران انتقال بدهند. خیلی از افراد قدردانی شفاهی را دوست دارند اما بعضی اوقات می توانید آن ها را با یادداشت های از قبل نوشته شده غافل گیر کنید.

سخنرانی جان کانفیلد - شش عادت شکرگزاری برای جذب کردن فراوانی

3. بازی های مربوط به شکرگزاری کنید!

در هر روز از زندگیتان زمان خاصی را انتخاب کنید تا به طور هوشیارانه شکرگزار هر چیزی در زندگیتان باشید. زمان مناسب برای این کار، موقع رفتن یا برگشتن از سر کار است. متشکر از افرادی که از کنار آن ها عبور میکنید باشید، حتی مسیری که روی آن قدم میزنید یا رانندگی می کنید، و تابلوهای خیابان که سبب می شوند مسیرها را درست پیدا کنید و به مقصدتان  برسید، آب بارانی که گیاهان و درختان از آن تغذیه می کنند. مانند یک بازی در تمام وضعیت زندگی به دنبال چیزهای خوب بگردید.

4.چیزی را به عنوان یادآور شکرگزاری همراه خودتان داشته باشید.

چیزی مانند یک سنگ با شکل قلب و یا چیزهای کوچک که به عنوان یادآور عمل می کنند، همیشه همراه خودتان داشته باشید. در این مواقع هر گاه که دستتان را در جیب خود می کنید، آن جسم کوچک، شکرگزاری کردن را به شما یادآوری می شود .

5. شکرگزار ساده ترین چیزها در زندگیتان باشید.

یکی از بهترین راه ها فعال کردن شکرگزاری،تشکر و سپاسگذاری از موهبت هایی است که خیلی افراد آنها را نادیده می گیرند. اگر در یخچال خود غذا دارید، اگر در کمدتان لباس دارید، اگر سقفی بالای سرتان است، باور داشته باشید یا نه، از 70%  مردم دنیا  شرایط خیلی بهتری دارید.و اگر در روز 3 وعده غذایی می خورید، از حدود یک میلیارد نفر در کره ی زمین اوضاع خیلی بهتری دارید که تنها یک وعده ی غذایی دارند.

سخنرانی جان کانفیلد - شش عادت شکرگزاری برای جذب کردن فراوانی

6.قدردان خودتان باشید.

از یاد نبرید که قدردان ویژگی های مثبت و دستاوردهای خود باشید. علاوه بر جشن گرفتن موفقیت های بزرگ کسب کرده خودتان قدردان موفقیت های کوچک روزانه تان نیزباشید. بسیاری از ما به قدردانی نیاز داریم اما مهم ترین آن قدردانی، از خودمان است . و یکی ازروش های قدرتمند سپاس گزاری از خودتان انجام تمرین آینه است. پس هر شب چند دقیقه با خودتان جلوی آینه صحبت کنید و بابت موفقیت های روزتان قدردان خود باشید.

تمرین عادت شکرگزاری روزانه ممکن است در ابتدا طبیعی احساس نشود، ممکن است شکرگزاری برای چیزهایی که از قبل دارید برایتان عادی نباشد، اما با تمرین مداوم این 6 عادت، شروع به تغییر ذهنتان می کنید و ضمیر ناخودآگاه خودتان را شرطی می کنید تا سبب شود چیزهای دیگری اتفاق بیفتد که می توانید شکرگزار آن ها نیز باشید. و این 6 عادت ساده را هیچگاه دست کم نگیرید.

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن
خلاصه کتاب 10 ستون ثروت نوشته الکس بکر
خلاصه کتاب قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن