خلاصه کتاب «تسلط» نوشته رابرت گرین

کتاب «تسلط»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

خلاصه کتاب «تسلط» نوشته رابرت گرین را در این مقاله مطالعه کنید.

کتاب تسلط از نویسنده کتاب های مهارت های استادی، طبیعت انسان، رابرت گرین است. رابرت گرین نشان می دهد که چطور ما، به عنوان انسان، برای موفقیت و برتری سخت تلاش می کنیم. او سعی دارد در کتاب تسلط به شما هر آنچه را که برای بزرگ شدن و موفق شدن به آن نیاز دارید، بیاموزد.

تسلط بر ذهن یکی از رازهایی است که انسان سالهای بسیار زیادی است که به دنبال دستیابی به آن است. مهارت تسلط بر ذهن یک رویای همیشگی برای بشر بوده است که نیازمند شناخت ساختار ذهن است. قدرت بالای ذهن انسان و تاثیر بسیار تسلط آن بر زندگی موضوعی است که رابرت گرین در این کتاب به آن می پردازد.

مطالعه بیشتر : بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید .

با آکادمی بازار همراه باشید و قسمت هایی از این کتاب را مطالعه نمایید:

تاثیرات نبود علاقه بر روی بهره وری

به یاد دارم در کالج، باید به کلاس هایی می رفتم که به آنها علاقه نداشتم و هر کلاس ۵۳ دقیقه بود و هر دو دقیقه یکبار به ساعت نگاه می کردم. نمی توانستم بر روی هیچ چیز متمرکز شوم. فقط صبر می کردم که کلاس تمام شود. شاید باید برای عدم تمرکز دارو مصرف می کردم، شاید هم نه. چون میتوانستم روی پروژه هایی که به آنها علاقه داشتم، بیست ساعت پشت سر هم کار کنم.

به همین علت است که همه، درکارهایی که انجام می دهند در حد وسط هستند. وقتی بچه هستید والدین شما فشار میارورند که کاری را انجام بدید که علاقه ای به آن ندارید. میگن: “می خوای یه آهنگساز بشی؟!!! عقلت رو از دست دادی؟!!!”

استاد احمد محمدی

نه تنها آدم های اطراف دائما به شما فشار می آورند بلکه خودتان نیز به خود فشار می آورید و با خود فکر می کنید؛ شاید اگر من دکتر شوم بتوانم پولدار تر شوم. می دانم که دوست دارم شب و روز پیانو بزنم اما شاید دکتر شدن انتخاب بهتری باشد. وقتی در کلاس چرخه حیات خرچنگ را یاد می گیرید هر دو دقیقه، به ساعت خود نگاه می کنید، این مشکل ماست. ما موتزارت های زیادی داریم که مجبور شدند دکتر شوند و وقتی شما مریض می شوید، می توانید پیش این موتزارت های پزشک بروید و می بینید که هیچ کاری نمی کنند. آنها به شما نسخه می دهند و شما را بر می گردانند.

من با دکتر های کمی سرکار داشته ام و همیشه برایم جالب بوده است که به آنجا می روم و خیلی بهتر از آنها شرایط خودم را می دانم. من حتی او را سرزنش هم نمی کنم چون او قصد نداشته است دکتر شود و می خواسته آهنگ ساز بشود. حالا او به خانه می رود و به جای اینکه از بهتر کردن حال من خوشحال باشد، تلوزیون تماشا می کند. او بخاطر تحقیق کردن زیاد از خواب خودش نمی زند و حتی برای اتمام کار خود بی طاقت است.

تسلط

دیدگاه تسلط کامل داشتن

ممکن است کار خوب، ماشین خوب و خانه خوب داشته باشید. همه ی این ها را به شما می دهند اما من تضمین می کنم یک چیز ندارید؛ شما هیچوقت شانس مسلط شدن را ندارید. نمی توانید هزاران و هزاران ساعت را به آن اختصاص دهید زیرا نمی دانید بیدار شدن و کار کردن بر روی چیزی تا وقتی که خوابتان ببرد و خواب آن را دیدن و بیدار شدن و انجامش دادن یعنی چی. نمی دانید چه شکلی است.  نکته اش همین است.

منظورم درمورد این مساله رمانتیک نیست که شاید شما باید کاری را انجام دهید که در زندگی از آن لذت می برید که شاید بهترین توصیه ای است که می توانم بکنم اما آن را فراموش کنید. منظور من دیدگاه تسلط کامل داشتن است. شما باید هزاران ساعت به هنر خود اختصاص دهید که بر آن تسلط پیدا کنید. هیچ گزینه ی دیگری وجود ندارد. اما اگر به دنبال تمایلات خود و کاری که به شدت به آن علاقه دارید نروید واقعا نمی توانید به شکل فیزیکی این کار را بکنید.

تسلط

سه گام مهم در کارآموزی

ایده کلی این است که شما زمان محدودی دارید. نمی توانید روزها و هفته ها بر روی چیزی کار کنید که می شود در دو ساعت آن را آموزش داد. پس اینجا سه گام است که باید برای کارآموزی دنبال کنید:

۱- مشاهده عمیق: وارد می شوید، اشتباه نکنید که باید خودتان را مثل دیگران اثبات کنید. تلاش نکنید که به دیگران نشان دهید چقدر با استعداد هستید. سعی نکنید چیزی اختراع کنید، الان وقت آن است که همه چیز را فقط مشاهده کنید. افراد موفق چه کاری انجام می دهند، صد در صد چیزهایی که از مربیان و افراد مشاهده می کنید و یاد می گیرید درست یا سودمند نیستند، مهم نیست. الان وقت آن نیست که به دیگران بگویید من خودم تحقیقاتی کردم و راه موثر تری برای انجام این کار پیدا کردم.

۲- مهارت آموزی: این وقتی است که باید ده هزار ساعتی که همه می گویند را به آن اختصاص دهید. اگر نویسنده هستید تمام روز بنویسید، ساعت ها کار کنید.

۳- مهارت های بنیادی را به انحصار خود دربیاورید: تا بتوانید چیزهای عالی بسازید. وقت خوبی است که تحقیقاتی که میتوانید کار شما را برتر کند پیاده کنید.

معرفی رابرت گرین

رابرت گرینرابرت گرین در ۱۴ می ۱۹۵۹ چشم به جهان گشود. او اصالتا آمریکایی است.گرین در لس آنجلس بزرگ شد و به دانشگاه برکلی کالیفرنیا رفت. او سپس تحصیلات خود را در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون پی گرفت. گرین پیش از نویسنده شدن، شغل های زیادی را تجربه کرد. او در سال ۱۹۹۵ به شکلی جدی نویسندگی را به عنوان شغل اصلی خود در پیش گرفت و اولین کتابش را سه سال بعد منتشر کرد. رابرت گرین به همراه نامزدش که یک فیلمساز است، در لس آنجلس زندگی می کند. او به پنج زبان مسلط است. گرین، عاشق شنا و دوچرخه سواری در کوهستان است.

 

اگر بتوانیم کنترل ذهن خود را به دست بگیریم، توانایی های خود را شناسایی کنیم و بر آنها مسلط شویم  بر بسیاری از مشکلات زندگی فائق می آییم. اشتیاقمان به کار و زندگی بیشتر خواهد شد زیرا در حال انجام دادن و مسلط شدن بر فعالیت هایی هستیم که به آنها علاقه زیادی داریم. در نتیجه شما شاهد موفقیت بیشتر و پیشرفت در زندگی خود خواهید بود.

آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند جهت استفاده از تجربیات افراد موفق و مشهور جهان از محصولات کتاب صوتی بهره ببرید. در صورت تمایل بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کتاب صوتی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments