مقالاتموفقیت / انگیزشی

با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(1)

اگر نتوانیم رویاهای بی شماری را که در سر داریم به واقعیت تبدیل کنیم، در ذهن داشتن و پرورش دادن آنها چه سودی به حالمان دارد؟ شما فقط در دلتان آرزو می کنید که ای کاش کسی- که نمی دانیم چه کسی است- از راه- حتی نمی دانیم از کجا- سر برسد و به نجاتمان بشتابد و اوضاع و احوالمان را به گونه ای تغییر دهد تا ما بتوانیم به رویاهایمان برسیم. به نظرتان این اتلاف وقت و انرژی نیست؟ اگر هیچ وقت همچین کسی سر راهتان ظاهر نشود چه؟ تا کی می خواهید دست روی دست بگذارید و منتظر بمانید؟

شاید دوست دارید که در لاتاری برنده شوید یا معدن طلا پیدا کنید؛ بیایید با هم صادق باشیم؛ همه ما در نهان می دانیم که احتمال وقوع این مسائل در عمل و دنیای واقعی، بسیار بسیار اندک است.

اصلا سوالی که برای من پیش می آید این است که اگر خود شما انگیزه کافی برای محقق ساختن رویاهایتان را ندارید، چرا فرد دیگری باید به کمک شما بیاید؟ ناسلامتی دل شما باید بیشتر برای خودتان بسوزد؛ وقتی خودتان بی خیال همه چیز می شوید، چرا بقیه باید به خودشان زحمت بدهند؟

اما این دست روی دست گذاشتن تا به کی و کجا قرار است ادامه پیدا کند؟ شما که نمی توانید تا ابد همین طور هیچ کاری انجام ندهید و شاهد عبور لحظه ها و سال ها یکی پس از دیگری باشید.

یکی از افسوس های بسیار بزرگ بسیاری از افراد در لحظات آخر عمرشان این بوده است که چرا هیچ وقت به دنبال تحقق آرزوها و زندگی رویاییشان نرفتند؛ شما استثنا نیستید؛ اجازه ندهید که این تجربه برای شما هم به حقیقت بپیوندد. از همین امروز با خودتان تصمیم بگیرید که زندگی ای که واقعا دوست دارید را برای خودتان بسازید.

در این مسیر، بزرگ ترین مقاومتی که در پیش دارید، به برداشتن اولین قدم مربوط می شود. اما به محض اینکه آن قدم اول را برداشتید، بقیه اوضاع به مراتب آسان و آسان تر می شود؛ از آنجا ادامه مسیر دیگر کاری ندارد. درست مثل روشن کردن ماشین یا به فضا پرتاب کردن یک موشک؛ درست است که برای غلبه بر سکون در ابتدای امر به انرژی زیادی نیاز است، اما به محض شروع حرکت، با کمترین انرژی می توان آن را حفظ کرد و آن ماشین یا موشک را در حال حرکت نگاه داشت.

حال، برای تحقق زندگی رویایی تان چه کاری باید انجام دهید:

  • می خواهید شغلتان را ترک کنید و سراغ کار دیگری بروید؟ مطمئن باشید که می توانید؛
  • می خواهید به دور دنیا سفر کنید؟ مطمئن باشید که می توانید؛
  • می خواهید زمان بیشتری را با فرزندانتان سپری کنید؟ مطمئن باشید که می توانید؛
  • می خواهید یک سخنران یا نویسنده معروف و موفق شوید؟ مطمئن باشید که می توانید؛
اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید
بخوانید

مهم نیست که هدفتان چیست؛ اگر نگاهی به اطرافتان بیندازید، افراد زیادی را خواهید یافت که در حال زندگی کردن زندگی رویایی شما هستند؛ و این زندگی برای آنها رویا نیست؛ بلکه واقعیت است. پس اگر این افراد توانسته اند، چرا شما نتوانید؟

در این مقاله، ما ۱۱ قدم عملی را با شما در میان می گذاریم که می توانید با استفاده از آنها زندگی فعلی تان را به زندگی رویاییتان بدل سازید.

۱. اوضاع و شرایط را آن گونه که هست نبینید

مهم نیست که در شرایط فعلی، اوضاع چگونه و چقدر پیچیده یا دشوار است؛ شما باید بتوانید خودتان و شرایطتان را آنگونه که باید باشد و دوست دارید باشد، ببینید.  به اکنون توجه نکنید؛ اجازه ندهید که شرایط فعلی شما را از دیدن آینده مورد نظر و مطلوبتان باز دارند. این نکته، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ شما باید بتوانید خودتان را از زنجیر های واقعیت فعلی زندگی تان جدا کنید و برهانید و اوضاع را آن طور که دوست دارید، ببینید.

هر چقدر هم که شرایط دشوار و سخت باشند، شما باید بتوانید خودتان را خوشحال، راضی، سرزنده، پویا و در حال زندگی رویایی تان ببینید. شرایط سخت و دشوار فقط برای شما روی نمی دهد: همه ما انسان ها به نوبه خود با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کنیم و در آینده هم با آن ها مواجه خواهیم بود.

4 نکته که در شناسایی افراد قابل اعتماد باید در نظر گرفته شود
بخوانید

با نظرات شما مخالفت خواهد شد؛ اوضاع، آن طور که پیش بینی و برنامه ریزی می کنید،‌پیش نخواهد رفت؛ اما اگر بتوانید بینش و رویایتان از زندگی ایده آل تان را در ذهنتان حفظ کنید، در نهایت شجاعت لازم برای تغییر اوضاع و تحقق آن زندگی را پیدا خواهید کرد. پس، اوضاع را به گونه ای که اکنون می بینید، نبینید.

ادامه دارد…

برای انجام هر کاری نیازمند دانستن علم و دانش مربوط به آن هستیم. حتی تلاش جهت تبدیل رویاهایمان به واقعیت هم نیازمند آگاهی از اطلاعاتی همچون مواردی که در مقاله فوق ارائه شدند، است. بنابراین تحقیق و مطالعه پیش از انجام هر امری الزامی و تضمینی برای موفقیت در آن می باشد.

 آکادمی بازار با آگاهی از این نیاز افراد، روزانه مطالبی مفید و کاربردی در مورد خودسازی و خودانگیزشی در سایت خود منتشر و همچنین کلاس ها و کارگاههای آموزشی را برگزار می کند. این شرکت علاوه بر تأمین این منابع با ارزش، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می کند، که در آن استاد احمد محمدی با سال ها تجربه تدریس و مشاوره در زمینه فروش، بازاریابی و کسب و کار، سخنرانی انگیزشی را در مورد چگونگی تلاش برای تبدیل رویاهایمان به واقعیت و ابزارها و مهارت های مورد نیاز آن، برای شما خواهند داشت. اگر می خواهید تمامی رویاهای ذهن خود را به واقعیت تبدیل نمایید، کافی است به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید تا در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار حضور به هم رسانید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟
آیا از پیگیری رویاهایتان ناامید شده اید؟
مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید
اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن