با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۱)

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۱)
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا در راه رسیدن به رویا خود نمی‌دانید چگونه عمل کنید؟ آیا می‌خواهید رویا شما، فقط تصویری مبهم باقی بماند؟ دوست دارید بدانید چگونه می‌توانید آن را به واقعیت تبدیل کنید؟ هر فردی رویاها و آرزوهای مخصوص خودش را دارد. شخصی رویای رسیدن به خانه و ماشین است.

شخصی رویای مشهور شدن را در سر می‌پروراند یا شخص دیگری رویای داشتن یک زندگی با آرامش و سلامتی را دارد. مهم نیست که رویای ما چیست؛ مهم این است که چقدر برای رسیدن به آن رویا تلاش می‌کنیم و چه مقدار برایمان ارزشمند است.

رویاهایمان به میزان تلاشی که برایش انجام می‌دهیم عمق پیدا می‌کند. باید سعی کنید تا رویاهای خود را هرچقدر هم که دست نیافتنی به نظر برسند به واقعیت تبدیل کنید. هرچقدر هم که شرایط دشوار و سخت باشد باید بتوانید به رویای بزرگ خود برسید تا در زندگی راضی و خوشحال شوید.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

رویا

اگر نتوانیم رویا بی‌شماری را که در سر داریم به واقعیت تبدیل کنیم، در ذهن داشتن و پرورش دادن آن‌ها چه سودی به حال‌مان دارد؟ شما فقط در دل‌تان آرزو می‌کنید که ای کاش کسی از راه سر برسد و به نجات‌مان بشتابد و اوضاع و احوال‌مان را به گونه‌ای تغییر دهد.

تا ما بتوانیم به رویا خودمان برسیم. به نظرتان این اتلاف وقت و انرژی نیست؟ اگر هیچ وقت همچین کسی سر راه‌تان ظاهر نشود چه؟ تا کی می‌خواهید دست روی دست بگذارید و منتظر بمانید؟

شاید دوست دارید که در لاتاری برنده شوید یا معدن طلا پیدا کنید؛ بیایید با هم صادق باشیم؛ همه ما در نهان می‌دانیم که احتمال وقوع این مسائل در عمل و دنیای واقعی، بسیار بسیار اندک است.

کمک به خود در رسیدن به رویا

کمک به خود در رسیدن به رویا

اصلا سوالی که برای من پیش می‌آید این است که اگر خود شما انگیزه کافی برای محقق ساختن رویا را ندارید، چرا فرد دیگری باید به کمک شما بیاید؟

ناسلامتی دل شما باید بیشتر برای خودتان بسوزد؛ وقتی خودتان بی‌خیال همه چیز می‌شوید، چرا بقیه باید به خودشان زحمت بدهند؟

استاد احمد محمدی
به دنبال رویاهایت برو، جز این در دنیا ماموریتی نداری.
دکتر احمد محمدی

اما این دست روی دست گذاشتن تا به کی و کجا قرار است ادامه پیدا کند؟ شما که نمی‌توانید تا ابد همین طور هیچ کاری انجام ندهید و شاهد عبور لحظه‌ها و سال‌ها یکی پس از دیگری باشید.

اولین قدم به واقعیت تبدیل کردن رویا

یکی از افسوس‌های بسیار بزرگ بسیاری از افراد در لحظات آخر عمرشان این بوده است که چرا هیچ وقت به دنبال تحقق آرزوها و زندگی رویایی خودشان نرفتند؛ شما استثنا نیستید؛ اجازه ندهید که این تجربه برای شما هم به حقیقت بپیوندد.

از همین امروز با خودتان تصمیم بگیرید که زندگی که واقعا دوست دارید را برای خودتان بسازید. در این مسیر، بزرگ‌ترین مقاومتی که در پیش دارید، به برداشتن اولین قدم مربوط می‌شود. اما به محض اینکه آن قدم اول را برداشتید، بقیه اوضاع به مراتب آسان و آسان‌تر می‌شود.

از آنجا ادامه مسیر دیگر کاری ندارد. درست مثل روشن کردن ماشین یا به فضا پرتاب کردن یک موشک؛ درست است که برای غلبه بر سکون در ابتدای امر به انرژی زیادی نیاز است، اما به محض شروع حرکت، با کمترین انرژی می‌توان آن را حفظ کرد و آن ماشین یا موشک را در حال حرکت نگاه داشت.

برای تحقق زندگی رویایی چه کاری باید انجام دهید

برای تحقق زندگی رویایی چه کاری باید انجام دهید
  • می‌خواهید شغل‌تان را ترک کنید و سراغ کار دیگری بروید؟ مطمئن باشید که می‌توانید؛
  • می‌خواهید به دور دنیا سفر کنید؟ مطمئن باشید که می‌توانید؛
  • می‌خواهید زمان بیشتری را با فرزندان‌تان سپری کنید؟ مطمئن باشید که می‌توانید؛
  • می‌خواهید یک سخنران یا نویسنده معروف و موفق شوید؟ مطمئن باشید که می‌توانید؛

مهم نیست که هدف چیست؛ اگر نگاهی به اطراف‌تان بیندازید، افراد زیادی را خواهید یافت که در حال زندگی کردن زندگی رویایی شما هستند و این زندگی برای آن‌ها رویا نیست؛ بلکه واقعیت است. پس اگر این افراد توانسته‌اند، چرا شما نتوانید؟

در این مقاله، ما ۱۱ قدم عملی را با شما در میان می‌گذاریم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها زندگی فعلی‌تان را به زندگی رویایی بدل سازید.

۱. اوضاع و شرایط را آن‌گونه که هست نبینید

مهم نیست که در شرایط فعلی، اوضاع چگونه و چقدر پیچیده یا دشوار است؛ شما باید بتوانید خودتان و شرایط‌تان را آنگونه که باید باشد و دوست دارید باشد، ببینید. به اکنون توجه نکنید.

اجازه ندهید که شرایط فعلی شما را از دیدن آینده مورد نظر و مطلوب‌تان باز دارند. این نکته، اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید بتوانید خودتان را از زنجیرهای واقعیت فعلی زندگی‌تان جدا کنید و برهانید و اوضاع را آن طور که دوست دارید، ببینید.

تغییر اوضاع برای رسیدن به رویا

تغییر اوضاع برای رسیدن به رویا

هر چقدر هم که شرایط دشوار و سخت باشند، شما باید بتوانید خودتان را خوشحال، راضی، سرزنده، پویا و در حال زندگی رویایی خود ببینید. شرایط سخت و دشوار فقط برای شما روی نمی‌دهد. همه ما انسان‌ها به نوبه خود با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

در آینده هم با آن‌ها مواجه خواهیم بود. با نظرات شما مخالفت خواهد شد؛ اوضاع، آن‌طور که پیش بینی و برنامه ریزی می‌کنید،‌ پیش نخواهد رفت.

اما اگر بتوانید بینش و رویا از زندگی ایده‌آل خود را در ذهن‌تان حفظ کنید، در نهایت شجاعت لازم برای تغییر اوضاع و تحقق آن زندگی را پیدا خواهید کرد. پس، اوضاع را به گونه‌ای که اکنون می‌بینید، نبینید.

ادامه دارد.

تحقیق و مطالعه

برای انجام هر کاری نیازمند دانستن علم و دانش مربوط به آن هستیم. حتی تلاش جهت تبدیل رویا به واقعیت هم نیازمند آگاهی از اطلاعاتی همچون مواردی که در مقاله فوق ارائه شدند، است. بنابراین تحقیق و مطالعه پیش از انجام هر امری الزامی و تضمینی برای موفقیت در آن می‌باشد.

سخن پایانی

آکادمی بازار، مرجع موفقیت ایرانیان، برای کمک به شما در راه رسیدن به اهداف و رویایی که در سر دارید همراه شماست.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
بزرگترین رویات چیه؟

علاوه بر این مقاله چند قسمتی که مهارت‌های تبدیل کردن رویا به واقعیت را در اختیار شما قرار داده است؛ می‌توانید از بسته‌ها و محصولات آموزشی که ابزاری برای تبدیل رویا به هدف و واقعیت هستند استفاده کنید. برای شروع پیشنهاد ما بسته آموزشی : چگونه به اهداف خود برسیم؟ است. این بسته آینده شما را تضمین می‌کند.

همچنین دکتر احمد محمدی در صفحه اینستاگرام خود روزانه مطالبی برای افزایش انگیزه شما در این راه منتشر می‌کنند.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *