باور و اعتقاد به خود چه تاثیری در رسیدن به موفقیت دارد؟

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
باور و اعتقاد به خود
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

رایان سی لو  (Ryan C. Lowe) یک سخنران، مربی و نویسنده است. رایان بنیانگذار سمینارها و محصولات “نگرشتان را تغییر دهید” (Get off Your Attitude) می‌باشد. او با سازمان‌های مختلف همکاری می کند تا نگرش مثبت را به عنوان راهی برای تغییر و رسیدن به موفقیت معرفی کند.

سوال من از شما این است: به چه چیز در خودتان ایمان دارید؟

آیا به این باور دارید که می‌توانید کارهای عالی انجام بدهید، یا معتقدید که همه چیز در اطرافتان ناامید کننده است؟ شاید برایتان قابل باور نباشد، طرز تفکر و شیوه‌ای که شما با خودتان حرف می‌زنید و رفتار می‌کنید، نقش بسیار مهم و بزرگی را در کل زندگی‌تان ایفا می کند. افکارتان، پایه‌ی هر موفقیت و شکست است و می‌تواند شما را به اوج ببرد یا حتی باعث سقوطتان شود. رمز آن این است که افکارتان را مثبت نگه دارید؛ تفکر مثبت و تلقین افکار مثبت، عامل اصلی موفقیت در زندگی است. یکی از نقل قول‌های مورد علاقه من از برایان تریسی این است که:

«هرچیزی که در زندگی به آن اعتقاد دارید، به حقیقت شما تبدیل می‌شود»

در سمینار موفقیت، سخنان ناب از انسان های ناب همچون برایان تریسی را خواهید شنید و آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

شما چگونه با خودتان حرف می‌زنید؟

آیا به خودتان می‌گویید “من می‌توانم آن کار را انجام بدهم” یا “من نمی‌توانم” ؟

آیا به خودتان می‌گویید آنچه برای موفقیت در زندگی  لازم است را “دارم” یا “ندارم”؟

یک فرد عادی در طول روز، 60000 فکر از ذهنش می‌گذرد، و جالب است بدانید که 80% آن‌ها افکار منفی هستند! ما عموما در مورد شکست‌ها و اشتباهات، یا حرف کسانی که به ما می‌گویند به اندازه ی کافی خوب نیستیم یا نمی‌توانیم کاری را انجام بدهیم فکر می‌کنیم. ما به دیگران، و به باورهای محدود کننده‌ی خودمان اجازه می‌دهیم برای ما حدی تعیین کنند که تا کجا می‌توانیم در زندگی جلو برویم. در بیشتر موارد، ما بزرگترین دشمن خودمان هستیم. ما کسی هستیم که حد بسیار پایینی را برای خودمان تعیین کرده‌ایم و سقف آرزوهایمان را کوتاه در نظر گرفته‌ایم.

حقیقت دیگر اینکه، شما قدرت انتخاب دارید، قدرت این را دارید که بین مثبت و منفی بودن، شادی و غم، و رضایت و نارضایتی انتخاب کنید و همچنین قدرت این را دارید که به صحبت‌های افراد منفی‌نگر اطرافتان گوش نکنید. باور داشته باشید که شما، خود شما، کنترل زندگی و سعادت و آسایش‌تان را دارید. چیزی که در ادامه می‌خواهم برایتان تعریف کنم، یکی از بهترین مثال‌هایی است که می‌توانم در زمینه‌ی انتخاب نگرش مثبت در زندگی برایتان بگویم.

 یک شبی، من تلویزیون را برای تماشای یک برنامه‌ی جالبی روشن کردم و به طور اتفاقی،به برنامه‌ای که از شبکه‌ی ورزشی ESPN و با حضور تام برندی (Tom Brady) از تیم فوتبال پاتریوت های نیوانگلند (New England Patriots) پخش می‌شد رسیدم. نام برنامه، The Brady 6. بود، که همه چیز را در مورد تام و حرفه‌ی او، و شش بازیکن خط حمله‌ای که قبل از او در گزینش NFL در سال 2000 انتخاب شده بودند، توضیح می‌داد. باور می‌کنید که تام برندی، انتخاب ششم برای آن پست بوده باشد؟

اگر شما با تام برندی آشنا نیستید، او دارای سه حلقه Super Bowl  با تیم Patriots  و احتمالا یکی از بهترین بازیکنان خط حمله در تاریخ این ورزش است. منظورم این است که می‌توانید باور کنید که او در دور ششم، و با شماره‌ی 199  انتخاب شد و به میدان رفت؟ در آن گزارش، آن ها شش فرد دیگر و نقاط قوت آن ها را نشان دادند، اما برای تام، تنها چیزی که آن‌ها در طول گزینش در مورد آن صحبت می‌کردند نقاط ضعف او بود!

یکی از چیزهایی که من از تام آموختم و در مورد او تحسین می‌کنم، این است که موقعیت و موفقیتش، دو دستی به او تقدیم نشد، نه در دانشگاه، و نه در تیم حرفه‌ای؛ تام برای حرفه‌اش، هم در دانشگاه و هم در NFL مبارزه کرد. یکی از مواردی که او در هر دو مورد همیشه به خود می‌گفت، این بود که اعتقاد دارد راه درستی را انتخاب کرده، آدم درستی برای این کار است و این موقعیت برای اوست و باید آن را به دست بیاورد. این همان چیزی است که او به آن اعتقاد قلبی داشت، و فکر می‌کنم به همین دلیل، به چنین موفقیتی دست پیدا کرده است. آنچه من واقعا در مورد این داستان دوست دارم این است که هیچ‌یک از آن مربیان حرفه‌ای، ناظران و یا صاحب‌نامان تیم‌های  NFL، با تمام تخصص و به اصطلاح تجربه‌ی خود، نتوانستند برنده‌ی واقعی را تشخیص بدهند، و من مطمئنم که یک روز تام به یکی از مشاهیر ماندگار این ورزش تبدیل می‌شود. تام به هیچ‌کدام از منفی‌بافی‌ها و بدبینی‌ها، و کسانی که به او می‌گفتند که چقدر سرعتش پایین و بد هیکل است، گوش نداد. او خودش را باور داشت. این یک نمونه عالی از این نگرش است که اگر ذهنیت درست را داشته باشید و مثبت فکر کنید، می‌توانید هرکاری را که در زندگی می خواهید، انجام بدهید.

توصیه‌ی من به شما این است و این چیزی است که باید از این داستان بیاموزید. اگر شما فکر می‌کنید که در جایی از زندگی‌تان درجا می‌زنید، باور داشته باشید که می‌توانید بلاخره از آن شرایط خارج شوید. اگر فکر می‌کنید که یک بازنده هستید، به این فکر کنید و اعتقاد داشته باشید که می‌توانید هرکاری را در زندگی انجام بدهید و شکست، تنها مرحله‌ی کوچکی است که باید برای رسیدن به پیروزی طی کنید. به شکست، به چشم یک پیش‌آمد ساده در زندگی نگاه کنید، نکاتی را از آن بیاموزید و عبور کنید. چالش‌ها و ناگواری‌ها را، با دید دردهایی که باید برای رشد کردن تحمل کنید، ببینید. این‌ها امتحاناتی هستند که شما را به مراحل بعد می‌برند، پس حتما از همین امروز سعی کنید که تفکر مثبت را به عادات خود اضافه کنید.

تنها 21 روز برای شکل‌گیری یک عادت جدید لازم است، پس برای 3 هفته‌ی آینده، من شما را به یک چالش فرامی خوانم، که درباره‌ی هر فردی، هر شرایطی و هر اتفاقی افکار مثبت داشته باشید، و خودتان با چشم خودتان ببینید که چطور زندگی‌تان متحول می‌شود و به یک شرایط عالی و مثبت ارتقا پیدا می‌کند. این فرمول ساده‌ای است که من سال‌ها پیش آموخته‌ام:

افکار مثبت به احساسات مثبت تبدیل می‌شوند، و احساسات مثبت، منشا اعمال مثبت هستند.

من هم مثل تام برندی معتقدم که هرکسی یک من بزرگمنش درون خود دارد. من معتقدم که همه‌ی افراد، ابزار لازم برای موفقیت را از قبل در خودشان دارند، و معتقدم که هرگاه مردم با یک دید شفاف، راسخ و محکم به خودشان باور داشته باشند، بدون اینکه شکی در ذهنشان راه پیدا کند، حتما به موفقیت می‌رسند.

من این متن را با بخشی از یکی از مقالات محبوبم از جرج ام. ادامز (George M. Adams) به پایان می‌رسانم: “مهم نیست که دیگران چه فکر می‌کنند! مهم این است شما چه فکری می‌کنید، چه برنامه‌ای دارید و چه رویایی دارید. این را بدانید هر چیزی که شما به آن فکر می کنید قابل دستیابی است. هیچ چیز دیگری مهم نیست.”

به یاد داشته باشید: همیشه خودتان را باور کنید!

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
تغییر باورهای ذهنی و در دست گرفتن سرنوشت خودمان

خودباوری، ایمان به خود و مثبت اندیشی همگی از مواردی هستند، که سبب تمایز افراد موفق از سایرین می گردد. افرادی که در سختی ها و ناگواری های زندگی دست از تلاش برنمی دارند و همواره تفکر مثبت خود را حفظ می نمایند. آنان به  خود ایمان دارند و مطمئن هستند که حتما از عهده ی کارها بر می آیند و به موفقیت دست می یابند.

استاد احمد محمدی، سخنران انگیزشی در زمینه ی موفقیت، در سمینار موفقیت، مثال های بسیاری از افراد موفق و همچنین ویژگی های منحصر به فرد آنان خواهند آورد، که به شما کمک می نماید، که در شرایط سخت امروزی که قرار گرفته اید ناامید نگردید و تا لحظه ی رسیدن به هدف دست از تلاش برندارید. اگر می خواهید به فردی که خستگی ناپذیر است و روحیه ی شکست پذیری و تفکر مثبتی دارد، تبدیل گردید، کافی است با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شاد و انگیزشی شرکت نمایید. 

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

لینک های مفید

18 پاسخ

    1. سلام کاربر عزیز
      برای اطلاع از آخرین سمینار و دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید:
      پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *