مقالاتموفقیت / انگیزشی

بالا بردن سطح ارتباطات اجتماعی

برای داشتن یک رابطه اجتماعی متناسب و رو به جلو نیاز است که افراد توانایی ایجاد ارتباط با یکدیگر را به خوبی بلد باشند. داشتن روابط اجتماعی سطح بالا باعث رشد زندگی شخصی و کاری افراد می شود. این مهارت در واقع می تواند موجب رشد فکری و شخصیتی افراد شود که در مجموع باعث ایجاد رشد مهارت های شخصیتی می شود. راهکار ها و روش های متنوعی برای تقویت ارتباطات اجتماعی ارائه شده است. در این مقاله نیز در مورد بهترین روش ها برای بالا بردن سطح ارتباطات اجتماعی صحبت شده است.

استاد احمد محمدی

صحبت را با غریبه ها آغاز کنید

یکی از نشانه های مهم در روابط اجتماعی قدرت شروع صحبت با افراد نا آشنا است. این موضوع به خصوص در مورد افرادی که در محیط کاریشان با افراد غریبه زیادی سرکار دارند بسیار مناسب است. این موضوع یک محک جدی برای تقویت روابط اجتماعی است. برای بالا بردن سطح ارتباطات اجتماعی نیاز است که مهارت های ارتباطی که شامل ارتباط چشمی، زبان بدن و موضوعات مشترک است را بالا ببرید. به این موضوع توجه کنید که شما در مورد موضوعات مورد علاقه افراد غریبه شناختی ندارید و باید از هوش اجتماعی خود برای شروع صحبت ها استفاده کنید. استفاده از عبارت های روزمره که در محیط های اجتماعی استفاده می شوند می تواند بهترین گزینه برای شروع بحث باشد. احوال پرسی کوتاه می تواند به شروع یک رابطه مناسب کمک زیادی کند.

این مورد اولین تمرین برای شروع یک رابطه اجتماعی متناسب است. این تمرین همچنین به تقویت اعتماد به نفس افراد نیز کمک زیادی می کند. در ایجاد ارتباط با غریبه ها سعی کنید بیشتر از آنکه به بیان نظرات خود بپردازید، یک شنونده خوب باشید.

روش های بهبود ارتباطات اجتماعی
بخوانید

بحث را ادامه دهید

پس از شروه یک صحبت با افراد نیاز است که بحث را ادامه دهید تا شناخت افراد از یکدیگر گسترش پیدا کند. ادامه دادن بحث با افراد علاوه بر اینکه باعث ایجاد موضوعات جدید برای صحبت می شود بلکه باعث تقویت روابط طرفین می شود. البته گاهی نیز پیش می آید که افراد علاقه ای به ادامه گفتگو نیستند و حوصله گفتگو و یا صحبت در مورد موضوعات مختلف را ندارند. توانایی در تشخیص این مطالب از جمله مهارت هایی است که به مرور زمان و براساس تجربه به وجود می آید. در مجموع باید گفت که جواب های کوتاه نمی تواند کمکی به رشد روابط اجتماعی افراد بکند.

از جمله موارد دیگری که می تواند به طولانی تر شدن جواب ها کمک کند، میزان ارتباط چشمی و علاقه شما به گوش دادن به حرف های طرف مقابل است. تا جای ممکن سعی کنید موضوعاتی را مطرح کنید که دارای جذابیت کافی هم برای شما و هم برای طرف مقابل شما داشته باشد.

قدرت همکاری و کار تیمی خود را بالا ببرید

برای داشتن ارتباطات اجتماعی قوی و موثر نیاز است که قدرت همکاری و کار تیمی خود را بالا ببرید. تعامل با افراد مختلف می تواند موجب افزایش این توانایی ها شود. برای شروع کار های مشترک و تیمی نیازی نیست که مدت زمان طولانی از دوستی شما گذشته باشد. کافیست بتوانید نیاز های کاری و اجتماعی یکدیگر را برطرف کنید. برای همکاری و کار تیمی سعی کنید پیش قدم باشید. این موضوع کمک زیادی به تقویت روابط اجتماعی شما می کند. از مشارکت برای انجام کار های کوچک و بزرگ نهراسید زیرا که این همکاری ها علاوه بر تقویت روابط اجتماعی شما به رشد علمی شما نیز کمک زیادی می کند.

مجموعه 73 نقل‌ قول انگیزشی موجود در شبکه‌ های اجتماعی
بخوانید

ایجاد دورهمی های کوچک و در بازه های زمانی مناسب می تواند موجب تقویت ارتباطات اجتماعی شود. از هر بهانه ای برای جمع کردن دوستان در اطراف خود استفاده کنید.

حضور در اجتماعات را افزایش دهید

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد حضور در اجتماعات مختلف و ارائه نظرات در گروه های مختلف موجب تقویت ارتباطات اجتماعی می شود. این موضوع به تقویت اعتماد به نفس شما نیز کمک زیادی می کند. برای ارتباطات اجتماعی خود سعی کنید برنامه های منظمی داشته باشید تا زمانی نباشد که از اجتماعات دور باشید. برای تقویت روابط اجتماعی روش ها و راهکار های متعددی ارائه شده است که در مقالات قبلی در مورد جزییات آن صحبت شده است. یکی دیگر از مواردی که به موثر بودن ارتباط اجتماعی شما کمک می کند شناخت هر چه بهتر جمع های اطراف شما است.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه ارتباطات اجتماعی خوبی برقرار کنیم؟
اهمیت روابط اجتماعی
روش های بهبود ارتباطات اجتماعی
شکوفایی روابط اجتماعی با چند راهکار ساده
4 راهکار مهم برای تقویت روابط اجتماعی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن