دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 13:24

شرکت «دل»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

شرکت «دل» به واسطه برخورداری از فرهنگ بهره ‏وری در هزینه و رقابت پذیری، به مدت بیش از یک دهه، رهبری بی چون و چرا در صنعت کامپیوتر بود. مدل های فروش مبتنی بر هزینه پایین، تولید واکنش‏گرا و بازاریابی مستقیم آن با تحسین کارشناسان همراه می شد. در حالی که مایکل دل (Michael Dell)، موسس شرکت، از اهداف کوتاه ‎مدت دفاع می کرد، کوین رولینز (Kevin Rollins)، مدیر عامل شرکت در طی سالیان اخیر، معمار فرآیندها و اقدامات متمرکز بر بهره وری ‎وری بود.


فرهنگ دل بر «برد» تأکید می‏داشت، به این معنی که بر شکست دادن رقبا و در صدر ماندن از طریق قیمت‏های پایین متمرکز بود. «رولینز» چند سال پیش اظهار داشت: «در برخی سازمان‏ها افراد بر این باورند، در صورتی قهرمان هستند که یک چیز جدید ابداع کنند؛ اما قهرمان بودن در دل به معنی صرفه‏ جویی در پول است».


با وجود اینکه دل همچنان تولیدکننده کارآمدی در عرصه کامپیوترهای کم هزینه به شمار می آید؛ ولی موفقیت چشمگیر آن متوقف شده است، در حالی که HP و سایر رقبا در حال حرکت رو به جلو هستند. به چه دلیل؟ در عین حالی که فرهنگ قوی دل، رهبران و اکثر کارکنان را از هر چیزی غیر از ساختن کامپیوترهای کم هزینه غافل کرده است، اولویت بازار نیز به سوی سبک و نوآوری نیز تغییر یافته است. یک کارشناس صنعت اظهار می‏دارد: «فرهنگ دل، الهام ‏بخش یا آرمانی نیست و صرفاً می‏خواهد در مورد اجرا صحبت کند». شمار اندکی از کارکنان نسبت به نیاز فرهنگ دل به تغییر هشدار دادند؛ ولی کسانی که جرات انتقاد از ارزش‏ها و پنداشت‏های ریشه دوانیده شرکت را به خرج داده بودند، به سرعت خاموش شدند. مدیر سابق دل خاطر نشان می سازد: «پرچم‏های قرمز زیادی (به مثابه هشدار نسبت به یک خطر یا مشکل) تکان خوردند، اما تنها یک بار».

 

dell01


در همین حال، دارایی‏های دل، از جمله رتبه‏ بندی عمومی فرهنگ آن تنزل می یافت. در حالی که چند سال پیشتر، دل در لیست مجله فورچون رتبه نخست تحسین برانگیزترین شرکت های واقع در آمریکا را به خود اختصاص داده بود، دو سال بعد، جزو 20 شرکت نخست هم نبود. به طور مشابه، علی رغم اینکه دلِ کانادا رتبه پنجم را در فهرست تحسین برانگیزترین فرهنگ های سازمانی کانادا در سال 2006 از آن خود داشت، یک سال بعد، هیچ نامی از آن به میان نیامد و فرهنگ آن دیگر مورد تحسین قرار نگرفت.


تحت تاثیر این موارد و سایر شرایط پیش آمده، مایکل دل انگیزه یافت تا به عنوان مدیر عامل شرکت، به جایگاه کوین رولینز بازگردد. سایر مدیران ارشد نیز شرکت را ترک نمودند. دل اذعان می‏کند: «این شرکت بیش از حد بر کوتاه مدت متمرکز شده بود». وی همچنین بارها و بارها به کارکنان تاکید ورزیده که فرهنگ گذشته دل یک مذهب نیست. دل باور دارد که قادر است این شرکت را به جایگاه سابق آن برگرداند. نشانه‏ هایی نیز به چشم می آیند که چشم‏ انداز جدید وی موثر بوده است. با این حال شماری از منتقدان بر این باورند که تغییر فرهنگ دل کار حضرت فیل خواهد بود! یک تحلیلگر فن‏آوری هشدار می‏دهد: «این گذار آسان نیست، زیرا مستلزم آن خواهد بود که ذهنیت خود و فرهنگ خود را تغییر دهید».

خواندن 65 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 08:54