بازاریابی و فروشمقالات

۴ تکنیک فروش طلایی که مشتریان را به شما علاقمند می کند

فروش به کسانی که به محصولات شما علاقه مند هستند کار آسانی است. آن‌ها تحقیقات اولیه را انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که شما یک راه‌حل خوب هستید٬ حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوالات و مشکلات آنان را برطرف کنید و مطمئن شوید که آن ها از بین رقبایتان شما را برگزیده اند. فروش به کسانی که شما را نمی شناسند مشکل است ولی این کار غیر ممکن نیست. در این مقاله از چهار تکنیک فروش به این نوع خریداران یاد می کنیم.

استاد احمد محمدی
برای شنیدن Play کنید

رویا بفروشید

ممکن است مشتریان به کالاهای شما علاقمند نباشند، اما  آنها به خودشان علاقه دارند!‌ کافیست به آنها نشان دهید که با خرید کالا یا خدمات شما چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد. پس از این که آن ها علاقه‌مند شدند، شما فرصت معرفی خود و محصولاتتان را پیدا خواهید کرد. اگر شما خدمات محتوا می فروشید، ممکن است اشتباهاتی در وبسایت مشتری ببینید و با استفاده از ایمیل اصلاحات را برای او بفرستید. این عبارت را در انتهای پیامتان درج نمایید:‌ به عنوان یک متخصص محتوا، کاری که من برای شما انجام می دهم ۱۰۰ درصد بدون اینگونه اشتباهات خواهد بود. به عنوان فردی که خدمات آموزشی به مدیران ارائه می کنید مثلا می توانید بگویید: از نظر من که شما به جای ارتقاء شغلی کارمندانتان از بیرون مدیر استخدام می کنید، نظر شما درباره اینکه ۸۰ درصد مدیران از ارتقاء شغلی کارمندان فعلی شما حاصل بشود چیست؟

تعصب تان را به محصول تان نشان دهید

بسیاری از فروشنده ها تظاهر می کنند که بر روی محصول شان تعصب ندارند و تنها قصد دارند که محصولی را که به نفع خریدار است به فروش برسانند٬ اکنون دیگر به واسطه هوشمندی مشتریان این استراتژی های جواب نمی دهد. در حقیقت هیچ رفتاری باعث نمی شود که مشتری از یاد ببرد که قصد شما فروش محصول تان است. پس تظاهر نکنید و برخلاف آن رفتار کنید: باور داشته باشید که کالا و خدمات شما بهترین است.به آنها هیجان ارائه کالا یا خدمات خود را نشان دهید و بگویید که چطور محصول شما قرار است شرایط آنها را بهتر کند.
این حس تعصب و اعتقاد شما به محصول به مشتریان احتمالی شما حس خوبی را انتقال می دهد.

کنجکاوی آن‌ها را برانگیزید

هنگامی که با یک نفر تماس تلفنی برقرار می کنید هدفتان باید جلب رضایت او باشد. از این استراتژی برای انجام کارهایتان استفاده کنید . در ابتدای جلسه به آن ها بگویید: ” قبل از اینکه فراموش کنم، لطفا در آخرجلسه به یاد من بیاورید تا سوالی از شما بپرسم.”آن‌ها به طور حتم قبول خواهند کرد. در پایان جلسه ، آن‌ها یا سوالی که قرار بود از آن ها پرسیده شود را یادآوری می کنند یا اینکه فراموش خواهند کرد. اگر سوالی که قرار بود از آن ها پرسیده شود را یادشان بود معلوم می شود که علاقه به همکاری دارند و شما کارتان را به خوبی انجام داده اید اما اگر آن ها فراموش کرده باشند که یادآوری کنند نشان می دهد که شما در کارتان موفق نبوده اید و باید روش دیگری را امتحان کنم.

از موفقیت‌های گذشته الهام بگیرید

باید همیشه تلاش کنید تا موفقیت های گذشته ای خود را تکرار کنید و به اشتباهاتتان فکر نکنید٬ ذهن ما معمولا مثل یک موتور جستجوگر عمل می کند و نتایجی را به ما نشان میدهد که در پی آن بوده ایم. اگر فقط روی این تمرکز کنید که چگونه در گذشته شکست خورده اید٬‌ پس با احتمال زیاد به تنها چیزی که خواهید رسید شکست خواهد بود. خبر خوب این است که اگر به نکاتی توجه کنید که قبلا کار کرده‌اید ، همین قانون اعمال خواهد شد. یک راه برای گسترش این طرز تفکر این است که با مشتریان فعلی خود تماس بگیرید و از آن ها در مورد اینکه چه چیز شما در تماس اول آنها را جذب کرده است٬‌ بپرسید. جواب آنها می تواند به شما کمک کند که در مورد دیگران نیز از این شیوه استفاده کنید.

 فروش بیشتر بسیار ساده است، کافی است بفهمید که درخواست و انتظار مشتری از کسب و کارشما چیست. اما می توان گفت این کار زمانی برای شما ساده می شود که با مهارت های آن آشنایی پیدا کنید . افزایش فروش از اهداف اصلی صاحبان کسب و کار است. معمولا بهترین راهکارها را برای افزایش فروش و گام برداشن در جهت موفقیت کسب و کار را از کسانی دریافت می کنید که در این زمینه مهارت لازم را داشته باشند. بنابراین شما با شرکت در سمینار های بزرگ موفقیت با تدریس استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه بازاریابی و فروش با راهکارهای طلایی آشنا می شوید که با استفاده از آن ها می توانید امر فروش را برای خود آسان کرده و گام هایی بزرگ در جهت پیشرفت کسب و کار خود بردارید. جهت شرکت در کلاس ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

سمینار بزرگ موفقیت_ استاد احمد محمدی

زندگینامه امید کردستانی مدیر تجاری موفق در گوگل
بخوانید
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن