معرفی کتابمقالات

خلاصه کتاب ” معجزه انضباط فردی ” نوشته برایان تریسی

کتاب معجزه انضباط فردی اثری بسیار مفید از برایان تریسی است. زمانی که این کتاب را مطالعه می کنید، شما راهنمایی می شوید که چگونه بتوانید بهتر و بسیار منضبط ­تر از الآن باشید. کتاب معجزه انضباط فردی مجموعه ­ای است از بهترین و کلیدی­ ترین ایده­ های برایان تریسی است که برایتان توضیح خواهد داد. در بخشی از این کتاب می خوانید که فقط وقتی به موفقیت دست پیدا می کنید که بتوانید بر هیجانات، تمایلات شخصی و اشتیاق های خود تسلط داشته باشید. انضباط شخصی خشنودی به تاخیر افتاده است تا از پاداش و نتایج بلند مدت آن بهره مند شوید. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه ای از کتاب معجزه انضباط فردی همراه باشید.

نبرد زندگی

زندگی، یک نبرد است. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید و از خود می پرسید: می توانم فقط کمی دیگر بخوابم؟ هر بار که به لیست کارهایی که باید انجام بدهید نگاه می کنید، از خود می پرسید: باید از مهمترین کار شروع کنم یا آسان ترین کار؟ هر روز باید با خود و تمایلات خود بجنگید.

استاد احمد محمدی

مدیریت زمان

با تهیه ی یک لیست، تمرین انضباط مدیریت زمان را آغاز کنید. یک کاغذ بردارید و کارهایی که در آن روز باید انجام دهید را بنویسید. بهترین زمان برای تهیه ی این لیست، شب، قبل از خواب است. شب برای فردای خود لیست را بنویسید. ضمیر ناخود آگاه شما روی نقشه کار می کند و اغلب روز بعد، با ایده های عالی از خواب بیدار می شوید. این ایده ها نقشه های شما برای انجام کارهایتان است. اگه در روز هم کار جدیدی برای شما پیش آمد که باید آن را انجام دهید، به لیست خود اضافه کنید.

اگه کارها را قبل از شروع آن ها بنویسید، به شما کمک می شود که بر روی زندگی خود کنترل داشته باشید. بعد که لیستتان را نوشتید، اولویت بندی کارها را آغاز کنید. قانون «هشتاد، بیست» را به یاد داشته باشید. یعنی فقط ۲۰ درصد کارهای لیست شما، ۸۰ درصد ارزش کل را دارند. پس بدانید کدام کارها با ارزش تر از بقیه هستند.

مدیریت زمان
مدیریت زمان

اهمیت انضباط

 1. تضمین کننده موفقیت
 2. افزایش بازدهی و کارآمدی
 3. کسب درآمد بیشتر
 4. داشتن قدرت خود کنترلی و اعتماد به نفس
 5. انضباط فردی کلید احترام به نفس و خود افتخاری است
 6. انضباط باعث از بین رفتن ترس از شکست می شود
 7.  یافتن قدرت شخصیتی

برخی اصول انضباط عبارت اند از:

اصل اول: درست فکر کردن

 1.  25 دقیقه تمرکز بر یک موضوع
 2.  نوشتن تمامی جزئیات یک موضوع
 3. مشورت با اهل فن و معتمد
 4. فکر کردن به موانع و راه حل های مخالف و اصل قرار دادن اینکه ممکن است فرض شما اشتباه باشد
برنامه ریزی
برنامه ریزی

اصل دوم: برنامه ریزی روزانه

 1. تنظیم روزانه اهداف
 2. پرسیدن از خود درمورد اهداف آینده، برنامه ها، علاقمندی ها و اینکه چه کاری می خواهید انجام دهید؟
 3. نوشتن 10 هدفی که قصد دارید در 12 ماه آینده به آن برسید.
 4. نوشتن اهداف باید در زمان حال باشد: من 90 کیلو هستم. من ماشین سی.اچ.آر دارم. من روی پایان نامه ام کار می کنم. من ماهانه 12 میلیون درآمد دارم. من محمد صالح را طوری تربیت می کنم که در دکتر شود.
 5. به ذهن فرمان مثبت بدهید: من 88 کیلو هستم. من پولدارم.
 6. از کلمه من استفاده کنید.
 7. هر روز اهدافتان را بنویسید و میزان رسیدن به آنها را بسنجید.

اصل سوم: مدیریت روزانه

 1. هر دقیقه صرف برنامه ریزی شود منجر به 10 دقیقه صرفجویی می شود
 2. تهیه لیست امور روزمره در هر شب
 3.  تلاش برای عمل به امور آمده در لیست
 4. اولویت بندی موارد لیست شده در 5 سطح:
 • اموری که باید حتما انجام شوند و عدم انجام آن عواقب جدی به دنبال خواهد داشت.
 • اموری که باید شخصا انجام دهید اما عدم انجام آن عواقب جدی در پی دارد.
 • اموری که انجامش خوب است ولی اگر انجام هم ندادید طوری نیست.
 • کاری که دیگران هم می توانند برایتان انجام دهند.
 • کارهایی که باید از زندگی خود حذف کنید و نباید انجام دهید.

معرفی برایان تریسی

برایان تریسی
برایان تریسی

برایان تریسی در سال 1944 در شارلوت تاون چشم به جهان گشود و موسس یک شرکت بازاریابی و مشاوره بسیار بزرگ نیز می باشد. برایان تریسی با توجه به تحقیقات و تجربه بسیار زیادی که داشته، موفق شده است کتاب های بسیار مفیدی و پرطرفداری را در زمینه موفقیت و بازاریابی ارائه دهد. هر کسی که کتاب های برایان تریسی را مطالعه کرده باشد می تواند حتی خودش را به عنوان فرد حرفه ای و با تجربه در زمینه مشاوره و بازاریابی معرفی کند. زیرا کتاب هایی که برایان تریسی نوشته بسیار پر محتوا و مفید می باشند.

برایان تریسی در طول 20 سال گذشته بیش از 300 برنامه‌ی آموزشی دیداری و شنیداری تولید کرده‌ است که تعدادی از آنها به بیش از 24 زبان ترجمه شده‌ اند و در بیش از 30 کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. برایان تریسی ارائه دهنده‌ ی بهترین و پر فروش‌ ترین برنامه‌ های آموزش شنیداری در سراسر جهان می‌باشد.

 

 

بدون شک زمانی که فعالیت های خود را با نظم و ترتیب انجام می دهید، بازدهی مطلوب تری خواهید داشت. این موضوع برای ما ثابت شده است که نظم از اصول موفقیت در زندگی، شغل، تحصیل و دیگر فعالیت های انسان است. شما با مطالعه کتاب معجزه انضباط فردی می توانید اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنید.

همچنین آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند با استفاده از محصولات کتاب صوتی، مهارت های خود را در زمینه موفقیت و دستیابی به اهداف بیشتر کنید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن