شغل شما چیست و به چه کاری مشغول هستید؟ ویدئو آموزشی دکتر احمد محمدی

شغل شما چیست؟ (معنادار بودن شغل)
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

شغل شما چیست؟ در این مقاله در مورد معنادار بودن شغل از دیدگاه دکتر احمد محمدی صحبت می‌کنیم.

این سؤال یکی از نخستین سؤالاتی است که افراد معمولاً در اولین ملاقات خود با فرد جدید از وی می پرسند. بدون تعجب مشاهده می کنیم که اکثر بزرگسالان اغلب اوقات خود را در محل کار خود سپری می کنند و به همین خاطر شغل ما می تواند حتی زندگی بیرون از محل کارمان را تحت تأثیر قرار دهد. شغل ما می تواند بخش اعظمی از هویت ما را شکل دهد و نشان دهد که چه چیزهایی برای ما دارای اهمیت است.

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

مطالعه بیشتر: چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟

مطالعات روان شناسی بسیاری بر جنبه ی خاصی از شغل یعنی معنای آن در حال انجام است. این تحقیقات نشان می دهد که معنادار بودن شغل هم برای فرد و هم برای شرکت مفید است و حتی کارمندان در مشاغل کسالت آور هم می توانند راه هایی را برای معنادار کردن و مفهوم یافتن وظایف خویش بیابند.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

شغل معنادار

شغل معنادار و رضایت شغلی به هم مرتبط هستند و مشخص شده است که شغل معنادار باعث رضایت شغلی می گردد. اما از لحاظ پیش بینی ترک کار افراد، باید ذکر شود که شغل معنادار مشخصاً بهتر از رضایت شغلی است ، اشخاصی که شغل خود را بیشتر بامعنا می دانند نسبت به اشخاصی که رضایت شغلی کمتری دارند، تمایل کمتری به ترک شغل خویش دارند . به علاوه شغل معنادار موجب افزایش رضایت از زندگی و کاهش افسردگی می شود.


شما می توانید به سه شیوه زیر به شغل خویش معنا و مفهوم ببخشید:

۱-از میان وظایف خود، انرژی و زمان بیشتر را صرف آن دسته از تکالیفی کنید که برایتان لذت بخش تر است .
۲- سپری کردن زمان با همکاران منفی نگر می تواند معنا و لذت شغل شما را کمرنگ کند. پس بهتر است در روابط خود با اطرافیان تجدید نظر نمائید.
۳- نگرش و تفکر خود را در رابطه با شغل خود تغییر دهید و توصیفی تازه برحسب نتایج مثبت اخذ شده که شغلتان بر محیط اطراف و جامعه داشته، ارائه دهید.

پیشنهاد می شود برای روشن تر شدن مطالب مذکور کلیپ فوق را ملاحظه بفرمایید. در این ویدئو آقای احمد محمدی به همراه ذکر نمونه مطالب را برایتان به گونه ای مفید و مختصر شرح خواهند داد.

بیشتر زمان ما در محل کار ما می گذرد و صرف شغلمان می گردد. بنابراین کیفیت کار و معنا دار بودن آن بسیار در رضایت مندی و احساسات ما مؤثر است. اگر از شغل خود رضایت کافی داشته باشید و در آن موفقیت های بزرگی کسب نمایید، به طور قطع بر روی سایر بخش های زندگی شما و حتی زندگی شخصی شما اثرات مثبتی خواهد گذاشت. در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی، نکات کاربردی را برای معنادار نمودن شغل و همچنین موفقیت در آن تدریس می نمایند. می توانید برای کسب اطلاعات در مورد نحوه ی ثبت نام در سمینار و محتوای آموزشی آن، روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments