سخنرانی جول اوستین- مقابله با ترس های درونمان

جول اوستین
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

جول اوستین سال ۱۹۶۳ متولد شده است جول اوستین واعظ، کشیش تلویزیونی، نویسنده و کشیش ارشد در کلیسای لیک وود می باشد. واین کلیسا  یکی از بزرگترین کلیسای ایالت تگزاس آمریکاست.

سخنرانی های تلویزیونیجول اوستین بیش از ۷ میلیون بیننده در هفته و بیشتر از ۲۰ میلیون نفر در ماه در بیش از ۱۰۰ کشور دیده می‌شود. جول اوستین نویسنده هفت کتاب است و از  کتاب های پر فروش نیویورک تایمز به شمار میرود .تمام مردم جهان او را به اسم مستعار  کشیش خنده رو می‌شناسند. جول اوستین در سایت خود، خود را متعهد  کمک به مردم در تمامی حوزه های زندگی کرده است.

استاد احمد محمدی

قسمتی از سخنرانی جول اوستین ( مقابله با ترس )

امروز میخواهم در مورد مخفی نکردن استعداد ها مطالبی را بیان کنم خداوند هدایا و استعداد هایی را در وجود ما قرار داده است . و به شما رویا و اهدافی بخشیده که مختص زندگی شما هستند .شما چیزی برای ارائه دارید که اشخاص دیگر ندارند . اما ترس هایمان خیلی راحت میتوانند ما را عقب نگه دارند ترس از شکست ، ترس از تفکر دیگران و قضاوت ، ترس از ناشناخته ها .

اگر سعی کنم و نشود چه ؟ اگر استعداد آن را نداشته باشم چه ؟ اگر مردم من را نپذیرند چه ؟

اغلب اوقات همین اما و اگر ها هستند که ما را منصرف میکنند . افراد بسیاری با آرزوها واستعداد ها و پتانسیل های نهان زندگی میکنند . در خودشان کتاب هایی دار ند آهنگ هایی دارند تجارت و استعداد رهبری دارند . اما خودشان را دست کم میگیرند .

سخنرانی جول اوستین- مقابله با ترس های درونمان

فکر میکنند به توانمندی دوستان خود نیستند .موانع زیادی برسر راهشان بوده است .در گذشته تلاش کرده اند و موفق نشده اند . پیامی که میخواهم به شما بدهم بسیار ساده است. از پنهان کردن استعداد هایتان که خداوند در وجودتان قرار داده است دست بردارید . کتاب مقدس میگوید شما هیچ وقت یک شمع را روشن نمیکنید و آن را زیر بوته پنهان نمیکنید .وقتی خداوند از روح خود به شما دمیده پس شمع شما را روشن کرده است ، خداوند شما را آفریده است که بدرخشید تا تفاوت ایجاد کنید و تاثیر گذار باشید .

استعداد شما فقط برای شما نیست بلکه برای اشتراک گذاشتن آن در دنیاست . ما به استعداد شما نیاز داریم به خلاقیتتان حتی به لبخندتان پس نگذارید ترس مانع کارتان شود . شما نمیتوانید تمام زندگی خود را در امنیت باشید و تبدیل به چیزی شوید که برایش خلق شده اید  .و خداوند نیزعمدا شما ر ا در شرایط سخت قرار می دهد . زیرا خداوند میداند قادر به انجام چه کارهایی هستید و او شما را آفریده . شما وسوسه میشوید تا ادامه ندهید و در امنیت باشید و استعدادتان را پنهان کنید ولی اگر شما در جهت ایمان قدم بر دارید خداوند نیز در جهت کمک به شما قدم بر میدارد تا کاری که نمیتوانستید را انجام دهید . اما نکته اینجا می باشد که شما نمیتوانید صبر کنید تا ترس هایتان از بین برود و سپس قدم بردارید .

وقتی شجاعتم را به دست آوردم آن وقت این کلاس را شرکت میکنم ، آن موقع به سره کار میروم و…

ترس ممکن است هیچگاه از بین نرود شما باید آن کار را خلاف جهت ترستان انجام دهید .و معنی ایمان همین است .من میترسم اما قرار نیست ترس زندگی من را کنترل کند  .من میخواهم در جهت ایمان قدم بردارم .هیچ کس نیست که کار بزر گی در زندگیش کرده باشد و آن را بدون ترس انجام داده باشد . آن ها احساس ترس دارند و آن را با ترس انجام داده اند . وقتی پدرم در سال 1999 از دنیا رفت میدانستم باید  من کشیش کلیسا شوم اما من هرگز کشیش نبودم .17 سال در لیک وود پشت صحنه بودم و تولیدات تلویزیونی میکردم و پشت صحنه راحت بودم ، پدرم بارها قصد داشت من را وارد صحنه کند و من فکر میکردم از پس آن برنمی آیم .نمیدانستم این کار در وجود من نهفته است .برای همین است که با اطمینان به شما میگویم چیز هایی در وجود شما است که نمیدانید آن ها را دارید .استعداد ،مهارت ، پتانسیل .شما آن ها را مخفی نکردید خدا آن ها را مخفی کرده است تا وقت مناسب آن برسد .تا زمانی که پدرم زنده بود قرار نبود من کشیش بشوم .در حاله تمرین بودم تا به خدا نشان دهم من ایمان دارم . اما زمانی که پدرم فوت کرد متوجه شدم باید کشیش کلیسا شوم .نمیدانستم شدنی است یا خیر آیا از من خوششان می آید .اما بعضی لحظات سرنوشت ساز هستند . یا اکنون یا هیچ وقت یا باید اکنون قدم برداری یا دیگر تکرار نمیشوند .

سخنرانی جول اوستین- مقابله با ترس های درونمان

حالا متوجه میشوم آن هم یکی از آن لحظات بود  .دوست داشتم به شما بگویم که آدم دیگری شده ام و بگویم یک دفعه وجودم سرشار از ایمان و شجاعت ، قدرت شده است . هیچ ترسی در وجودم احساس نمیکردم اما کاملا برعکس بود .هیچگاه به اندازه ی آن موقع ترس در وجودم نبود .فکر میکردم لیاقت و صلاحیت این کار را ندارم .وقتی شما نزدیک این هستید که استعدادتان را نشان دهید ترستان از هر زمان بیشتر میشود. و این شیطان است که سعی میکند شما را فریب دهد تا استعدادتان را مخفی نگه دارید . آن نمیخواهد که شما بدرخشید نمیخواهد شما به جایی برسید  .و اوست که سال ها تلاش میکند تا شما را متقاعد کند که برگردید و ریسک نکنید .

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments