چکیده کتاب موفقیت، یک آرمان ارزشمند از نگاه ارل نایتینگل(2)

تخمین زده شده است که حدود 95 درصد از مردم را می توان با کشتی هایی بدون سکان مقایسه کرد، چرا که با توجه به هر تغییر جهت باد و جریان آنان نیز تغییر جهت می دهند. آن ها از روی ناچاری دست خوش طوفان و سرگردان می شوند در عین حال از روی علاقه هنوز امید دارند که روزی به سوی بندری غنی و شلوغ رانده شوند، برای هر ورودی بندر باریک، تقریبا 1000 مایل خط ساحلی وجود دارد. شانس رانش آن ها به بندر 1000 به 1 است. همانند ماشین های اسلات در لاس وگاس و آتلانتیک سیتی هستند. مطمئناً همیشه یک نفر برنده می شود، اما بردن چیزهای نهفته پشت آن همراه با احتمال و شانس است.

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن. آنتونی رابینز

اما 5 درصد افرادی که زمان می گذارند و تمرین می کنند تا فراز و نشیب های زندگی را رد کنند برای رسیدن به هدف، اهداف چالش برانگیز را انتخاب کرده و تمام وقت خود را به آن اختصاص می دهند، به طور مستقیم و در امتداد اقیانوس های عمیق زندگی سفر دریایی را آغاز می کنند ، تا به یک بندر پس از بندر دیگری رسیده و در سال های کمی از عمر خود به هدف خود برسد.

اگر موظف باشید از یک کشتی در بندر بازدید کرده و مقصد  (بندر) بعدی را از کاپیتان بپرسید، در یک جمله به شما خواهد گفت. حتی اگر کاپیتان نتواند بندرگاه خود را ببیند، برای 99 درصد سفر هایش مقصد همین است، بنابر این می داند که مقصدش کجاست. پس، با جلوگیری از یک فاجعه غیر منتظره و بسیار نامطلوب، به آنجا خواهد رسید. اگر کسی مقصد بعدی شما، و هدفتان را سوال کند، آیا می توانید به او  جواب دهید؟

12 کاری که باید در پایان روز و پیش از خواب انجام دهید
بخوانید

همه خوشبختی ها و موفقیت هایی که به من روی آورده، از درهایی وارد شده که آنها را به دقت بسته بودم. لرد بایرون

آیا در ذهن تان هدف شما واضح و دقیق است؟ آیا آن را نوشته اید؟ فکر خوبی است. ما به یادآوری، تقویت و آن نیاز داریم. بهترین ایده برای انجام کار این است که عکسی از هدف خود گرفته و آن را به آینه حمام بچسپانید . هزاران نفر از مردم موفق اهداف خود را بر روی یک کارت نوشته و در کیف پول و یا کیف خود نگه می دارند.

هنگامی که از مردم می پرسید برای چه هدفی کار می کنند، به احتمال در هاله ای از ابهامات پاسخ دهند. ممکن است بگویند “اوه، سلامتی و خوشبختی و یا پول زیاد.” این به اندازه کافی خوب نیست. سلامت باید یک هدف جامع و کلی باشد. تمامی آنچه را که می خواهیم و بهترین کار را برای رسیدن به آن و حفظ آن انجام می دهیم.

The essence of success

شادی محصول جانبی از هر چیز دیگری است. و گفتن مقدار زیادی پول خیلی مبهم است. شاید عملی باشد و به کار آید، اما فکر می کنم بهتر است مقدار مشخصی پول انتخاب کنید. هدف ما بهتر و واضح تر تعریف شده و پس از مدتی به حقیقت پیوسته و قابل دست یابی می شود. خوشبختی از مسیر حرکت ما بدست می آید.

برخی ها بر این باور هستند که موفقیت همه چیز نیست فکر می کنم که منظور آن ها را به خوبی می دانم. به اعتقاد من منظور واقعی آن ها این است که پول همه چیز نیست و قطعا من نیز با آنان موافق هستم. اما به نظر من موفقیت همه چیز است. هر کسی برای بقای زندگی و ادامه حیاتش به هدف و موفقیت نیاز دارد.

ترس های درونتان را کنار گذاشته و از بند متوسط بودن رها شوید
بخوانید

موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است. جان ماکسول

کودکان در صبح کریسمس تا قبل از باز کردن هدایای خود نسبت به بعد از ظهر کریسمس شادتر هستند. پس از کریسمس مهم نیست که هدایای شان چقدر شگفت انگیز باشد. مطمئنا  آن ها از هدایای خود لذت می برند، اما اغلب اوقات بعد از ظهر کریسمس گله مند و کج خلق هستند. ما هنگامی که برای شام به بیرون می رویم شادتر از زمانی هستیم که در مسیر  برگشت به خانه می باشیم. ما برای تعطیلات خود شادتر هستیم. حتی زمانی که برای رسیدن به هدف خود در تلاشیم شادتر از زمانی هستیم که به هدف خود رسیده ایم، قبول دارید یا نه؟

بازی های زندگی مطلوب نیست. با این حال فقط از یک چیز مطمئن باشید، به هر آنچه فکر کنید همان می شود. اگر تفکر تان دایره ای و بی نظم باشد، زندگی تان این بی نظمی را منعکس می کند. اما اگر تفکر شما منظم و روشن باشد، و چنانچه هدفی با اهمیت برای خود داشته باشید، آن را به دست می آورید.

هر هدفی در یک زمان خاص اهمیت دارد. اکثر مردم ناخواسته اشتباه می کنند. آنها به اندازه کافی بر روی یک هدف واحد متمرکز نمی شوند تا بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند، پس از آن به هدف دیگر، و سپس به هدف دیگر دست یابند، به این ترتیب چیزی جز سردرگمی و بهانه برای آنان حاصل نمی شود.

5 ترفند شگفت انگیزی که استیو جابز را به یک فرد موفق تبدیل کرد
بخوانید

با هر روز صبح، هر شب و چندین بار در طول روز اندیشیدن به یک هدف هیجان انگیز، در واقع به سمت آن حرکت کرده و آن هدف را به سوی خود می کشید. هنگامی که بر روی افکار خود متمرکز می شوید، مانند کنترل و تسخیر رودخانه ای است که در سراسر حومه شهر در چرخش و گردش و تغییر جهت می باشد و آن را در یک کانال مستقیم و صاف قرار می دهید. اکنون این رودخانه قدرت، جهت، اقتصاد، سرعت دارد.

بنابر این برای اهداف خود تصمیم بگیرید. بر آن اصرار بورزید! و آن را در خواست کنید. هر صبح و شب و هر چند بار در طول روز و هر زمان توانستید به کارت اهداف خود نگاه کنید. با این کار، هدف خود را در ذهن ناخودآگاه خود تلقین و مورد اشاره قرار خواهید داد. خواهید دید که برای رسیدن به هدفتان تلاش خواهید کرد و اگر هر روز بی وقفه این کار را تکرار کنید، قبل از این که متوجه شوید، عادت خواهید کرد. عادتی که در تمام طول سال زندگی شما را از یک موفقیت به موفقیت دیگری خواهد برد. به همین دلیل راز موفقیت تان است، دری به روی تمام چیزهایی که تا به حال داشته اید یا خواهید داشت. هر آنچه که الان هستید و مطمئنا در آینده خواهید شد چیزی است که در مورد آن فکر می کنید.

ثبت ديدگاه