زندگینامه کلنل ساندرز و راز مرغ کنتاکی

 ساندرز در سال ۱۸۹۰ در ایالت ایندیانا به دنیا آمد او شغل های  مختلفی  مانند : فروشندگی، کارمندی در شرکت بیمه، کار در مزرعه و پمپ بنزین را تجربه کرد.ساندرز در سن ۴۰ سالگی یعنی  در سال ۱۹۳۰ کار خود را با احداث یک رستوران بسیارکوچک بین راهی  و اتاقکی در یک پمپ بنزین آغاز کرد و از اول کار خودش سر آشپز و صاحب امتیاز بود.

 رستوران کلنل ساندرز خیلی  زود  معروف شد و در سال ۱۹۳۶ فرماندار ایالت به ساندرز لقب افتخاری کلنل داد و به همین خاطر او را به اسم سرهنگ ساندرز می‌شناسید ، در سال ۱۹۳۷  او یک متل بسیار شیک و مجلل در کنار مجتمع رستورانش احداث کرد .ساندرز در سال ۱۹۴۰ نخستین دستور مرغ کنتاکی را آفرید و در حدود نه سال بعد در حالی که دراوج ثروت و شهرت بود با همسرش کلودیا ازدواج کرد.

زندگینامه کلنل ساندرز و راز مرغ کنتاکی

 کلنل ساندرز در سال ۱۹۸۰ وقتی که حدود ۶۰۰۰ شعبه در سراسر دنیا احداث کرده بود  ، به علت عوارض حاصل از سرطان خون ،از دنیا رفت و حتی تمام پرچم‌های ایالت کنتاکی به مدت ۴  روز به احترام او درحالت نیمه افراشته درآمد.

هارلند دیوید ساندرز مشهور به کلنل ساندرز از نظر ثروت و هوش جزو یکی از  افرد معمولی و ساده ای بود ساندرز دارای مهارت ، یقین و پشتکار داشت. او در نهم سپتامبر سال 1890  به دنیا آمد. تنها شش سال داشت که پدر فوت کرد و مجبور شد به همراه مادرش مشغول به کار شود. و در نهایت این ساندرز بود که می‌بایست  به تنهایی برای خانواده آشپزی کند و بار مشکلات را بر دوش بکشد . او تنها ده سال داشت که نخستین شغل خود را با حقوق ماهیانه 2 دلار در یکی از مزرعه های نزدیک خانه‌شان شروع کرد . پانزده سال داشت که راننده تراموا شد و در شانزده سالگی نیز در کوبا سرباز بود.

9 نکته اساسی در فروش و نفوذ در قلب مشتریان
بخوانید

زندگینامه کلنل ساندرز و راز مرغ کنتاکی

پس از شانزده سالگی در شغل هایی مانند : آتش نشانی راه آهن ، مسئول فروش بیمه ، کارگر کشتی‌های کوچک بخاری ، فروشنده لاستیک و کارگر پمپ بنزین فعالیت کرد.در سن 40 سالگی ساندرز برای مشتریان یک پمپ بنزین و فروشگاه میان راهی در کوربین در ایالت کنتاکی خوراک مرغ درست می‌کرد.رفته رفته او نحوه ی پخت مرغ خود را که شامل یازده ادویه مختلف بود را به صورت خیلی حرفه ای رساند . ساندرز که از زمان کودکی به آشپزی علاقه داشت و در این زمینه تجربه و هم استعداد خوبی در این کار پیدا کرده بود و هم کنجکاوی کودکانه آن دوران، هنوز هم در کار او به جای مانده بود.ساندرز مرغ ها را دریک اجاق فشاری، که غذا را با فشار بخار طبخ می‌نمود، درست می کرد.به همین خاطر هم سرعت پخت غذا افزاریش می یافت و هم طعم بسیارمتفاوت و لذیذ تری را پیدا می کرد.

زندگینامه کلنل ساندرز و راز مرغ کنتاکی

این محبوبیت و شهرت او تا جایی ادامه داشت که در سال 1935 رابی لافون، فرماندار ایالت، نشان افتخاری «کلنل کنتاکی» را به ساندرز اعطا نمود ، او خود را از آن به بعد با نام«کلنل» می‌خواند.او که به کیفیت بالاو امتیاز مرغ سرخ کرده خود ایمان داشت، در سال 1952 شروع به انجام بازاریابی برای غذای خود کرد.ساندرز که 65 سال داشت با ماشین خود به سراسر کشور سفر کرد و به بسیاری از رستوران‌ها سر می‌زد و برای رییس و کارمندان رستوران ها مرغ خود را درست می‌کرد.و اگر کلنل نشانه‌ای از رضایت در آنها می‌دید، پیشنهاد خود را مطرح میکرد .

نقل و قول هایی درباره افزایش درآمد و پول
بخوانید

زندگینامه کلنل ساندرز و راز مرغ کنتاکی

پیشنهاد او 5 سنت به ازای هر مرغی که فروخته میشد بود .گفته شده  است که کلنل ساندرز هزار و نه بار جواب منفی شنید، اما او هرگز ناامید نشد و عاقبت هزار و دهمین نفر در سالت لیک سیتی دستور غذای او را پذیرفت و کسب و کار اوشروع گردید. او به این کار ادامه داد و کم کم تعداد رستوران‌هایی که پیشنهاد  محصول او را پذیرفتند افزایش یافت. خیلی نگذشت که مرغ سوخاری کنتاکی به یکی از بزرگترین غذاهای فوری موجود در رستوران ها تبدیل شد.

کلنل ساندرز تا سال 1964 با بیش از 600 رستوران در آمریکا و کانادا قرارداد بسته بود. در نهایت در این سال او امتیاز مرغ کنتاکی خود را به قیمت 2 میلیون دلار به گروهی از سرمایه‌داران واگذار کرد.جالب است بدانید  سالیانه بیش از یک میلیارد مرغ کنتاکی در آمریکا و بیش از هشتاد کشور دنیا برای مشتریان سرو می‌شود. پیرمرد 65 ساله‌ای که با چک تامین اجتماعی خود به مبلغ 105 دلار زندگی خود را می‌گذراند، موفق شده بود با مهارت و نوآوری خود بر رژیم غذایی مردم جهان تاثیرشگرفی بگذارد، و زندگی و درآمد خود را بهبود بخشد و نیز کسب و کار راه‌اندازی کند که امروزه از قیمتی در حدود یک میلیارد دلار برخوردار است.

نقل‌ قول‌ هایی در مورد تاثیر یوگا بر جسم و روان
بخوانید

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه