زندگینامه پل آلن موسس مایکروسافت

پل آلن سال 2005 یکی از هفتمین ثروتمندان دنیا معرفی شده است، او ثروتی معادل 21 میلیارد دلار دارد. ولی 5 میلیارد دلار از سرمایه او مربوط به سهام او در مایکروسافت می باشد. پل آلن با کمک هوش و استعداد بسیارش در زمینه های مهندسی و نرم افزاری، موفق شد سرمایه ی زیادی را از منابع مختلف کسب کند و دریکی از بزرگ ترین طرح های دنیا سرمایه گذاری کند.

دوران کودکی

پل گاردنر آلن در سال 1953 در شهرسیاتل واقع در ایالت واشینگتن متولد شد . وقتی که 14 سال داشت، در مدرسه ی «لیک ساید» با پسری به اسم بیل گیتس دوست شد. هردوی آن ها علاقه زیادی به کامپیوتر داشتند و در دوران نوجوانی با یکدیگر وسایل الکترونیکی می ساختند. آن دو برخلاف اختلاف سنی سه ساله ای که با یکدیگر داشتند، به دلیل وجود علاقه های مشترک، دوستان خوبی برای هم بودند.

پل آلن در 14 سالگی با بیل گیتس ، در یک مدرسه بودند. ولی این دوستی حتی 10 سال بعد نیز ادامه داشت و آن دو تصمیم گرفتند دانشگاه را رها کنند و با کمک هم یک شرکت با نام مایکروسافت را احداث کنند.

بعد از گذشت 10 سال، وقتی آلن وارد دانشگاه شد علاقه ای به درس های یکنواخت و خشک دانشگاه نداشت، و بعد از دو سال دانشگاه را کنار گذاشت و با کمک بیل گیتس طراحی یک نرم افزار تجاری برای کامپیوترهای خانگی را آغاز کرد.

زندگینامه پل آلن موسس مایکروسافت

آغاز فعالیت حرفه ای

پاول آلن و بیل گیتس سال 1975 شرکتی برای تهیه و طراحی نرم افزارهای کامپیوتری بنا کردند، که بعد از گذشت مدتی به مایکروسافت تبدیل شد.

تاثیر احساسات در فیلم 12مرد خشمگین 12Angry Men 1957
بخوانید

آن ها در آغاز مشغول فروش برنامه های بیسیک شدند. ولی پس از مدتی ، آلن اقدامی کرد که سبب شد شرکت با خریدین یک سیستم عامل با نام Q-DOS 50 هزار دلاری به موفقیت بزرگی دست یابد.

الن و گیتس بعد از رفع ایرادات و بازنویسی این سیستم عامل، اسم آن را به MS-DOS تغییر دادند، و کامپیوترهای جدید شرکت آی بی ام را با این سیستم عامل به روز مجهز نمودند. شرکت IBM که در آن موقع به عنوان بهترین کامپیوترهای شخصی شناخته شده بود، با این محصول جدید، تمام بازار را گرفت و این موفقیت برای شرکت مایکروسافت شهرت بسیار زیادی به همراه داشت.

در سال 1983 دقیقا وقتی که پاول آلن و بیل گیتس، این دو دوست صمیمی با سرعت به سوی موفقیت حرکت می کردند، به صورتی  که همه به پاول لقب «مرد ایده» و به بیل «مرد عمل» مایکروسافت داده بودند .

جدایی از مایکروسافت

بعد از مدتی آلن متوجه شد که دچار بیماری سرطان خون شده است ، به همین علت دیگر توان کافی برای کار را نداشت اما پس از مدتی حالش بهتر شد ، اولی بخاطر این که حس می کرد، ممکن است در آینده ی همکاری اش مشکلاتی به وجود آید، تصمیم گرفت از مدیریت مایکروسافت کناره گیری کند. بنابراین در سال 1983 مایکروسافت را رها کرد. ولی اکنون نیز قسمتی از سهام آن را در دست دارد.

پل آلن زمانی که مشغول درمان خود بود، برای روحیه بخشیدن به خود به سفرهای گوناگونی می رفت.و  مایکروسافت با سرعت در حال رشد و درخشش بود، سهام این شرکت سبب شد که آلن در 30 سالگی تبدیل به یک میلیاردر شود.

اصول بازاریابی موفق برای مشاغل کوچک
بخوانید

بعد از طی شدن دوره درمانش ، پل در پی جستجوی چیزی بود که ارزش تولد مجددش را داشته باشد. اودر پروژه های مختلفی وارد شد و زمینه های مختلفی را بررسی و امتحان کرد.

آلن در سال 1986 شرکتی به اسم«والکان ونچرز» را با هدف پیدا کردن پروژه هایی برای سرمایه گذاری با تمرکز بیشتر راه اندازی کرد. او بعد از طی شدن6 سال، در سال 1992 مرکزی را احداث کرد و اسم آن را «اینتروال ریسرچ» گذاشت. این مرکز به قطب فکری در دره ی سیلیکون تبدیل شد. او با این دو شرکت به رویای کودکی خود تحقق بخشید، راه اندازی یک جامعه ی بزرگ جهانی که همه در آن حضور مجازی دارند.

زندگینامه پل آلن موسس مایکروسافت

سرمایه گذاری های متعدد پل آلن

آلن در شرکت ها و پروژه های متعدد و بزرگی به عنوان سرمایه گذار اصلی فعالیت دارد.و به علت علاقه بسیارش  به ورزش، اکنون  مالک یکی از تیم های ورزشی بسکتبال در NBA، و همچنین مالکیت تیم راگبی در NFL را برعهده دارد، که محبوبیت و معروفیت بسیاری برای او به میان آورده است.

بهتر است بدانید که پل آلن در رسانه های سرگرمی و تعاملی نیز سرمایه گذاری های بسیارخوبی انجام داده است. به عبارتی دیگر در بیش از 100 شرکت جدید رسانه ای سرمایه گذاری های بزرگی انجام داده است.

وقتی بزرگ ترین سالن نمایش درشهر سیاتل به دلیل ورشکستگی به مزایده گذاشته شد، فورا آن را خرید  وآنجا را دوباره بازسازی کرد و به پخش فیلم و برنامه های تفریحی مشغول شد.

نمی توانم گفتن را متوقف کنید، نکاتی برای غلبه بر هیولای درون
بخوانید

و چون هیچ کس نمی تواند از برنامه های پل آلن با خبر شود و همیشه غیر قابل پیش بینی است، کم تر کسی از شنیدن خبر سرمایه گذاری او در یک پروژه ی فضایی ناسا تعجب می کند.

در سال 1990 بود که ناسا اعلام کرد دیگر برای پروژه ی اِس ای تی آی بودجه ای قرار نمیدهد. پل آلن سریعا اعلام آمادگی کرد و حتی نام خودش را روی آن تلسکوپ گذاشت.

پل آلن برای این پروژه در حدوده 13.5 میلیون دلار ، فقط برای نصب کردن چند دیش در اطراف کالیفرنیای شمالی هزینه کرد. او در زندگی اش نرم افزارهای بسیاری را طراحی کرد که در زمینه های گوناگون آموزشی و تجاری قسمتی  از پرکاربردترین و پرفروش ترین ها به حساب می آید.

زندگینامه پل آلن موسس مایکروسافت

در سال 2003 گزار ش شد که پل آلن حامی اقتصادی اسپیس شیپ وان برنده ی طرح فضاپیماهای خصوصی بوده است. در سپتامبر 2003 نیز آلن یکی از پیشرفته ترین  مراکز تحقیقاتی مغز را به مبلغ 100 میلیون دلار تاسیس کرد، که اطلس های گوناگونی از مغز تهیه کرده است.

همچنین او در شهر سیاتل موزه ای حاوی آثار جیمی هندریکس را بنا کرده است و در سال2004 موزه ای دیگری در همین شهر به اسم موزه ی علمی تخیلی احداث کرد.

اختاپوس،که نام دومین قایق پر سرعت و مجهز جهان است یکی از دارایی های پل آلن به محسوب می شود .

پل الن  امروزه در «مرسر آیلند» در نزدیکی شهر سیاتل زندگی می کند.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه