زندگینامه برنار آرنو مردی که نکات فروش را به خوبی میشناسد

برنار آرنو  متولد ۵ مارس ۱۹۴۹است و یکی از تاجران و کارآفرینان موفق ویک کلکسیونر آثار هنری فرانسوی است . همانطور که در مجله فوربز ذکر شده دارایی برنار آرنو به صورت خالص 41 میلیارد دلار در سال 2012 تخمین زده شده بود و او تا ماه مارس 2012 یکی از ثروتمند ترین افراد در اروپا و یکی از چهارمین افراد ثرومند جهان است . تا ماه  تاجر، کارآفرین و کلکسیونر آثار هنری فرانسوی است. به گفته مجله فوربز، آرنو با دارایی خالص ۴۱ میلیارد دلار تا ماه مارس ۲۰۱۲ ثروتمندترین فرد در اروپا و چهارمین فرد ثروتمند جهان می‌باشد.

برنار آرنو، در سال ۱۹۴۹ در شمال فرانسه متولد شد. پدرش ژان لئون آرنو بود او یک کارخانه دار و صاحب شرکت ساخت و ساز فیرت ساوینل بود . دوران کودکی برنار در شمال فرانسه سپری شد و سپس برای تحصیلات به پاریس رفت .

برنار آرنو، پس از اتمام تحصیلات دوران دبیرستانش در سال ۱۹۶۹ میلادی وارد  دانشگاه پلی‌تکنیک پاریس شد.

وی در سال ۱۹۷۱ موفق به دریافت مدرک مهندسی در رشته عمران شد و به خواست پدرش مشغول انجام کسب و کار خانوادگی شد.

زندگینامه برنار آرنو مردی که نکات فروش را به خوبی میشناسد

برنار بعد از فارغ‌التحصیلی در سال ۱۹۷۱ به یک شرکت ساختمان سازی که املاک پدرش بود به عنوان مهندس عمران پیوست و در سال 1976 پدرش را راضی کرد که با بخش تولیدی شرکت به مبلغ ۴۰ میلیون فرانک، تسویه حساب کرده و روی معاملات املاک تمرکز کنند .  و نام شرکت را تغییر دادند و فعالیت شرکت آن ها در حوزه ی اداره اقامتگاه‌های مسافرتی، با امکانات خاص، شروع به کار کرد . برنارد در سال 1979 ریاست شرکت را بر عهده گرفت و جانشین پدرش شد .

برنار آرنو در سال ۱۹۸۱، بعد از آن که فرانسوا میتران، رییس جمهور کشور فرانسه شد، به آمریکا مهاجرت کرد شرکت فرینل که برای پدرش بود را در آنجا تاسیس کرد و به این ترتیب ، موفق شد، ساختمان‌های مسکونی را در پالم بیچ در ایالت فلوریدا را احداث کند.آرنو 3 سال بعد، زمانی که سوسیالیست‌های فرانسه، به رویکرد اقتصادی محافظه کارانه‌تر تغییر روش  دادند، بازهم به فرانسه برگشت و به عنوان مدیر ارشد اجرایی که مخصوص یک شرکت کالاهای لوکس بود ، کالاهایی که با افزایش درآمد مصرف‌کنندگان، میزان مصرفشان افزایش می‌یافت به نام «فیانسیر آگاش» مشغول به کار شد.

راهکارهای یکپارچگی سازمانی و ارتقا جو اخلاقی
بخوانید

آرنو با کمک بخش بنگاه سرمایه‌گذاری بانک لازارد و استفاده از سوبسیدهای اعطا شده از سمت دولت فرانسه، در قبال اینکه شرکت به هیچ وجه تعدیل نیرو نداشته باشد، شرکت کریستین دیور  را خریداری کرد، که در آن زمان شرکتی ورشکسته بود .

زندگینامه برنار آرنو مردی که نکات فروش را به خوبی میشناسد

و دولت فرانسه قصد داشت کسی را که بتواند ، این امپراتوری نساجی را، که شرکت‌های زیادی  زیرمجموعه اش هستند مانند شرکت دیور بدست گیرد. خانواده آرنو فقط مبلغ ۱۵ میلیون دلار برای خرید این شرکت هزینه کردند و ۸۰ میلیون دلار باقی‌مانده را، بانک لازارد به آن ها داد. از علت های اصلی آرنو برای خرید این شرکت دست گرفتن برند معروف دیور بود تا شروعی باشد برای راه اندازی یک شرکت مخصوص « کالاهای لوکس»تا طبقه متوسط جامعه بتوانند، از آن خریداری کنند. سپس آرنو موفق شد با سرعت بسیار شرکت دیور را گسترش دهد .

اما مدتی بعد آرنو مجبور شد همه ی سرمایه شرکت را به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد و فقط برند دیور را برای خود نگه دارد  . این فروش سبب شد بتواند ۱٫۸ میلیارد دلار از سهام شرکت LVMH را، در سال ۱۹۸۹ بخرد، تا بدین وسیله از این طریق کنترل ۲۴٪ درصد از این گروه را در اختیار بگیرد.

مدتی بعد از خرید این شرکت بین او و رییس قبلی شرکت لویی ویتون که از زیر مجموعه های شرکت LVMH بود اختلاف بر سرقدرت به وجود آمد.

در عرض یک سال، آرنو موفق به پیروزی در دادگاه شد .و راکمیه را از کار برکنار کرد .در دست گرفتن قدرت در شرکت LVMH ، یکی از بزرگترین کارهای تجاری در فرانسه بود و سبب شد، آرنو به عنوان شخصی بد ذات شناخته شود، که به وسیله ی اخراج‌های دیگران، به قدرت رسیده است. اما برای عده ای دیگر روش آرنو و ریسک پذیری او برایشان جذاب و قابل احترام است .

آرنو با موفقیت هایی که در کمپانی LVMH  به دست آورده بود، شروع به راه اندازی سوپرمارکت کالاهای لوکس خود کرد. آرنو از آن زمان تا به امروز شرکت را با برنامه های جاه‌طلبانه‌اش توسعه بخشیده وکمپانی LVMH  را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین گروه تجاری کالاهای لوکس در دنیا کرده .

5 نکته کاربردی جهت تسریع و بهبود پیشرفت تحصیلی فرزندانتان
بخوانید

آرنو در سال ۱۹۹۰ با خریداری کردن ده‌ها تولیدکننده مربوط به کالاهای لوکس در اروپا، آمریکای شمالی، آسیا، آمریکای جنوبی و استرالیا شرکتش را تبدیل به یک امپراتوری بزرگ کرده .

زندگینامه برنار آرنو مردی که نکات فروش را به خوبی میشناسد

کریستین دیور و LVMH  در مجموع ۵۰ مارک از معروف‌ترین تولیدات جهانی را در اختیار دارد. یکی از تولیدات آن‌ها کیف‌های لویی ویتون است،که طرفدار بسیار زیادی در بین خانم ها دارد و حتی یک سری از برند های تقلبی نیز از آن استفاده می کنند . در حدود 20 سال آرو برای گسترش امپراطوریش تلاش کرد و زحمت کشید . با اینکه که او بسیاری از زیرمجموعه‌های LVMH  را، خودش به وجود نیاورد، اما او درک درستی از پتانسیل جذب مشتری بیشتر داشت و همین موضوع سبب شد امروزه یکی از موفق‌ترین مرد فرانسه تبدیل شود.

ادغام موفقیت‌آمیز چند تولیدکننده توسط آرنو سبب شده شرکت های دیگر نیز دست به این عمل بزنند .جالب است بدانید اکنون LVMH ۵۶ هزار نفر را به استخدام خود درآورده . ۴۰٪ درصد از کارمندان LVMH  در فرانسه مشغول به کارند. LVMH  در ۱۵۰۰ فروشگاه معتبر جهان فعالیت دارد و بازار وسیعی را برای عرضه کردن محصولاتش، در اختیار دارد.

یکی از طرح هایی که LVMH  با جدیت آن را کنترل می‌کند، نحوه فروش محصولاتش است و به جدیت بر مکان‌هایی که این محصولات عرضه می شود ، نظارت دارد.

برنارد آرنو استعداد بسیاری در یافتن استعدادهای بازار دارد. او خوب می‌داند چه محصولی در کجا باید به فروش رساند و چه محصولی مورد استقبال مردم قرار می گیرد .و به همین خاطر است که شرکت او 50 زیر مجموعه ی فعال داشته و هر کدام مارک های بسیار معروف هستند .  شرکت LVMH  در پاریس قرار دارد . پس از ادغام شرکت های موت ات چاندون و هنسی، در سال ۱۹۸۷ لویی ویتون که در آن زمان از بهترین تولیدکنندگان چمدان‌های مسافرتی بود، با دو شرکت پیشین ادغام شد. با مشارکت این شرکت‌ها، LVMH  تشکیل شد. ال و ام هاش تا حد زیادی تحت کنترل کریستین دیور است که برنار آرنو رئیس آن است .

چرا با وجود انگیزه کافی برای انجام کار نتایج بدست آمده رضایت بخش نیست؟
بخوانید

لویی ویتون نیز یک خانه مد فرانسوی است، که در سال ۱۸۵۴ به وجود آمد . این شرکت سطح گسترده ای از کالاهای لوکس را تولید و ارائه می کند. برند لویی ویتون یکی از پیشروهای صنعت مد در جهان است، که محصولاتش را به وسیله ی  بوتیک‌های مستقل، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و وب‌سایت شرکت، به فروش می‌رساند.

شرکت لویی ویتون، برای شش سال متوالی (۲۰۰۶-۲۰۱۲) بعنوان با ارزش‌ترین نام تجاری در زمینه کالاهای لوکس در جهان انتخاب شده است . ارزش این برند، در سال ۲۰۱۲ معادل ۲۵٫۹ میلیارد دلار برآورد گردید. از سال ۱۹۸۹ تاکنون، برنار آرنو مالک برند لویی ویتون می‌باشد. وی از طریق شرکت LVMH  مالک ۴۲٪ از سهام این شرکت می‌باشد.

زندگینامه برنار آرنو مردی که نکات فروش را به خوبی میشناسد

آرنو معتقد است که شرکت برای بیشتر کردن خلاقیت در تولید مسئول است مدیرانی با تجربه که علاقه ی بسیاری به هنرمندان دارد را به کار گیرد . آرنو که در رده ی مدیران ارشد در دنیا ، فردی منحصربه‌فرد است، همیشه این توانایی را داشته که بین مسائل مالی و خلاقانه کسب و کار، ارتباط برقرار کند. او گرچه هیچ وقت به محدود کردن نوآوری طراحانش اعتقاد نداشته اما همواره بر انضباط مالی در خرید، بازاریابی و فروش محصولات شرکتش تاکید کرده است.

برنارد آرنو تا به امروز 2 بار ازدواج کرده . او ۵ فرزند دارد و یکی از دخترانش اکنون از مدیران LVMH  است . و همسر دوم آرنو، هلن مرسیه، یک پیانیست اهل کبک کانادا و کلکسیونر نت‌های موسیقی می‌باشد.

موفقیت را هدف  در نظر نگیرید. هر چه بیشتر بر روی آن متمرکز شوید و آن را هدف خود قرار دهید، از آن دورتر می‌شوید. مانند به دست آوردن خوشحالی، تعقیب موفقیت نیز نتیجه‌ای نخواهد داشت، بلکه موفقیت باید خود به دست بیاید. تنها راه موفقیت، وقف کردن خودتان ، در راه هدفی بزرگ‌تر از شما یا فردی غیر از خودتان است. برای رسیدن به موفقیت راه های گوناگونی وجود دارد ما به شما عزیزان سمینار های خلق زندگی روئیایی را پیشنهاد میکنیم که در این سمینار ها با استفاده از سخنان دکتر احمد محمدی می توانید به نکات کلیدی در راه رسیدن به موفقیت دست یابید .

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه