جادوی واگویه – احمد محمدی

 


 

واگویه چیست ؟ به عنوان یک انسان،‌ شما همواره با خودتان صحبت می کنید و یک منولوگ درونی با خود دارید، که به آن واگویه می گویند. درواقع، منولوگی درونی است که عزت نفس و اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار می دهد. نوعی از آن، واگویه مثبت است که به مکالمه ذهنی با نگرشی مثبت نسبت به خویش و زندگیتان گفته می شود و این صدای مثبت در ذهن شما، یعنی همان گفتگو با خود،‌ باعث می شود که شما جنبه روشن هر چیزی را ببینید.

برخی از فواید واگویه مثبت عبارتند از :

۱-  افزایش اعتماد به نفس ؛ افراد موفق، خود و تواناییهایشان را باور دارند. واگویه های منفی موجب می شود به بدترین شکل ممکن کارهایتان را انجام دهید درحالی که واگویه مثبت موجب می شود افکار ثانویه ای در مورد تواناییتان برای  انجام وظایف خود داشته باشید و به شکلی عالی و متفاوت عمل کنید.

۲- ایجاد افکار مثبت و از بین بردن افسردگی؛ افراد افسرده احساس پوچی، ناامیدی و بی ارزشی می کنند. با واگویه های مثبت می توان این احساسات منفی را از بین برد و افکار مثبتی داشت. افکار مثبت مانند «من میتوانم این کار را انجام دهم » و « دنیا مکان زیبایی است» شما را از مسیری که منجر به افسردگی می شود دور می کند.

۳- کاهش استرس؛ حقیقتاً استرس عوارض ذهنی و جسمی مخربی دارد که واگویه مثبت باعث می شود از این عوارض به دور باشید. طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، واگویه مثبت،‌ استرس را کنترل می کند و سبب می شود شما احساس آرامش بیشتری کنید.

۴- محافظت از قلب ؛ استرس از جمله عوامل بسیار مهم در بروز بیماریهای قلبی-عروقی است. از آنجایی که واگویه مثبت سبب کاهش استرس می شود،‌ بنابراین به تدریج خطر ابتلا به مشکلات قلبی را هم کاهش می دهد.

۵- بهبود عملکرد در انجام کار و وظایفتان؛ هنگامی که احساس خستگی می کنید و می بینید که راه دراز و دشواری را برای اتمام وظایف خود دارید ، تنها کافی است واگویه مثبت داشته باشید تا بتوانید به راهتان ادامه دهید و آن را به سرانجام برسانید.

با ملاحظه ویدئو فوق از زبان آقای احمد محمدی به گونه ای متفاوت و ساده تر با معجزات و حقایق مرتبط با واگویه،‌ آشنا شوید.

ثبت ديدگاه

یک − یک =

همایش اختصاصی

زمان و تاریخ همایش

معارفه های دوره آموزشی

تاریخ و زمان دوره های معارفه