تنها با خودتان یک تیم یک نفره تشکیل دهید

“It’s just me myself and I”

این بخشی از آهنگ معروف “me myself and i” اثر گروه افسانه‌ای رپ De La Soul در سال 1989 است. چه با این آهنگ آشنایی داشته باشید یا نه، مطمئنا با این حس که تنها فرد مورد اعتماد در گروه‌تان، تیم‌تان یا شرکت‌تان هستید، آشنایی دارید. بسیاری  از تیم‌های ورزشی، شعار “در یک تیم، هیچ «من»ای وجود ندارد” را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌اند؛ این عبارت درمورد ورزش های گروهی مانند بیسبال یا فوتبال قابل قبول است، اما وقتی که بحث اقدام برای رسیدن به رویاهایتان باشد، “تیم” چقدر اهمیت دارد؟ آیا شما برای به تحقق رساندن ایده‌های کسب و کارتان، به کسی نیاز دارید؟

اینکه شما به جنبش “خودت انجام بده!” توجه داشته باشید، مزایای زیادی دارد؛ به شما یادآوری می‌کند که شما برای تبدیل رویاهایتان به واقعیت، نیازی به یک همکار ندارید و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید. اگر شما علاقه، اشتیاق، و انگیزه دارید، تمام چیزهایی که برای شروع نیاز دارید در اختیارتان است. با این وجود، اگر روحیه‌ی کارآفرینی داشته باشید، به کمک دوستان، نزدیکان و در نهایت مشتریان احتیاج پیدا خواهید کرد.

به دنبال رویاها

من (جرارد بونر کارهای او را در BonnerfideRadio.com  یا  getbonnerfide.com. دنبال کنید.) از روی تجربه حرف می‌زنم. از دوران دبستان، من همیشه آرزو داشتم که به نحوی با کارهای مربوط به موسیقی سروکار داشته باشم؛ چه به عنوان یک خواننده، موسیقی‌دان یا یک مجری رادیو، می‌دانستم که بالاخره یک روز ، به یک صورتی، یک جایگاهی در این حیطه پیدا خواهم کرد. بعد از صرف مدت 5 سال در یک ایستگاه رادیویی زمینی، متوجه شدم در آنجا امکانی برای استفاده از موهبت و استعداد موسیقیایی‌ام وجود ندارد. در آن لحظه، من با یک مسیر چند شاخه مواجه شدم: آیا من باید رویای کار کردن در رادیو را دنبال کنم و دوباره آن را انجام دهم، یا باید به دنبال فرصت های دیگر باشم؟ باید توجه داشته باشید که این موضوع برای سال 2009 است که در رادیوهای محلی، فرصت زیادی برای استفاده از آن استعداد نبود؛ پس ترک کردن یک گزینه به حساب می‌آمد.

چگونه می توانیم به هنگام کار یا مطالعه بهتر تمرکز کنیم؟
بخوانید

گرچه، یک ایده و بینش، اجازه‌ی نابود شدن آن رویا را در درون من نمی‌داد،  پس بدون تیم و بدون پشتوانه‌ی مالی، زمان آن فرا رسیده بود که من رویایم را محقق کرده، و ایستگاه رادیویی خودم را افتتاح کنم. مسلما افتتاح یک ایستگاه رادیویی زمینی، چالش‌های خاص خودش را داشت؛ و به هر حال، یک ایستگاه رادیویی اینترنتی با هر موضوعی، در سال 2009 هنوز یک ایده‌ی جدید به حساب می‌آمد؛ و اینکه برای شروع موثرتر بود و این فرصت برای من ایجاد می‌شد که بتوانم یک پلتفرم رسانه‌ای درست به همان شکلی که در ذهن داشتم بسازم. از این رو، در سپتامبر سال 2009، فرزند من متولد شد و با نام Bonnerfide Radio در دنیا شناخته شد.

تیم یک نفره

Do It Yourself… With a LITTLE Bit of Helpاول اینکه، شما می‌توانید به تنهایی استارت شروع ایده‌تان را بزنید. صرفا به چیزهایی که در اختیار دارید اتکا کنید؛ و متوجه خواهید شد که بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کردید منابع در اختیارتان است. شاید باورتان نشود، اما تمام تجربیات کاری‌تان، شما را برای ساختن این رویا آماده کرده‌اند. خلاق باشید. وب‌سایتی که ما اکنون برای ایستگاه رادیویی‌مان داریم، بسیار متفاوت‌تر از سایت اولیه‌ای است که کارمان را با آن آغاز کردیم. به هرحال، بهتر است اول کارمان را با چیزهایی که داریم و به صورتی که می‌توانیم آغاز کنیم و سپس، آن را به شکلی که در ذهنمان و رویاهایمان است گسترش دهیم، تا اینکه صبر کنیم تا همه چیز مهیا شود و فرصت هایی که در زمان حال به سراغمان می‌آیند را از دست بدهیم.

 

از کجا شروع کنیم؟

صرف نظر از قضیه‌ی رویا، شما باید کاملا به اینترنت مسلط باشید. حوزه‌هایی که به آنها علاقه دارید را بررسی کنید تا بهتر بتوانید از امکانات و فضای اینترنت بهره ببرید. یکی از توصیه‌های مهمی که من برای شما دارم، این است که حضورتان را در شبکه‌ های اجتماعی افزایش دهید و فعال‌تر باشید. به عنوان یک ایستگاه رادیویی اینترنتی، مخاطبین ما در یک جا یافت می‌شوند: اینترنت! پس برای پیدا کردن مخاطبین اینترنتی، چه جایی بهتر از شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم پیدا کنیم؟

مجموعه ای از عبارات و جملات تاکیدی مثبت
بخوانید

ما در ابتدا کارمان را در فیسبوک و توییتر شروع کردیم و گسترش دادیم؛ در سپتامبر سال 2009، من حدود 500 فالوئر در توییتر و حدود 1000 دوست در فیسبوک داشتم. و حالا، حساب شخصی و کاری من در توییتر بیش از 25000 و در فیسبوک بیش از 9300 فالوئر دارد. با اینکه در زمینه‌ی رسانه های اجتماعی فعالیت‌های زیادی وجود دارد، باز هم از فرصتها و زمینه‌های زیادی برای پیشرفت می‌توان استفاده کرد.

مراحل اجرایی

در مرحله‌ی آخر، شما به یک تیم نیاز خواهید داشت. به طور ایده‌آل، کسب و کار یا محصول شما، نیاز به عرضه و ایجاد تقاضا دارد. مسلما شما در آغاز تلاش می کنید که خودتان آن را مدیریت کنید، اما اگر رویایتان ارزشمند باشد، بزرگتر از شما ست و برای اجرای موفقیت آمیزش، به چیزها و افراد بیشتری نیاز است. به دنبال افرادی باشید که علایق و اشتیاق و حتی منافع مشترکی با شما دارند و مسیر رویایتان با آنها مشترک است.

در همه‌ی زمینه‌ها، به دنبال افرادی باشید که در آن زمینه مهارت دارند. شما نمی‌توانید همواره باهوش‌ترین فرد تیم باشید و نیازی هم نیست که این طور باشد. شما ایده‌پرداز گروه هستید، پس ایده‌ها را تامین کنید و چشم اندازها را در نظر داشته باشید؛ کار تیم هم این است که ایده‌های شما را پرورش دهد و به جایی برساند که حتی فکرش را هم نمی‌کنید. یافتن یک تیم ایده‌آل برای رایوی ما خیلی طول نکشید، چیزها به سرعت در حال گسترش و رشد بودند و تخصص و مهارت‌های افراد،  فوق‌العاده ضروری بود. با تشکر از تیم، رادیوی اینترنتی ما در زمینه‌های شهری و الهام بخش، به پیشگامان این حوزه تبدیل شد.

نتیجه گیری

پس اگر در یک بن بست کاری گیر افتاده‌اید و احساس نارضایتی دارید، چند گزینه در اختیارتان است: می‌توانید در آن شغل و سمت باقی بمانید و هر ماه چک‌های حقوقتان را جمع کنید، که خیالتان را از بابت هزینه‌های زندگی راحت می‌کند اما در نهایت چیزی از خودتان نخواهید داشت. گزینه‌ی بعدی این است که فرصت‌ها و امکاناتی که برایتان فراهم است را جستجو کنید تا بتوانید راهی برای محقق کردن رویایی که در ذهنتان است پیدا کنید. شما در زندگی ماموریتی دارید و به دلیلی آفریده شده‌اید، که می‌تواند یک موهبت یکتا یا خدمتی برای بشریت باشد. آن را جستجو کنید. ترسیمش کنید. انجامش دهید! مسلما شما خودتان می‌توانید از پس آن بر بیایید، با کمی کمک!!

مسلم است که برای شروع کسب و کار دلخواهتان به افرادی نیاز دارید که به شما در این راه کمک کنند؛ اما در آخر این شما هستید که باید به تنهایی کسب و کارتان را شروع کنید. این شما هستید که برای رسیدن به رویایتان از استراحت شب و روزتان زدید و مشغول به کار شدید.منظورم اینست که شما برای شروع کسب و کارتان فقط و فقط باید به خودتان تکیه کنید و از شخص دیگری نباید انتظار داشته باشید. دیگران فقط می توانند به شما کمک کنند اما نمی توانند کار هایی که شما باید از پس آن ها بربیایید را برای شما انجام دهند. علاقه، اشتیاق، انگیزه از ویژگی هایی است که شاید شما برای راه انداختن کسب و کارتان آن ها را داشته باشید اما مهارت ها و توانایی های مهمتری وجود دارند که حتما برای به دستیابی به اهدافتان به آن ها نیاز دارید. با آکادمی بازار می توانید این مهارت ها را فرا گرفته و راهی هموار تر برای تحقق اهدافتان پیدا کنید! اگر شما به دنبال تغییر و ارتقای وضعیت شغلی و زندگیتان هستید پیشنهاد می کنم از همین حالا شروع کنید! برای این کار می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ دکتر احمد محمدی شرکت کنید:

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

ثبت ديدگاه