تصویر سازی ذهنی – برگزیده ای از فیلم دست های سنگی (Hands Of Stone – 2016)

درحال بارگذاری...

چگونه تصویر سازی ذهنی نماییم؟

تصویر سازی (Visualization)، یکی از تمرین های بسیار مفیدی می باشد، که می توانید هرروز برای چند دقیقه در اوقات فراغت خود انجام دهید و از مزایای فوق العاده آن لذت ببرید. با انجام مداوم این تمرین، شما ذهن ناخودآگاه خود را برنامه ریزی نموده و آن را برای موفقیت آماده می نمایید. این تمرین، تمرینی می باشد که همه  ورزشکاران حرفه ای المپیک و سایر افراد موفق از آن استفاده می نمایند. در حقیقت اگر شما این تمرین را به صورت کاملاً منظم و روزانه انجام دهید، خود را روی هدف هیپنوتیزم می نمایید و رسیدن به آن، برای شما بسیار ساده تر خواهد گشت.

تمرین مربوطه فوق العاده قدرتمند می باشد. به این صورت که شما هدف خود را با همه تصویرها و حس های مربوطه (که باید به صورت جمله مثبت باشد، نه جمله منفی. برای نمونه: من نمی خواهم فقیر شوم اشتباه است) در ذهن تصویر سازی نموده و آن را با هم احساسات خود تجربه می نمایید.

نکات مهم در رابطه با تصویر سازی ذهنی

1- ضمیر ناخودآگاه (Unconscious)  فعل منفی را مثبت می نماید، اگر می گویید من نمی خواهم فقیر گردم، ضمیر ناخودآگاه شما تمرکز بیشتری روی فقیر گشتن خواهد داشت. باید وضعیت مثبتی را که می خواهید و برای شما مطلوب است را تصویر سازی نمایید.

دوره فروش موفق (معرفی محصول) - احمد محمدی
بخوانید

2- ضمیر ناخودآگاه، نمی تواند تفاوت بین آن چه که حقیقی روی داده و آن چه که تصویر سازی نموده اید را از هم تمیز دهد. و به همین علت، با تصویر سازی، مغز شما هدف مربوطه را نزدیکتر و دست یافتنی تر دانسته و انگیزه شما برای کوشش نمودن و رسیدن به آن هدف بیشتر می گردد. یکی از اصلی ترین علت های تنبلی نمودن و به تعویق انداختن امور، برای دستیابی به هدف، این است که در سطح ناخودآگاه، شخص حس می نماید که قادر نیست به هدف خود دست یابد و رسیدن به آن غیرممکن می باشد.

3- این تمرین فوق العاده قدرتمند بوده و هر چقدر بیشتر تمرین نمایید، قدرت تصویر سازی (Imagination) مغز شما افزایش می یابد و بهتر می توانید حس های خوب را برای رسیدن به هدف های مربوطه ایجاد نمایید.

4- در زندگی بسیاری از اشخاص، از لحظه ای که از خواب بیدار می گردند، همه دنیا دست به دست هم داده اند که بگویند و به او ثابت نمایند که: تو انسان بی ارزشی هستی و یا در هیچ چیز نمی گردی (در صورتی که زندگی افراد موفق نشان داده است که هر فردی در هر وضعیتی، می تواند به موفقیت دست یابد)! و هر چه که این جملات منفی زیادتر تکرار گردد، ضمیر ناخودآگاه آن را عمیق تر باور خواهد نمود. تصویر سازی ذهنی یکی از خارق العاده ترین تمرین هایی است که می تواند تصویر فرد از خود (Self Image) را تغییر داده و او را از این زندان سیاه ذهنی که حاصل محیط نامناسب زندگی آن فرد می باشد، رها سازد و او را به موفقیت نزدیکتر نماید.

10 راهکار تضمینی برای افزایش اعتماد به نفس
بخوانید

5- تصویری که در ذهن تصور می نمایید، باید واضح، مشخص، پررنگ و جذاب باشد. برای نمونه اگر تصور می نمایید، 1 میلیارد تومان پول دارید، باید رسید خودپرداز را با تمام جزئیات آن مشاهده نمایید. واکنش مردم نسبت به خود را ببینید و همانند یک کارگردان، فیلم غرور انگیزی از خود پس از دستیابی به هدف بسازید.

6- تصویر سازی ذهنی مکانیسم های متافیزیکی وجود شما را هم برای دستیابی به هدف مورد نظر، برنامه ریزی می نماید.

با توجه به مطالب بالا، مشخص می شود که تنها با به کارگیری یک تکنیک ساده و صرف مدت زمان کوتاهی در اوقات فراغت خود و یا شب ها به هنگام خوابیدن، می توانید به ضمیر ناخودآگاه خود بفهمانید که چه می خواهید و به کجا می خواهید برسید.

  • ولی این ضمیر ناخودآگاه چیست و چه می کند؟
  • برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به چه معناست؟
  • چرا برخی علی رغم تمام تلاش هایی که می کنند و تمام انگیزه هایی که دارند باز هم شکست می خورند؟
  • ضمیر ناخودآگاه افراد شکست خورده و افراد موفق چه فرقی با هم دارد که نتیجه تلاش های آن ها اینقدر با هم متفاوت است؟
  • علاوه بر تصویر سازی ذهنی، چه روش های دیگری برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه وجود دارد.

می توانید برای رسیدن به پاسخ این سؤالات و سایر سؤالاتی که ممکن است در زمینه ضمیر ناخودآگاه و برنامه ریزی آن از طریق تصویر سازی ذهنی برای شما پیش آمده باشد، در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی شرکت نمایید. کافی است تنها به آدرس ذیل مراجعه نمایید تا با نحوه برگزاری سمینار، ثبت نام و همچنین محتوای آموزشی آن آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

فراموش نمودن گذشته - برگزیده ای از فیلم فارست گامپ (Forrest Gump - 1994)
بخوانید

 

بیشتر بخوانید:

1397/6/31 21:18:26شهریور 12ام, 1397|ویدئو ها|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه