کتاب – برنامه فکرانه – احمد محمدی

راز خلاقیت انسان ، کتاب ها هستند. کتاب نقش مهم معلم، راهنما و دوست را در زندگی ما بازی می کند. بدون کتاب، زندگی غیرممکن است. کتاب همدرد ما، و راهنمایی برای پیشروی در آینده با اعتماد به نفس است.

کتاب سبب خلاقیت و شفاف سازی در ذهن دانش آموزان و دانشجویان می شود. کتاب ها ابزار تدریس برای معلمان و استادان هستند. کتابخانه دریای دانش برای جویندگان همیشگی است. کتاب خوانی روزانه، زندگی ما را تازه و فعال می کند. هرروز کتاب خوانی همچون هرروز حمام کردن است.

کتاب ها، گذشته، حال و آینده ما را مشخص می کنند. ما می توانیم با کتاب خوانی ، آینده بهتری را متصور شویم. ما به هنگام کتاب خوانی میلیون ها مشکل زمان حال را حل می کنیم. در طی یا بعد از کتاب خواندن، می توانیم گذشته خود و بعد از آن را تحلیل کنیم.

کتاب ها از دوران مدرسه همراه ما هستند. کتاب ها هرگز نمی میرند و تا پایان دنیا باقی خواهند ماند. تنها کتاب ها هستند که درد و شادی ما را درک می کنند. به این دلایل است که کتاب ها نقش مهمی در زندگی ما دارند.

کتاب ها تمرکز ما را در زندگی افزایش می دهند. طی کتاب خوانی ما بر روی زندگی و اهداف کاری مان متمرکز می شویم. به هنگام یادگیری، کمتر فکر می کنید و بیشتر دریافت می کنید. مغز شما شروع به کار بر روی کلمات و باورهای جدید،‌ می کند. سلول های جدیدی در مغز ساخته و زیاد می شوند. سپس سلول های تازه در بدن ما، سبب اعتماد به نفس و تمرکز می شوند و فرایند افکار ما را در ذهن، هماهنگ می کنند.

هر زمان که احساس ، عصبانیت ، گیجی، استرس و منفی دارید، فقط لازم است که یک کتاب کاربردی مثل شعر، نثر، انگیزشی، سرمایه گذاری و تجاری را باز کنید. درمی یابید که با این عمل شما احساس آرامش می کنید و مثبت، خلاق، پرانرژی و متمرکز خواهید شد.

در این برنامه فکرانه (شبکه رادیو اقتصاد)، دکتر احمد محمدی مزایای کتاب و کتاب خوانی  را به شیوه ای روان و ساده شرح و همچنین روش هایی برای افزایش سرانه مطالعه ارائه خواهند داد.

گوش بفرمایید
1396/12/20 21:14:53 بهمن 29ام, 1396|پادکست ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

پنج × دو =

همایش اختصاصی

زمان و تاریخ همایش

معارفه های دوره آموزشی

تاریخ و زمان دوره های معارفه