موفقیت / انگیزشی

پنج روش برای تصویرسازی و تجسم ذهنی برای رسیدن به نتایج دلخواه

آلیشیا لارنس برای یک شرکت بازاریابی اینترنتی کار می کند. همچنین او یک وبلاگ نویس است و در زمان آزادش در MarCom Land کار می‌ کند. کارهای او توسط انجمن ارتباطات تجاری، Business Insider و  Spin Sucks منتشر شده است.

مرد بزرگی به نام مارکوس اورلئوس می‌ گوید: “زندگی ما همان چیزی است که افکار ما آن‌ ها را می‌ سازد “اگر ما بخواهیم به موفقیت‌ های بزرگ در زندگی دست پیدا کنیم، باید افکار بزرگی در مورد خودمان در ذهن مان بسازیم، و خودمان را فوق‌ العاده بدانیم. این دقیقا جایی است که تجسم به کار می‌ آید. زمانی که بچه بودم، هر زمانی که می‌ خواستم در یک مسابقه‌ی رقص، اجرای یک نمایش یا در یک نمایشگاه علمی شرکت کنم، پدرم از من می‌ خواست که موفقیتم را تجسم کنم.

مطالعه بیشتر: قدرت ذهن و متافیزیک برای جذب شادی و خوشبختی – موفقیت و تصویرسازی ذهنی

مطالعه بیشتر: چرا گاهی اوقات تصویرسازی ذهنی نتیجه بخش نیست؟

او می‌ دانست که این اولین گام اساسی برای اجرای خوب و رسیدن به هدف من است. هم‌ چنین به من فرصتی داد تا نقاط ضعف خود را بفهمم و راه چاره‌ ای برایشان پیدا کنم، بدون اینکه پدرم مجبور باشد آن را به من گوشزد کند. در حال حاضر به عنوان یک بزرگسال، هنوز به قدرت تجسم و توانایی آن در تبدیل رویا به واقعیت اعتقاد دارم. اگر شما علاقه‌ مند به امتحان کردن این روش هستید،

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید. به‌علاوه می‌توانید پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

در اینجا چند استراتژی برای استفاده از آن ذکر می‌ شود:

استاد احمد محمدی

۱. تمرین تجسم خارجی

یک نقطه‌ی آرام و دلپذیر پیدا کنید، دراز بکشید و چشم‌ ها را ببندید. تصور کنید در یک سالن سینما نشسته‌ اید که یک صحنه از زندگی شما را به تصویر می‌ کشد. صحنه‌ای که به هدفتان دست پیدا می‌  کنید. اگر می‌ خواهید یک موسیقیدان موفق باشید، می‌ توانید خودتان را در حال نواختن در Carnegie Hall تجسم کنید.

اگر می‌ خواهید یک بازیکن حرفه‌ ای فوتبال باشید، می‌ توانید خود را با پیراهن تیمی که می‌ خواهید در آن بازی کنید، درحال کسب امتیاز در زمین تصور کنید. می‌ توانید دستاورد هر آنچه را که امیدوارید در زندگی خود به آن برسید،  تجسم کنید. در تجسم خود دقیق باشید، فکر کنید که چه چیزهایی ممکن است ببینید و بشنوید، چه احساسی داشته باشید، شکل محیط چگونه باشد، و … هر چقدر تجسم تان دقیق‌ تر باشد، بهتر است.

۲. تمرین تجسم داخلی

این شبیه به عمل فوق‌ الذکر است، اما به جای تجسم صحنه‌ ها به عنوان یک ناظر، این بار شما واقعا در صحنه حضور خواهید داشت. خود را در حالتی تصور کنید که به صحنه پا می‌ گذارید، در آن فضا قرار دارید و در آن حال، متوجه اتفاقات اطرافتان باشید. چه کسانی آنجا هستند؟ چه چیزهایی گفته می‌شود؟ چه اتفاقاتی می‌ افتد؟ کجا اتفاق می‌ افتد؟ تاکید می‌ کنم، تصور جزئیات تا حد ممکن، مفید است.

۳. تمرین تجسم متنوع

علاوه بر دو شکل از تجسم که توضیح داده‌ شد، تجسم متنوع یکی دیگر از ابزار مهم  است. به شرایطی که در ذهن دارید فکر کنید، و تصور کنید که در آن شرایط چه انتخاب‌ هایی دارید و چه واکنش‌ هایی نشان می‌ دهید و برای آن‌ ها تمرین کنید. هرگز خودتان را بازنده یا در حال شکست خوردن تصور نکنید، فقط به این فکر کنید که واکنشتان به شرایط بد چطور خواهد بود. به عنوان مثال، اگر هدف شما پیروزی در مسابقات سه‌ گانه (مسابقه‌ی ورزشی ترکیبی شامل شنا و دوچرخه‌سواری و دو) باشد، باید برای اتفاقات مختلفی که ممکن است در روز مسابقه اتفاق بیفتد آماده باشید.

trns_Five Ways to Practice Visualization for Results You Want

در صورت بارندگی چه خواهید کرد؟ اگر در میان ورزشکاران دیگر گیر بیوفتید چه کار می‌ کنید؟ اگر دچار انقباض عضلانی شوید واکنشتان چه خواهد بود؟

تجسم چگونگی واکنش در هر یک از این شرایط، در ایجاد احساس آمادگی و اعتماد به نفس در مسابقه کمک بزرگی می‌ کند. در میدان مسابقه ی زندگی نیاز به چه آمادگی هایی دارید؟ استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت پاسخ این سؤال را به شما خواهند داد.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

۴. ساخت تصاویری از هدف

جدای از تکنیک‌ های تجسم ذهنی، هم‌چنین تجسم تصاویر ملموس بنیادی در رسیدن به موفقیت موثر است. به عنوان مثال، اگر هدف شما صرفه‌جویی و پس‌ انداز پول کافی برای سفر به هاوایی است، عکس‌ هایی از مناظر هاوایی در مجله یا بروشورهای سفر پیدا کنید، و عکس‌ های خودتان را ببرید و روی آن‌ ها بچسبانید، طوری که انگار در آنجا هستید. اگر هدف شما یادگیری موج سواری است، یک تصویر از کسی که موج سواری می‌ کند برش دهید و یک عکس از خودتان را جایگزینش کنید، طوری که به نظر برسد آن شخص در حال موج سواری، شما هستید.

اگر می‌ خواهید با مدرک مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شوید، خود را روی صحنه و در حال دریافت دیپلم تجسم کنید و یا به دوستان و خانواده از دستاورد های خود بگویید. راهی برای ساخت یک تصویر ذهنی از هر آنچه که تصمیم به انجامش دارید، پیدا کنید. حتی می‌ توانید یک عکس از آن را بکشید و در جایی مانند روی میز کار، در آینه حمام و یا در اتاق خواب یا هر جایی که عموما جلوی چشم تان است قرار دهید.

۵. از قدرت تلقین استفاده کنید

به عنوان یک دونده، تلقین عامل مهمی برای موفقیت من بود. من یک بسته کارت تهیه کردم و روی هر کارت، تاییدیه ای بر توانایی‌ هایم به عنوان یک دونده نوشتم، مانند “من مانند یک قهرمان جهانی می‌ دوم،” من یک مبارزم و مبارزان می‌ جنگند!” یا ” من به اندازه کافی قوی هستم و از پستی و بلندی‌ هایی که سر راهم قرار می‌ گیرند، عبور می‌ کنم. “من قبل از مسابقات، نگاهی به این فلش کارت ها می‌ انداختم و در نهایت، آن‌ ها آنقدر در ذهنم نهادینه می‌ شدند که به صحت شان اعتقاد پیدا می‌ کردم. بهترین ویژگی تلقین این است که برای هر هدفی که می‌ خواهید دنبال کنید، اعم از ورزشی، هنرهای نمایشی، کسب و کار و حتی زندگی شخصی موثر است.

برای هر هدفی که در زندگی‌ تان تلاش می‌ کنید، با تجسم موفقیت در ذهن تان، با دستاوردهای آن در دنیای واقعی روبرو می‌شوید. استراتژی‌ های فوق را همین امروز امتحان کنید؛ چیزی که اکنون رویای شماست، به زودی برایتان به واقعیت می پیوندد. در صورتی که تصویر سازی ذهنی به درستی انجام گیرد، احتمال دستیابی به رویا و هدف شما بیشتر می گردد.

آکادمی بازار سمیناری را به نام «سمینار موفقیت» برگزار خواهد نمود، که در آن استاد احمد محمدی، مدرس و سخنران انگیزشی، ابزارها و تکنیک های مورد نیاز جهت موفقیت در زندگی، از جمله تکنیک تصویر سازی ذهنی را به شما خواهند آموخت. می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر در این سمینار انگیزشی و شاد شرکت نمایید، تا با دانش و انگیزه ی بیشتری برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود قدم بردارید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

قدرت تجسم
آنچه می‌خواهی را ابتدا در ذهنت تجسم کن
چرا گاهی اوقات تصویرسازی ذهنی نتیجه بخش نیست؟
چگونه با استفاده از تصویر سازی می‌توانیم رؤیاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن