کتاب ” اسرار ذهن ثروتمند” نوشته تی هارو اکر(T. Harv Eker)

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
کتاب " اسرار ذهن ثروتمند" نوشته تی هارو اکر(T. Harv Eker)
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته تی هارو اکر (T. Harv   Eker) توسط مرتضی ذوالانوار ترجمه شده است. هارو اِکِر یک میلیونر خود ساخته است که توانست خود را از زیر بار ورشکستگی نجات دهد و در زمان کوتاهی به ثروت میلیون دلاری برسد. فروش  کتاب اسرار ذهن ثروتمند در کل دنیا به بیش از ۲ میلیون کپی رسیده است. این کتاب در دو بخش طراحی شده است. در بخش اول خواهید دید که ذهن مادی شما چطور در سال‌های کودکی شکل گرفته و می‌آموزید که این تفکر را با هدف رسیدن به موفقیت اصلاح کنید و در بخش دوم متوجه می شوید که چه تفاوت‌هایی در تفکر و کارهای افراد متمول و افراد فقیر یا با سطح درامدی متوسط وجود دارد. در ادامه با کتاب اسرار ذهن ثروتمند آشنا می شوید.

موضوع کتاب اسرار ذهن ثروتمند

کتاب اسرار ذهن ثروتمند یک کتاب  تامل برانگیز است که موجب میشود خواننده به ذهنیت و باورهای خودش که درباره پول است تمرکز کند. این کتاب افکار غلط درباره ی پول و دوره ثروت را به چالش می کشد و تلاش می کند که باورهای صحیح را در ذهن افراد جایگزین کند تا بتوانند در راه درست رسیدن به استقلال مالی سریعتر پیش بروند. موضوع مهمتر اینکه این کتاب توسط کسی نوشته شده که خود این مسیر را پیموده و از اصول و قواعد کسب و کار موفق و ثروتمند شدن اطلاع دارد. قطعا این کتاب برای تغییر دیدگاه نسبت به پول بسیار موثر و کاربردی می باشد.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

کتاب اسرار ذهن ثروتمند به چه کسانی توصیه می شود؟

این کتاب به همه کسانی که خواهان موفقیت بیشتر در زمینه مالی هستند توصیه می شود.

این کتاب برای همه کسانی که می خواهند تغییری در دیدگاه خود ایجاد کنند نیز بسیار کارآمد و مفید می باشد.

در نهایت به بزرگتر ها توصیه می شود که این کتاب را به بچه های خود یا نوجوانانی که می شناسند هدیه دهند. بچه ها و یا افراد کم سن وسال کمتر در خطر  باورهای مخرب از طرف تلویزیون، مدرسه، جامعه و … قرار گرفته اند و ایجاد یک ذهنیت صحیح می تواند به آن ها کمک زیادی بکند.

قسمت هایی خواندنی از کتاب

_اگر به پول زیادی دست پیدا کنید ولی از نظر درونی آمادگی آن را نداشته باشید، فرصت های ثروتمند شدن شما خیلی کوتاه بوده و زود آن را از دست خواهید داد.

_آیا شنیده اید که بعضی می گویند:  مشکل اصلی آن ها بی پولی است؟ من می گویم: مشکل اصلی بی پولی نیست. بی پولی کاملا نشانه مواردی است که در زیر در جریان می باشد. بی پولی یک معلول است. پس علت آن چیست؟ جهان درون. تنها راه برای تغییر دادن دنیای بیرون از خودتان تغییر دادن دنیای درون شما است. هر نتیجه ای که می گیرید مثل ثروتمند شدن یا فقیر شدن، خوب یا بد، مثبت یا منفی، همیشه به یاد داشته باشید که به خاطر دنیای درون شماست و در واقع دنیای بیرون انعکاسی از دنیای درون شماست.

_در هر انسان تا خود را به چیزی متعهد نداند همواره تردید و دودلی، نقطه ضعف و ناتوانی برایش وجود دارد. زمانی که کسی خودش را کاملا متعهد می نماید عنایت خداوندی نیز به جریان می افتد و به او یاری می رساند.

_دنیا به آدم هایی که بازی کوچک می کنند نیازی ندارد. فکر کوچک و عمل کوچک باعث ورشکستگی و ناکامی می شود. فکر بزرگ و عمل بزرگ منجر به پول و معنی دار شدن زندگی می شود.

درباره نویسنده

تی هارو اکر در ۱۰ ژوئن سال ۱۹۵۴ در شهر تورنتو به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در همان شهر گذراند در نوجوانی تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کند و در آنجا شغلی بیابد.

تی هارو اکر در آغاز به روزنامه‌ فروشی در خیابان ها ، فروش بستنی در گوشه ساحل بعد به دست فروشی کتاب در کنار خیابان ها و همچنین فروش کرم زد آفتاب و لسیون در ساحل می پردازد. این سالها برای تی هارو اکر به اندازه هزاران سال طول کشید وی مبتلا به سرخوردگی شده بود و امکان برقراری روابط اجتماعی با مردم را نداشت، او چندین کار دیگر را امتحان کرده بود و در هیچکدام پیروز نشده بود. سرانجام به پیشنهاد دوست پدرش ذهنیت خود را تغییر داد و فقط به ثروتمند شدن فکر کرد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
با معنویت ثروتمند شو

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

او در کمتر از دو سال توانست یک میلیون دلار به دست بیاورد و در سال های بعد توانست به یک میلیونر واقعی تبدیل شود. تی هارو امر تصمیم گرفت این راز را با مردم در میان بگذارد و سمینارها و کتابهایی در این زمینه منتشر کند تا آن ها نیز راه اصلی ثروتمند شدن پیدا کنند.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *