مقالاتموفقیت / انگیزشی

شکوفایی روابط اجتماعی با چند راهکار ساده

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته شدن شرایط زندگی، روابط اجتماعی نیز وارد مراحل پیچیده ای شده است. افراد برای داشتن یک رابطه مناسب نیاز به یکسری مهارت دارند تا بتوانند توانایی های خود را در زمینه های مختلف ارائه دهند. اما واقعیت اینجاست که برای تقویت روابط اجتماعی نیازی به انجام کار های پیچیده نیست. کافیست راهکار ها و روش های ارائه شده در این مقاله و مقالات گذشته را به خوبی اجرایی کنید. این راهکار ها کمک می کند در کنار داشتن یک رابطه مناسب بتوانید راه رشد در زندگی خود را در پیش بگیرید.

ارائه جواب های طولانی

برای داشتن یک رابطه اجتماعی جذاب نیاز است که طرفین نیاز ها و اشتراکات خود را بشناسند. در واقع این نقاط مشترک است که می تواند موجب رشد روابط اجتماعی در افراد شود. اما این موارد چگونه می تواند اتفاق بیفتد. گفتگو میان شما و طرف مقابل باید از یک موضوعی شروع شود. توجه به این موضوع می تواند باعث گرم شدن رابطه و طولانی تر شدن رابطه شما شود. روابط اجتماعی قوی و مناسب معمولا با پاسخ های مفصل و طولانی همراه هستند. این موضوع نشان دهنده علاقه طرفین برای ادامه گفتگو است. پاسخ های کوتاه شاید از میزان اشتیاق طرفین برای ادامه گفتگو بکاهد.

در کنار این موارد سعی کنید با انرژی مثبت طرف مقابل خود را تحت تاثیر قرار دهید. این انرژی مثبت می تواند باعث گره خوردن موضوعات و حتی پیدا کردن مسائل مشترک در حین گفتگو شود. بسط دادن به پاسخ ها می تواند موجب جذابیت گفتگو برای طرفین شود. تلاش خود را بکنید تا در تمامی جمع ها بتوانید نظر خود را بدون ترس از قضاوت ارائه دهید.

راهکار های تقویت مهارت های ارتباطی- قسمت اول
بخوانید

در گروه ها و دورهمی ها فعال باشید

از جمله نشانه های دیگر ارتباطات اجتماعی قوی فعالیت در گروه ها و دورهمی ها است. سعی کنید در گروه ها و جامعه های مختلف اجتماعی فعال باشید. این محیط ها کمک می کند که برای مدت کوتاهی از تنش و استرس روزمره خود جدا باشید. همچنین گفتگو و ارائه نظرات در زمینه های مختلف به شما کمک می کند که مسیر پیشرفت و رشد خود را پیدا کنید. این دورهمی ها می تواند به شما کمک کنند تا در مسیر رشد فکری خود با افراد هم عقیده و هم فکر خود آشنا شده و از گفتگو با آن ها لذت ببرید.

گاهی این فعالیت ها هر چند بسیار کوتاه و بی ارزش به نظر می رسند اما در واقعیت اهمیت زیادی در مسیر زندگی شخصی شما دارند. تنها توصیه در این زمینه این موضوع می تواند باشد که تا جای ممکن در اجتماعات حضور داشته باشید و خاطره های خوب با یکدیگر بسازید.

شنونده خوبی باشید

برای یک ارتباط متقابل علاوه بر صحبت کردن باید توانایی های دیگر نیز داشته باشید. این توانایی در واقع نشان دهنده میزان اهمیت شما به طرف مقابل است. سعی کنید حرف های طرف مقابل خود را با دقت زیاد گوش کنید. تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار داده و از مسائلی که موجب حواس پرتی شما می شود بپرهیزید. عدم تمرکز شما می تواند موجب آزردگی خاطر طرف مقابل شما شده و ارتباط اجتماعی شما را تا سطح پایینی تنزل دهد.

چگونه روابط اجتماعی قوی داشته باشیم ؟
بخوانید

همواره ارتباطی بهترین مسیر را در پیش می گیرند که به صورت دو طرفه بوده و ابراز احساسات و اعلام نظرات از طرف هر دو طرف انجام بگیرد. احساسات خود را بدون هیچگونه فیلتری ارائه دهید. چون این موضوع سبب می شود ارتباط شما با راحتی بیشتری صورت بگیرد.

کار های داوطلبانه انجام دهید

کار های داوطلبانه و خیریه می تواند به ایجاد ارتباطات اجتماعی کمک زیادی کند. در زمینه های کار های خیریه سعی کنید پیش قدم باشید. این مسائل هم به افزایش روحیه مثبت خودتان کمک زیادی می کند و هم باعث تشویق افراد اطرافتان برای انجام چنین کار هایی می شود. داوطلب بودن برای انجام کار ها یکی از نشانه ها توانایی های بالا در روابط اجتماعی است. این موضوع همچنین باعث تقویت اعتماد به نفس و روحیه مثبت شما می شود. اعلام آمادگی برای شروع کار یا همایش یا حتی یک استارت آپ نشان دهنده ظرفیت بالای شما برای پذیرش نظرات مختلف و مدیریت آن ها است. تمامی این موارد در کنار یکدیگر می تواند باعث تقویت روابط اجتماعی و پیشرفت در مسیر زندگی افراد شود.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه ارتباطات اجتماعی خوبی برقرار کنیم؟
اهمیت روابط اجتماعی
روش های بهبود ارتباطات اجتماعی
بالا بردن سطح ارتباطات اجتماعی
4 راهکار مهم برای تقویت روابط اجتماعی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن