سه ویژگی افراد ثروتمَند

افراد ثروتمند
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

خودتان را آنطور که دوست دارید باشید، تجسم کنید؛ نه آنطور که اکنون هستید!

در این مقاله می‌خواهیم درباره 3 ویژگی‌ای صحبت کنیم که در همه‌ی افراد ثروتمند، مشترک است، و اینکه چگونه می‌توانیم ما هم آن ویژگی‌ها را در خود ایجاد کنیم.

اولین راه برای رسیدن به موفقیت فردی این است که آن کاری را پیدا کنید که به آن علاقه مندید، تا بتوانید آن را با جان و دل انجام دهید. چرا برخی افراد الگوهای فکری مثبتی دارند که خیلی‌ها فاقد آن هستند؟ به راستی چه چیزی خودپنداره شما (تصورتان از خود) را برای موفقیت مشخص می‌کند؟

همه افراد موفقی که تاکنون با آن‌ها مصاحبه شده است، در جواب این سوال که «بیشتر اوقات به چه چیزی فکر می‌کنن؟»، پاسخی ساده اما بسیار عمیقی داده‌اند که حقیقتاً زندگی انسان را تغییر می‌دهد. این افراد، همواره به چیزهای مثبت فکر می‌کنند؛ آن‌ها راجع به اینکه چه چیزی را می‌خواهند فکر می‌کنند؛ نه اینکه چه چیزی را نمی‌خواهند!

آن‌ها درباره رسیدن به خواسته‌هایشان فکر می‌کنند، نه اینکه بنشینند و به موانعی که در سر راهشان وجود دارد فکر کنند! با یادگیری 3 ویژگی افراد ثروتمند، شما هم می‌توانید مانند آن‌ها، و شاید حتی سریعتر از آنچه فکرش را می‌کنید، به موفقیت برسید.

استاد احمد محمدی

سه ویژگی افراد ثروتمند

1: خودپنداره متعالی

افراد ثروتمند، خودپنداره بسیار متعالی‌ای دارند؛ خودپنداره، یعنی باوری که هر فرد نسبت به خودش داشته، و تصویری که از خودش در ذهن دارد. خودپنداره شما، اصلی‌ترین و اساسی‌ترین برنامه ذهن ناخودآگاه شماست. خودپنداره شما، مانند سیستم عامل ذهن شما عمل می‌کند.

تمامی افکار، احساسات، عواطف، تجارب و تصمیماتی که تاکنون داشته‌اید، به طور دائم در این حافظه ذهنی ثبت شده‌اند. تمامی این موارد، از زمانی که کودک یا حتی نوزاد بوده‌اید در این بخش ذهنی ثبت شده‌اند. خودپنداره شما می‌تواند بر میزان موفقیت شما در تمامی جنبه‌های زندگی‌تان تأثیر بگذارد.

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید خودپنداره خود را تغییر دهید. بدین معنا که باید خودتان را یک فرد ثروتمند در ذهنتان تصور کنید. زمانی که خودپنداره شما در یک زمینه مشخص شکل گرفت، دیگر تمامی رفتارهای شما مطابق با آن خواهد بود.

ممکن است شما در زمینه خاصی، توانایی فوق العاده‌ای داشته باشید (مثلاً نقاشی) اما اگر خودپنداره شما در آن زمینه ضعیف باشد، همیشه کمتر از پتانسیل‌هایتان ظاهر می‌شوید. یادتان باشد که شما درباره هر چیز و هر جنبه‌ای در زندگی‌تان، دارای یک خودپنداره هستید؛

خودپنداره‌ای از اینکه چقدر محبوب هستید، چقدر می‌توانید در جمع خوب صحبت کنید، چقدر همسر خوبی هستید، چه جور پدر یا مادری هستید، اندامتان چگونه است، چقدر منظم هستید، ریاضی‌تان چقدر قوی است و هزاران هزار خودپنداره دیگر در زمینه‌ها و حیطه‌های مختلف!

در خصوص کسب و کار، شما خودپنداره‌ای دارید از اینکه درآمدتان چقدر خواهد بود و چقدر باید برای آن کار کنید. پس اگر خواستار درآمد بیشتر یا ترفیع سمت هستید، خودپنداره‌تان را تغییر دهید!

سه ویژگی افراد ثروتمند

2: خارج شدن از حیطه امن

افراد ثروتمند و موفق، پا را فراتر از حیطه امن خود می‌گذارند. عادات فکری شما درباره پول و موارد مربوط به پول (خودپنداره شما)، همان حیطه امن ذهنی شماست. حیطه امن ذهنی شما، بزرگترین و تنها مانع شما برای موفقیت است! وقتی مدت زمان زیادی یک الگوی فکری یا عادات خاصی را دنبال کرده‌اید، ذهن شما از آن برای خود یک حیطه امن ساخته است؛

و اگر بخواهید تغییری در فکر یا عادات خود ایجاد کنید، این تغییر را یک نوع تهدید یا نا امنی تلقی می‌کند و اجازه چنین تغییری را به شما نمی‌دهد. بنابراین، برای تغییر دادن خودپنداره‌تان، تنها مانع شما حیطه امن ذهنی‌تان است! کلید رسیدن به هر موفقیتی، خارج شدن از این حیطه امن است.

برای از بین بردن مقاومت ذهن در این خصوص، تکرار و زمان لازم است. شما از طریق تکرار افکار مثبت در ذهنتان، گوش دادن به فایل‌های صوتی مثبت، خواندن کتاب‌های موفقیت و انجام تمارین قانون جذب، می‌توانید این مقاومت ذهنی را از بین برده، و از حیطه امن خود خارج شوید.

سه ویژگی افراد ثروتمند

3:داشتن یک خودِ ایده آل!

افراد موفق، یک منِ ایده آل برای خود دارند! این منِ ایده آل، تصویری از خودِ ایده آل شما در ذهنتان است! این تصویر، بهترین حالتی است که می‌توانید در ذهنتان برای خودتان تصور کنید. این تصویر، برپایه آرزوها، خواسته‌ها و اهداف شما ساخته می‌شود.

این تصویر، ترکیبی از تمامی ویژگی‌هایی است که دوست دارید در خودتان ببینید! این تصویر باید کاملاً واضح باشد. افراد ثروتمند و موفق، تصویر واضحی از خودِ ایده آل‌شان دارند. شما یک فرد عالی هستید با توانایی‌ها و پتانسیل‌های فراوان و نامحدود!

هر آنچه که تا کنون در زندگی‌تان عملی کرده‌اید، فقط بخش کوچکی از آنچه توانایی‌اش را دارید، می‌باشد. هیچ محدودیتی برای آنچه که می‌توانید باشید، داشته باشید یا انجام دهید، وجود ندارد؛ بجز محدودیت‌هایی که خودتان با افکار و باورهایتان برای خود ساخته‌اید.

با بدست گرفتن کنترل خودپنداره‌تان از طریق تکرار و تفکر مثبت، زیربنای محکمی خواهید ساخت تا در چند سال آینده بتوانید بیشترین دستاوردها را داشته باشید.

یادتان باشد که برای موفقیت، باید به آن چیزی که دوست دارید باشید، فکر کنید؛ نه آن چیزی که اکنون هستید!

افکار خود را کنار هم بیاورید و برای آنچه که می‌خواهید تلاش کنید. در این راه تنها چیزی که می‌خواهید انگیزه است. در نقاط مختلف دنیا سمینارها و کنفرانس‌هایی برگزار می‌شود که برای رسیدن شما به موفقیت بسیار کمک می‌کنند و مؤثر خواهند بود. تیم آکادمی بازار نیز از این قاعده مستثنی نیست و سمینارهایی مفید و مناسب را برای شما ترتیب می‌هد.

دیدگاه بگذارید

avatar