مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی دارن هاردی -فواید شکر گزاری از داشته ها

شکرگزاری یکی از انتخاب های ما است، و اگر چندین بار آن را تکرار کنید در نتیجه آن به یک عادت تبدیل می شود. و عادت های ما از دلایل اصلی موفقیت و شکست های ما هستند. اگر عادت داشتن رفتارمثبت را در خود پرورش دهید، موفقیت و شادی و سلامتی و فراوانی نعمت برای شما تضمین شده است. و برای این کار لازم است فقط هر روز چند دقیقه را به تفکر کردن درباره داشته هایتان اختصاص دهید. در روز تنها چند دقیقه زمان بگذارید، همه اهداف خود را فراموش کنید و تنها به جایگاه اکنونتان بیندیشید. اگر به داشته ها و جایگاه فعلی خود بیندیشید متوجه خواهید شد که چقدر لطف خداوند شامل حال شما شده است. وقتی که به داشته های فعلی‌تان فکر میکنید ذهنیت کمبود در شما از بین می رود و ذهنیت دارا بودن جایگزین آن می شود. در مسیر رسیدن به اهداف جدید شما باید خود را فرد دارایی بدانید که قصد دارید به اهداف و دستاوردهای بالاتری دست پیدا کنید.

در زیر چند مزیت مهم شکرگزاری از دیدگاه دارن هاردی آورده شده است:

1. سلامتی روح و جسم

تحقیقات گسترده ای در این مورد صورت گرفته است و مشخص شده است که شکرگزاری سلامت روحی و جسمی شما را افزایش می دهد. شکرگزاری اضطراب، ترس و نگرانی را از بین می برد و از بیماری ها جلوگیری می کند، که در ارتباط مستقیم با افکارمان هستند، مثل بیماری های قلبی و بیمارهای مربوط به سیستم اعصاب. به وضعیت فعلی خود نگاهی بیندازید، اگر از نظر روحی و جسمی احساس درماندگی می کنید می توانم به شما قول بدهم که فردی شکرگزار نیستید و قدر نعمت ها و داشته های خود را نمی دانید.

محدودیت تنها در ذهن شماست و لاغیر
بخوانید

سخنرانی دارن هاردی -فواید شکر گزاری از داشته ها

2. روابط با دیگران

عکس جول اوستین در شماره اخیر مجله موفقیت به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و موفق‌ترین مردان امورزه در جهان به چاپ رسید، در طی مصاحبه اختصاصی که با او داشتم، در زمینه روابط گفت: در یک رابطه، طرف مقابل حداکثر 80 درصد نیازهای شما را برطرف می‌کند.اما خیلی از ماها تمام توجه مان بر روی آن 20 درصد نیازی است که برطرف نشده . پس کم کم احساس نارضایتی درون ما به وجود می آید و به دنبال ارضای آن 20 درصد در فردی دیگر می گردیم. این موضوعات در بیشتر موارد سبب جدایی می شود، غافل از اینکه فرد جدید نیز حداکثر 80 درصد از نیاز ما را برطرف می کند.

بر اساس گفته های جول اوستین فقط یک راه وجود دارد که بتوانید در زندگی مشترک خود احساس رضایت درونی و خوشبختی داشته باشید و این است که فقط بر روی آن 80 درصد تمرکز کنید. در این صورت سبب میشود نوع برخورد و رفتار شما نسبت به همسرتان به طور کامل تغییر کند و حتی رفتار طرف مقابل نیز نسبت به شما تغییر یابد. و شکرگزاری سبب می شود رابطه ای معنادارتر داشته باشید.

سخنرانی دارن هاردی -فواید شکر گزاری از داشته ها

3. وفور نعمت و ثروت

شکرگزاری شما را توانگر می کند. زمانی که نسبت به زندگی نگاهی پر از حس شکرگزاری داشته باشید آن موقع است که فرصت ها و موقعیت هایی را می بینید که تا به حال اصلاً به آن ها توجه نکرده بودید. وقتی که شکرگزاری به بخشی از وجود شما مبدل شود حتی نوع راه رفتن و صحبت کردن شما نیز تغییر میابد، نوع برخورد شما به طور کامل با کسانی که در ارتباط هستید عوض میشود و همین موضوع باعث می شود تعداد افراد بیشتری تمایل داشته باشند شریک تجاری شما شوند و یا اینکه مشتریان زیاد تری جذب شما می شوند و کسب و کارتان پیشرفت میکند و به همین نسبت ثروت و فراوانی بیشتری در زندگی شما جاری می شود. در واقع قانون شکرگزاری مثل یک آهن ربا عمل می کند و فراوانی نعمت را به سوی زندگی شما جذب می کند.

جهان گسترده‌ی جملات انگیزشی و تاثیرات آن‌ها بر جنبه‌های متفاوت زندگی انسان‌
بخوانید

 با عادت شکرگزاری نعمت های بیشتری به سمت شما جذب می شود. شکرگزاری سبب می شود افکار و دنیای درون ما کاملاً تغییر یابد و همانطور که می دانید با تغییر دادن دنیای درون خود دنیای بیرون ما هم تغییر می کند و اتفاقات خوب بیشتری برای ما اتفاق می افتد.

پس مراقب باشید که آنقدر غرق اهداف آینده خود نشوید که داشته های اکنون خود را از یاد ببرید. این توصیه را جدی بگیرید، فکر و تمرکز خودتان را از نداشته ها و شکست هایتان بردارید و در عوض بر روی داشته ها و موفقیت هایی که تا به حال به دست آورده اید متمرکز شوید. اگر بتوانید به چنین نگرش و طرز فکر مثبتی دست یابید آنوقت هیچ هدف غیر ممکنی برای شما وجود نخواهد داشت.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چطور در یک روز کار بیشتری انجام دهید از نگاه زیگ زیگلار
هفت گام موثر برای برنامه‌ریزی شغلی و زندگی به‌صورت موثر و کاربردی
هفت تکنیک‌ ساده برای افزایش اعتماد به نفس را بیاموزید
از آخرین دفعه‌ای که در محیطی مثبت حضور داشتید، چقدر می‌گذرد؟
چرا بی‌ انگیزه هستم؟ چطور می‌توانم از بی‌ انگیزگی خلاص شوم؟
برایان تریسی درباره شرکت در سخنرانی و سمینار موفقیت چه می‌گوید؟
با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
تکنیک‌ های طلایی مدیریت زمان که می‌تواند زندگی شما را متحول کند
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
چگونه می توان بدون پشیمانی زندگی کرد؟
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن