مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی برایان تریسی -چگونه باورهای محدودکننده را از بین ببریم

میخواهم در مورد مطلب بسیار مهمی با شما صحبت کنم که استفاده از آن سبب متمایز شدن افراد موفق و ناموفق می شود که به آن باور محدود کننده گفته می شود.

وقتی که دارای باورهای محدودکننده باشید هیچ گونه کاری را نمی توانید انجام دهید. برای آغاز هر کاری بهانه گیری میکنید و همیشه خودتان را متقاعد می کنید که توانایی ای نداریدپس حتی شانس امتحان کردن آن کار را از خود میگیرید.

این روش تفکر یکی از بزرگ ترین موانع موفقیت در راه رسیدن به هدف های شما است به همین خاطر است که می خواهم استراتژی هایی به شما آموزش دهم تا به کمک آنها بتوانید برای تغییر باورها اقدام کنید.

استاد احمد محمدی

۱- شناسایی باورهای محدودکننده

نخستین قدم برای تغییر باورهای محدودکننده پیدا کردن باور محدودکننده است. یکی از کاربردی ترین تمریناتی که برای رسیدن به هدف های خود می توانید انجام دهید این است که از خودتان سوال کنید باورهای محدودکننده من چه چیز هایی هستند؟

پیدا کردن باورهای محدودکننده سبب می شود از خودتان این سوال را بپرسید که آیا با داشتن این باورها به اهدافم می رسم؟

وقتی که به این سوال جواب بدهید می توانید بعد از شناسایی و از بین بردن این باور محدودکننده، شروع کنید به برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف خود.

توانایی شما در شناسایی این باورها نشان دهنده هوش شما است، همچنین توانایی شما در از بین بردن این باورها، نشان دهنده لیاقت شما در بدست آوردن هر چیزی که می خواهید است.

سخنرانی برایان تریسی -چگونه باورهای محدودکننده را از بین ببریم

 ۲- افزایش اعتماد به نفس

دومین قدم برای تغییر دادن باورهای محدودکننده بالابردن اعتماد به نفس تان است، برای کسب کردن اعتماد به نفس بالا اول باید قانون تمرکز را به خوبی بلد باشید.

این قانون بیان میکند که هر چیزی که به آن توجه میکنید در زندگی شما رخ خواهد داد ، به عبارتی دیگر به هرچیز مداوم فکر کنید آن را در زندگی خود به وجود خواهید آورد.

راهکار های طلایی هدف گذاری برای دستیابی به موفقیت
بخوانید

به هر مسئله ای برای مدت طولانی و با پشتکار کافی تمرکز کنید در نتیجه به بخشی از عادات شما تبدیل خواهد شد و تأثیرات خود را بر روی رفتار و کارهای شما نشان خواهد داد.

اگر مداوم به جسارت، شهامت و اعتماد به نفس فکر کنید در نتیجه به فردی شجاع تر، با شهامت تر و با اعتماد به نفس بالاتر تبدیل خواهید شد، اگر قصد دارید  دیگران شما را فردی با اعتماد به نفس بدانند، اول باید روی اعتماد به نفس درون خودتان کار کنید و آن را تقویت کنید.

یکی از جملات بسیار مورد علاقه من این است که درواقع شما به آنچه که اکنون فکر می کنید هستید، نیستید بلکه به آنچه فکر می کنید، تبدیل میشوید .

بالابردن اعتماد به نفس به شما این توانایی را می دهد که از مکان امن خود خارج شوید و بدون هیچ ضمانتی ریسک کنید، وقتی که همچین اعتماد به نفس بالایی را در خود پرورش بدهید بدست آوردن هر چیزی برای شما امکان پذیر خواهد بود.

 ۳- برنامه ریزی واضح

سومین قدم برای تغییر دادن  باورهای محدودکننده داشتن یک برنامه ریزی روشن برای رسیدن به اهداف است که به شما کمک می کند از موانع به راحتی عبور کنید و در مسیر رسیدن به هدف خود متمرکز بمانید.

از رموز برنامه ریزی درست  و مناسب برای رسیدن به اهداف این است که در شروع کارتان هیچوقت اهداف بزرگ خود را در ابتدای لیست خود قرار ندهید.

در آغاز کار، تمرکز بر اهداف بزرگ به شما انگیزه ای نمی دهد بلکه انگیزه شما را نیز از بین می برند، پس درهدف گذاری رعایت این نکته خیلی مهم است که هدف بزرگ خود را ابتدا به هدف هایی که کوچکتر و راحت تر قابل دستیابی هستند، تقسیم کنید.

همچنین باید اهداف اصلی و بزرگ خودتان را مشخص کنید و به طور مداوم برای دست یابی به آن تلاش کنید. از شما می خواهم این تمرین را که به میلیون ها دانشجو در تمام جهان آموزش داده ام انجام دهید.

بین آموزش فیل‌ها و عادات شما چه ارتباطی وجود دارد!
بخوانید

سخنرانی برایان تریسی -چگونه باورهای محدودکننده را از بین ببریم

تمرین:

یک کاغذ بردارید و  روی آن ده تا از اهدافی را که می خواهید در یک سال آینده بدست آورید، یادداشت کنید. بعد از آن به فهرست اهدافتان نگاه کنید و از خود بپرسید:

اگر قادر بودم با تکان دادن یک عصای جادویی فقط به یکی از این اهداف در 24ساعت آینده برسم کدامیک از این اهداف بیشترین تأثیر مثبت را بر روی زندگی من خواهد داشت؟

این هدف، یکی از هدف های مشخص و اصلی شما می باشد. پس وقتی را برای رسیدن به این هدف مشخص کنید.

پس فهرستی از تمامی کار های کوچکی که برای رسیدن به آن باید انجام دهید تهیه کنید، در نتیجه خود را هرروز برای رسیدن به آن هدف متعهد کنید.

بعد از آن با انجام یکی از آن کارهای کوچک که در آن فهرست نوشته اید به سرعت به سمت هدف بزرگ و اصلی خود حرکت کنید.

وقتی که موانع پیشرفت خود را پیدا کنید و اعتماد به نفسی بالا در خود پرورش دهید که به شما این قابلیت را بدهد هر کاری که دوست دارید را انجام دهید و برنامه ریزی دقیقی برای چگونگی انجام آن بکنید، به صورت کامل باورهای محدودکننده را می توانید از بین ببرید و در راه دستیابی به اهداف شخصی، کاری و مالی خود توقف ناپذیر میشوید.

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن