12 دلیلی که نشان می دهند جسور بودن نقش مهمی در موفقیت افراد دارد

جسارت - جسوری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

سندرا فورد والستون (Sandra Ford Walston)، معروف به متخصص جسارت (Courage Expert) و نوآور روش StuckThinking، مشاور آموزشی، مربی، سخنران و مربی شجاعت است. تخصص سندرا بیشتر به بررسی رفتارهای شجاعانه، رهبری جسورانه و شناخت شخصیت افراد می پردازد. او نویسنده بین المللی آثار پرفروشی مانند  COURAGE، STUCK و FACE IT است، که در مجلات Chief Learning Officer ، Training & Development  و Strategic Finance به چاپ رسیده است. سندرا دارای مدارک MBTI و Enneagram است و در دانشگاه دنور تدریس می کند.اگر علاقه مند به کارهای سندرا هستید میتوانید آن ها از طریق وبسایت او دنبال کنید:

www.sandrawalston.com

1.جسارت به من اجازه می‌دهد تا از تمام قدرتم برای رسیدن به اهداف استفاده کنم

محرک من، یک انرژی داخلی است که موجب کامیابی روحم می شود و به من شجاعت می بخشد. جسارت، پادزهری است برای عقب افتادن‌ها، دردها و کار های انجام نداده ام. من چگونه این پروسه را آغاز کردم؟ من به خودم اجازه‌ی بیان فردیتم را دادم! آیا کسی بال‌هایم را چید؟

2. جسارت، من را برای خروج سریع از شرایط بد کمک و حمایت می‌کند

جسارت به من اجازه می‌دهد از فرصت‌هایی که در طول زندگی یا کار به‌وجود می‌آید و استفاده از آن ها شجاعت می‌طلبد، استفاده کنم، و بدانم که با داشتن شجاعت بیگانه نیستم. من همچنین می‌دانم وقتی که بر پای اراده و جسارت خود ایستاده ام، ممکن است به ناحق مجازات شوم، اما جسارتم باعث می‌شود که قدرتی درونی، بر ذهنیت قربانی بودن غلبه کرده، و آنرا کمرنگ کند. آیا شما با جسارت خود غریبه هستید؟ اقداماتی که من به طور مداوم  انجام دادم، باعث ایجاد تعادل در آگاهی جسارتم شد؛ من عاشق جسارتم هستم!

3.جسارتم در شکل دادن به یک زندگی با حداقل پشیمانی، پشتیبان من است

جسارت، اهداف من را تعریف می‌کند. هر قدمی که برمی‌دارم (بزرگ یا کوچک) یک دستاورد است. وقتی که عمرم به پایان برسد، می‌خواهم با تمام وجود احساس کنم: “من از هیچ چیز متاسف و پشیمان نیستم. من به روش خودم زندگی کردم”. آیا عمیقا حس ثابت قدم بودن بر اهدافتان را دارید؟ اگر چنین احساسی دارید، از تلاش نایستید!

4. جسارت باعث شد در تجربیات زندگی، بتوانم کاملا روی خودم حساب کنم

من به طور آگاهانه، اتفاقات هر لحظه را مدیریت می‌کنم. آگاهی جسارتم در پروسه‌ی تلاش برای فائق آمدن بر دودلی و تردیدات خود واقعی‌ام در زندگی ، از من حمایت می‌کند. شما پازل زندگی‌تان را چطور طراحی کرده‌اید؟ زمانی که شجاعت، فروتنی و قدردانی درکنار هم قرار بگیرند، توهمات خودخواهی کم‌کم از بین می‌روند.

5. هر چه بیشتر پیشرفت می کنم، شجاعت من در برابر سختی های زندگی بیشتر می شود

پیشرفت کردن، من را شجاع تر کرد تا آمادگی پیشروی به سمت به مراحل بعدی زندگی را داشته باشم. گام بعدی، ممکن است شروع یک پروژه‌ی سخت یا تغییر رنگ موهایم  باشد. آیا گستره‌ی جسارت شما، درحال افزایش است؟ من عموما در این شرایط به یاد یک ضرب‌المثل چینی می افتم: “کسی که قبل از برداشتن هر قدم تردید می‌کند، تمام زندگی خود را بر روی یک پا می‌گذراند.”  زندگی با جسارت، به صرفه‌تر است و از وقوع بسیاری از اشتباهات جلوگیری می‌کند.”

6.جسارت من را منحصر به فرد می کند و باعث می شود که خودم را بیشتر بشناسم

من اعتقاد دارم که معنا دار بودن زندگی، شجاعت فرد را در مقابله با مشکلات بیشتر می کند. جسارت، این فرصت را به من می‌دهد که اعمالم را بازنگری کنم. با انجام این کار، من می‌توانم شخصیت و نقاط ضعف و قوت خود را بهتر بشناسم. خصوصیات شاخص شما چقدر ارزشمند هستند؟ پارادوکس جسارت در اینجا نهفته است:  در حال زندگی کنید و بعد، هر کاری که به صلاحتان است انجام خواهید داد.

12 Things I Love about Courage

7.جسارت و شجاعت، مرا به تمرکز بر رسیدن به بهترین نتایج تشویق می‌کند

جسارت با ترکیب نیت و عمل، من را به سوی موفقیت سوق می‌دهد. جسارت مانند یک محرک درونی است که با افزایش اشتیاق من برای کسب بهترین نتیجه کار های مرا هدفمندتر می کند. آیا شما مایلید برای پیدا کردن جهان درونی خود، از دنیای بیرونی‌تان بگذرید؟ برای طراحی نقشه‌ی شخصی‌تان، جسارت مولفه‌ی لازمی است.

8.جسارت دوست و همراه همیشگی در زمان های عدم اطمینان یا تحولات دشوار است

لزومی ندارد که من از خودم فرار کنم. جسارت به من این اجازه را می‌دهد که یک انگیزه‌ی ذاتی داشته باشم. با جسارت، زندگی من، نشانگر مقصود قلبی من است.  شجاعت جوهره “قلب و روح” هر شخص را منعکس می کند. آیا زندگی شما قلب،جوهره، و جسارت شما را بیان می‌کند؟ با شجاعت، می‌توانید به آنچه که در زندگی شما اتفاق می‌افتد، یک “بله”ی محکم بگویید.

9.جسارتم، باعث پیشرفت و موفقیت من می‌شود

من موفقیتم را با اعلام نیتم بسط می‌دهم. اعتماد به نفس من، در زمان‌هایی که به آن احتیاج دارم، از من پشتیبانی می‌کند. من می دانم که گرفتن تصمیمات سخت همیشه با ایجاد سوالاتی دشوار در ذهن ما همراه هستند. سوالات، الهام بخش اقدامات هستند. من به جای اینکه حوادث را منشا اضطراب ببینم، به چشم فرصت به آن‌ها نگاه می‌کنم.

 خرد اغلب از میان درد می‌شکفد، و از پی آن سخنانی برای تشویق و ترغیب ایجاد می‌شود که می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت. موفقیت دست نیافتنی نیست، و جسارت، مانع زندگی شادمانه نیست. هر دو فرصتی برای درخشیدن شما هستند. تعریف شما از موفقیت چیست؟ تعریف استاد احمد محمدی از موفقیت چیست؟!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

10.جسارت از من در برابر حوادث ناگوار زندگی محافظت می‌کند

من می‌توانم هر زمان که نیاز باشد، از نو متولد شوم. من می‌دانم که همرنگ جماعت شدن، بزرگترین قاتل شجاعت است. من بر موفقیت هایم تمرکز می کنم و حد سختگیرانه‌ای از مسئولیت‌پذیری را حفظ می‌کنم. انضباط، هر گونه ناهماهنگی را که ممکن است در کار من اختلال ایجاد کند یا باعث درجا زدنم شود، یا که من را در حد متوسط نگه دارد، بی‌نتیجه می‌گذارد. آیا با این چیزی که هستید مشکل دارید؟ هیچ‌چیز ارزشمند‌تر از درک عمیق شخصیت‌تان نیست. خود اندیشی، کلید خودکامگی و اغنای استعدادهای فردی است.

11.با داشتن جسارت، جایگاه و مقام خود را حفظ می کنم

من نیازی به تغییر در موقعیت‌ها ندارم. می‌دانم ممکن است طوفان‌هایی در مسیر زندگی‌ام قرار بگیرند. آن‌ها فرصتی برای ارزیابی درست نقاط ضعفم ارائه می‌دهند. چند بار شاهد این بوده‌اید که کسی گناه و تقصیر خودش را بپذیرد؟ جسارت به من کمک می‌کند که در اسکریپت‌های رفتاری خودم را کاوش کنم، دردهای عاطفی را یافته، و آن‌ها را بازنویسی کنم.  تنها خود من می‌توانم تصمیم بگیرم رنج‌هایی که توسط خودم ایجاد شده را متوقف کنم.

12.شجاعت صدای من است

هنگامی که با حقیقت ناراحت کننده ای مواجه می‌شوم، جسارت و شجاعت من به کمکم می آید و در من انرژی غیر قابل توصیفی را ایجاد می کند. آیا جسارت، قهرمان بی‌قید و شرط شماست؟ آیا شما مایل به عشق ورزیدن به جسارت خود هستید؟ جسارت هدیه‌ای است که روحتان را از انرژی مثبت غنی می سازد.

اگر جسارت نداشته باشید، در زندگی خود درجا خواهید زد و هیچ گاه پیشرفتی نمی کنید. حال نوبت آن است، که علی رغم تمامی مشکلات و موانعی که در اطراف شما وجود دارد، جسارت به خرج دهید و خود را در جهت مثبت زندگی تغییر دهید. تغییر می تواند از هر نقطه ای و در هر مرحله ای باشد، مهم این است که ناامید نگردید و راه های مفید و صحیح را با جسارت برای تغییر خود انتخاب کنید.

با شرکت در سمینار موفقیت و بهره گیری از آموزه های استاد احمد محمدی، جسارت تغییر را در خود ایجاد کنید! می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید و با این سمینار و محتوای آموزشی آن آشنا شوید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments