مقالاتموفقیت / انگیزشی

۶ راهکار ساده برای خلق شادی و آرامش در زندگی

آیا می‌خواهید زندگی سرشار از شادی و آرامش درونی داشته باشید؟ مطمئناً همینطور است. شاید فکر کنید که این کار سخت و غیرممکن است و یک زندگی شاد و آرام مستلزم شرایط خاصی است. اینچنین نیست. زمان خاصی برای این کار وجود ندارد. هر روز زمان مناسبی است. برای شادی و آ‌رامش در زندگی‌تان باید اقدام کنید، نه اینکه فقط رویاپردازی کنید. همچنین شما باید برخی تغییرات در درون خود ایجاد کنید و اثرات منفی را از زندگی‌تان حذف کنید.

۱-‌ داشتن‌ شادی و آرامش به موقعیت و دارایی ربطی ندارد


دارایی‌های مادی، پول و شهرت امکان دارد آرامش درونی و شادی موقتی را به ارمغان آورد اما شادی و ‌آرامش واقعی از درون شما نشأت می‌گیرد. 
اینها ربطی به شرایط مالی و موقعیت شما ندارد. شادی و آرامش صرفاً علائق شما هستند مثل خواندن یک کتاب خوب، معاشرت با دوستانی که دوستشان دارید، مسافرت رفتن یا حتی رفتن به تفریح. وقتی مشغول انجام کارهای کوچک و ساده‌ای هستید که دوست دارید، درواقع از بسیاری از لحظات آرامش‌بخش لذت می‌برید.

۲- یک نگرش مثبت نسبت به زندگی داشته باشید

به جای فکر کردن به مشکلات به راه‌حل‌ها فکر کنید. شما حق انتخاب دارید که مشکلات را ببینید یا اینکه به راه‌حل‌ها بیندیشید. می‌توانید منتظر شکست یا موفقیت باشید. گذشته را از یاد ببرید و به زمان حال متمرکز شوید. نگرش مثبت باعث آرامش، شادی و احساس سبک شدن می‌شود.

۳- نگذارید ترس‌‌هایتان ذهنتان را درگیر کنند

آیا ترس این را دارید که شغلی پیدا نکنید یا شغلتان را از دست بدهید؟ آیا نگران این هستید که پول کافی برای رهن منزل نداشته باشید؟ آیا نگران این هستید که نتوانید دل کسی را که دوست دارید، به دست بیاورید؟ ترس و نگرانی‌ها استرس‌زا هستند و حالمان را بد می‌کنند. حتی اگر ترس و استرستان واقعی باشند، با تمرکز کردن بر آنها تنها شادی و آرامش خود را از بین می‌برید و چیز دیگری عایدتان نمی‌شود.

۴- فعال باشید

منفعل نباشید و دست به کار شوید. از چالش و اقدام کردن نترسید.. احتمالاً کاری هست که می‌خواهید انجام دهید، اما پول و وقتی برای انجام آن ندارید. آیا کاری هست که دلتان بخواهد انجام دهید و دل و جرات آن را نداشته باشید؟ حال وقت آن است که تغییر کنید. وقتی کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید، زندگی‌تان سرشار از شادی و آرامش خواهد شد.

 

۵- آنچه را که دوست ندارید و منفعتی هم برای شما ندارد، تغییر دهید

به طور آگاهانه تصمیم بگیرید چیزهایی را که دوست ندارید یا نفعی برای شما ندارند، تغییر دهید. شاید قادر به تغییر هر چیزی نباشید اما در زندگی‌تان چیزهایی وجود دارند که می‌توانید تغییر دهید.

  • آیا می‌خواهید به کشور خاصی سفر کنید؟
  • آیا قرار است به خانه یا آپارتمان جدیدی نقل مکان کنید؟
  • آیا شغلتان دست و پایتان را بسته و آرزو می‌کنید که آن را عوض کنید؟
  • آیا در روابطتان مشکل دارید؟

این تغییرات را به عنوان پروژه‌ای برای بهبود زندگی‌تان در نظر داشته باشید. درمورد این پروژه فکر کنید، برنامه‌ریزی کنید و شروع به تلاش برای آن کنید. وقتی شما آنچه را که دلتان می‌خواهد انجام می‌دهید، شما راضی‌تر و شادتر خواهید بود.

۶- اوقاتی را به خانواده‌تان اختصاص دهید

زمانی را برای بودن در کنار خانواده اختصاص دهید و با آنها گفتگو کنید، بازی کنید و خوش بگذرانید. دست کم یکبار در هفته یک وعدۀ غذایی با خانواده‌تان بخورید و به دنبال فرصتی باشید تا با آنها به مسافرت بروید.

 

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن