پیروزی و عوامل مهم و مؤثر در رسیدن به آن

پیروزی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله می‌خواهیم درباره کلمه قدرتمندی به نام «پیروزی» با شما صحبت کنیم. پیروزی، تنها چیزی است که همه ما از زندگی می‌خواهیم.

پیروزی از آن توست…

همه ما می‌خواهیم پیروز و موفق باشیم. مهم نیست خواسته ما چیست؛ خواسته هر کس متفاوت است و برای کائنات فرقی ندارد که شما می‌خواهید در چه امری موفق و پیروز باشید.

همچنین، هیچ درست یا غلطی وجود ندارد. برخی انسان‌ها خواستار موفقیت در زندگی خانوادگی هستند؛ برخی دیگر به دنبال پیروزی و موفقیت در امر کسب و کار؛ برخی انسان‌ها نیاز به موفقیت تحصیلی دارند و برخی دیگر، موفقیت در روابط با فرزندان‌شان.

بنابراین، هیچ خواسته درست یا غلطی وجود ندارد و خواسته هر فرد، صرفاً خواسته همان فرد است نه دیگران! چیزی که مهم است، این است که همه ما در جست و جوی «پیروزی» در چیزی هستیم.

پیروزی و داشتن شهامت
پیروزی و داشتن شهامت

شما همین حالا هم پیروز هستید!

درک مهمی که باید به آن برسید، این است که شما در همین جایگاهی که اکنون هستید، پیروزید! اگر متأهل هستید، پیروزید و فقط باید ادامه دهید؛ اگر شغلی دارید، پیروزید و فقط باید ادامه دهید؛ اگر صاحب فرزند و ملک هستید، پیروزید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که ادامه دهید!

تنها چیزی که می‌تواند مانع پیروزی شما شود، خودتان هستید! همکار، همسایه‌ها و اطرافیان شما، دشمنان شما نیستند! تنها کسی که می‌تواند دشمن شما باشد، کسی است که هر روز صبح پس از بیدار شدن، در آینه به او خیره می‌شوید! قهرمانان همیشه پیروز را در نظر بگیرید؛

به عنوان مثال «محمد علی کلی»؛ او هرگز باعث شکست خود نمی‌شد؛ او همیشه خود را در شرایطی قرار می‌داد که بتواند پیروز شود. به یاد داشته باشید که تنها عامل شکست شما، خودتان هستید! در ادامه، عوامل پیروزی را بررسی خواهیم کرد:

پیروزی
پیروزی

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس، یعنی چقدر خودتان را باور دارید. چقدر به توانایی‌های خود اعتماد دارید و چقدر خود را دوست دارید. یادتان باشد، دیگران شما را همانطوری که خودتان می‌بینید، می‌بینند. زیرا نظر و اعتقادی که درباره خودتان دارید، ارتعاشی را از شما ساطع می‌کند که همان ارتعاش توسط دیگران دریافت خواهد شد.

بنابراین، قبل از اینکه انتظار داشته باشید کسی شما را دوست بدارد یا بپذیرد، ابتدا باید خودتان خودتان را دوست بدارید و بپذیرید. پس همین حالا، تکه کاغذی بردارید و همه خصوصیات مثبتی که در خود می‌بینید را یادداشت کنید. هربار که ویژگی جدیدی به ذهنتان رسید، آن را به لیست اضافه کنید و لیست خود را از ابتدا بخوانید. این تمرین، تاثیر شگفت انگیزی در افزایش سطح اعتماد به نفس شما دارد.

شهامت

ترس، تنها یک ابزار است برای اینکه شما از خطرات در امان بمانید. ذهن شما برای محافظت از شما، از ابزاری به نام ترس استفاده می‌کند. اجازه ندهید ترس، مانع از پیروزی شما شود. وقتی احساس کردید برای شروع یا انجام کاری دچار ترس هستید، سعی کنید دلایل آن ترس را تجزیه و تحلیل کنید.

سپس در ذهنتان، خود را در آن موقعیت قرار دهید و اتفاقاتی را که باعث ترس شما می‌شوند، در ذهن بیاورید. وقتی خود را به طور ذهنی با ترس‌هایتان روبرو می‌کنید، ترس شما به میزان زیادی از بین خواهد رفت. یادتان باشد افراد موفق و پیروز، شهامت انجام کارهایی را داشتند که دیگران نداشتند!

پیروزی و مداومت
پیروزی و مداومت

مداومت

همانطور که گفتیم، مداومت یک شرط مهم در پیروزی است. راز پیروزی در هر کار، مداومت است. در هر کاری اگر مداومت به خرج دهید، پیروز خواهید شد. خداوند در کتب الهی گفته است که بزرگترین گناه «نا امیدی» است. مداومت، یعنی عدم نا امیدی؛ یعنی بدانی که وقتی خواسته‌ات به گوش خداوند رسیده است، دیگر امکان ندارد که به آن نرسی.

پس جای نا امیدی نیست؛ مداومت شما، به کائنات این پیام را می‌دهد که «من توکل دارم؛ من نا امید نیستم و به خدا اعتماد دارم.» کائنات نیز، به اعتماد شما پاسخ خواهد داد.


رفتار پیروزمندانه

به این جمله توجه کنید: «ببینید تا باور کنید» در بیشتر مواقع، معکوس این جمله نیز صدق می‌کند: «باور کنید تا ببینید!» لحظه‌ای به این دو جمله فکر کنید. زمانی که شما خوشحال هستید، می‌خندید. اما نکته جالب این است که ذهن شما طوری طراحی شده که برعکس این عمل نیز امکان پذیر است.

یعنی زمانی که خوشحال نیستید، اگر بخندید خوشحال می‌شوید! ذهن شما تفاوتی بین واقعیت و عدم واقعیت قائل نیست. اگر شما هنوز به آنچه می‌خواهید نرسیده‌اید و هنوز در امری که مد نظر شماست، پیروز نشده‌اید، کافی است ادای پیروزها را در بیاورید و پیروزمندانه رفتار کنید!

روز خود را مانند شخصی پیروز آغاز کنید؛ با نوع راه رفتن و حرف زدنتان به خودتان القاء کنید که پیروز هستید؛ با این دیدگاه به محل کار خود بروید که پیروز هستید!

یادتان باشد که همه ما انسان‌ها به روی این کره خاکی آمده‌ایم تا پیروز باشیم، عشق بورزیم، مورد عشق واقع شویم و لذت ببریم! پیروزی، به یک اندازه حق مسلم همه انسان‌هاست و خداوند دوست دارد بندگانش را پیروز ببیند، نه عاجز و ناتوان!

برای انجام کارهای خود و داشتن استمرار و انگیزه در ادامه دادن آن‌ها قطعاً به مشاوره‌ها و شتابدهنده‌هایی نیاز دارید که شما را در این مسیر یاری دهند. با شرکت در سمینارهای موفقیت آکادمی بازار ، موفقیت خود را دستیافتنی‌تر از گذشته کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar