مقالاتموفقیت / انگیزشی

تکنیک‌های قدرت ذهنی را بشناسید و در زندگی روزمره‌ی خود به کار گیرید

آیا عبارات مرتبط با تکنیک‌های قدرت ذهنی واقعاً ذهن را قوی می‌کنند؟ به استثنای فیلم‌های تخیلی که افرادی با قدرت ماورایی سعی بر آبادانی یا تخریب جهان را دارند آیا این کلمات معنای واقعی را دارند؟ آیا همانطور که در فیلم‌های تخیلی می‌بینیم، ذهن انسان می‌تواند چنین قدرتی پیدا کند؟ خب فیلم‌ها برای اینکه نمایشنامه را اجرا کنند و شور داشته باشند و مخاطبین را به خود جذب کنند، اغلب غیر واقعی‌اند. اما ذهن شما می‌تواند قدرتی کسب کند که از آن استفاده کنید اما نه به شکلِ قدرتی که فیلم‌ها نشان می‌دهند. تکنیک‌های قدرت ذهنی را می‌توانید یاد بگیرید و در زندگی روزمره‌ی خود به کار گیرید. با کمک این تکنیک‌ها شما نمی‌توانید یک ماشین را بلند کنید یا مثل یک سوپرمَن پرواز کنید، اما آنها نقش بسزایی را در دستیابی به اهداف، شادی و پیشرفت زندگی دارند.

استاد احمد محمدی

 

این تکنیک‌ها چه هستند و چگونه باید از آنها استفاده کرد؟

شاید برایتان عجیب باشد که این تکنیک‌ها چه هستند که قادرند اینگونه ذهن ما را قوی سازند. حقیقت این است که امکان هم دارد این تکنیک‌های قوی و ساده را به کار برده‌اید اما اصلاً متوجه چنین کاری نبوده‌اید. تکنیک‌های قدرت ذهنی شیوه‌های ذهنی برای تغییرات مثبت در محیط و زندگی‌تان است. این بدان معنا نیست که وقتی به چیزی فکر می‌کنید سریع به آن می‌رسید. هرچند گاهی خواسته‌ها و آرزوهایمان به شکل معجره‌آسایی برآورده می‌شوند، من در مورد معجزات صحبت نمی‌کنم. در اغلب موارد، خواسته‌های شما کم کم تحقق می‌یابند بدین ترتیب که یک مورد منشأ و مبدأ دیگری می‌شود.

تکنیک‌های قدرت ذهنی، شیوه‌های ذهنی برای تغییرات مثبت در محیط و زندگی‌تان است. در سمینار موفقیت، با مزایای شگرف به کار گیری این تکنیک ها آشنا خواهید گشت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

  • تمرکز

یادگیری تمرکز ذهن توانایی تمرکز را بهتر می‌کند و شما را قادر می‌سازد که توجهتان بر ذهن ثابت باشد و تنها به یک چیز یا فعالیت فکر کنید و چیزهای دیگر را نادیده بگیرید. تمرکز در مطالعه، کار، تجسم خلاقانه و مدیتیشن بسیار مفید است. تمرین تمرکز، ذهن و حواستان را تحت کنترل درمی‌آورد و آنها را در جهتی که می‌خواهید، هدایت می‌کند. در عین حال این تکنیک به شما کمک می‌کند که بر یک فکر یا فعالیت متمرکز شوید به جای اینکه از موضوعی به موضوع دیگر پرش کنید و انرژی و وقت خود را هدر بدهید. راهکار اصلی برای تمرکز ذهن تمرین کردن آن است.

 

  • تجسم و تصویر‌سازی

وقتی از تصویر‌سازی استفاده می‌کنید، درواقع تجسم‌سازی کرده‌اید. تکنیک ذهنی فوق این امکان را فراهم می‌سازد تا اهداف و برنامه‌هایتان را در ذهنتان تصویرسازی کنید و بدین‌ترتیب راه‌های رسیدن به اهدافتان را پیدا کنید. از طریق تجسم‌سازی، می‌توانید تغییراتی را که دوست دارید، در اطرافتان ایجاد کنید و فرصت‌های جدید را تجربه کنید. هرچند تجسم و تصویرسازی معجزه نیست، می‌تواند همانند آن عمل کند. این تکنیک توانایی ذاتی است که همه از آن برخورداریم اما با آموزش می‌توانیم بهتر از آن بهره ببریم و به طور کارآمدتری برای بسیاری از اهداف از آن استفاده کنیم. تجسم‌سازی ما را در حل مشکلات و رسیدن به اهداف کمک می‌کند و ما را به فردی مفیدتر تبدیل می‌کند.

  • تکرار عبارات تأییدی

این تکنیک قدرت ذهنی است که همگی از آن استفاده می‌کنیم، اما اغلب به دلیلِ ناآگاهی در شیوه‌ای منفی آن را به کار می‌بریم. عبارات تأییدی، جملات مثبتی هستند که هدفشان تحت تأثیر قرار دادن ذهن نیمه خودآگاه و آگاه است و بر اساسِ همین کلمات تکرار شده اقدام به کاری می‌کنیم. تکرار عبارات تأییدی انرژی‌دهنده و انگیزه‌بخش هستند.

  • آرام کردن ذهن آشفته و مشوش

معمولاً ذهن مشوش است و این جلوی آرامش و تمرکز را می‌گیرد. تکنیک‌های بسیاری وجود دارند که می‌توان از طریق آن از آشفتگی ذهنی خودداری و ذهن را آرام کرد. وقتی تمرکز را یاد بگیرید، آرامش ذهنی نیز به وجود می‌آید، نگرشتان مثبت می‌شود و تا حدودی در روابط تکنیک کناره‌گیری عاطفی را به کار می‌برید. امیدوارم این مقاله کوتاه و مختصر به شما آموخته باشد که تکنیک‌های قدرت ذهنی چه هستند.

باید ذهن خود را هم مانند جسم خود بشناسید. باید همان طور که برای سلامتی و قدرت  دهی به جسم خود ورزش و تمرین می کنید، برای داشتن ذهنی سالم و قوی هم تمرین کنید. تعدادی از این تمرین ها و تکنیک ها در مقاله فوق اشاره گشتند. تمرین هایی بسیار ساده که تنها با مقدار مداومت، تلاش و صرف زمانی اندک، می توانید به ذهنی قوی دست یابید. زمانی که ذهن شما قوی گردد، شما قادر به انجام هر کاری خواهید گشت. 

استاد احمد محمدی، مدرس و سخنران انگیزشی در زمینه ی موفقیت و هدف گذاری، تمامی ابزارهای موفقیت و مهارت ها و ویژگی های افراد موفق، همچون داشتن ذهنی قوی، را در سمینار موفقیت به شما تدریس خواهند نمود. همچنین به شما خواهند آموخت که ذهن شما چه توانایی ها و قدرت هایی دارد که شما از آن بی خبر هستید! برای ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

توجه و تمرکز
بخوانید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن