مقالاتموفقیت / انگیزشی

تسلط و استادی، عامل موفقیت در هر حرفه، اما چطور؟

فکر می‌کنید راز موفقیت یک فرد در کار و حرفه‌اش چیست؟ آیا نوع کار اوست؟ در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم و ببینیم که چه عاملی باعث می‌شود هر فرد، فارغ از نوع شغل و حرفه‌ای که دارد، در کار خود موفق باشد.

تسلط و استادی، عامل موفقیت در هر حرفه

مایکل فلپس را در نظر بگیرید؛ آیا می‌توان المپیک را بدون او تصور کرد؟ وقتی از مایکل فلپس صحبت می کنیم، فقط درباره سلطان رقابت صحبت نمی‌کنیم! بلکه راجع به انسانی که به حرفه‌اش کاملاً مسلط است، صحبت می‌کنیم. در واقع، می‌خواهیم درباره «تسلط» و «استادی» در کار صحبت کنیم.

مهم نیست شما چه شغل و حرفه‌ای دارید؛ در قدم اول، شما باید عاشق شغلتان باشید، و سپس در شغل و حرفه‌تان به تسلط و استادی برسید. این راز موفقیت شماست! ما درباره موفقیت‌های کوچک صحبت نمی‌کنیم! ما درباره موفقیت‌های بزرگ، پایدار و سرنوشت ساز صحبت می‌کنیم.

حرفه ای باشید
حرفه ای باشید

صداهای منفی را خاموش کنید!

بسیاری از شما به آن سطح از تسلط و استادی در کار خود نمی‌رسید، زیرا نگران نظرات دیگران هستید! شما ابتدا باید صداهای مزاحم را خفه کنید! شما از هر جهت، همواره حواس پرتی‌هایی در اطرافتان دارید؛ شما باید یاد بگیرید که در یک جای شلوغ باشید و بتوانید به هیچ صدایی گوش ندهید!

حذف صداهای اضافی با تسلط
حذف صداهای اضافی با تسلط

درست مانند مایکل فلپس که هنگام رقابت، زمانی که حریفش سعی داشت با حرف‌هایش او را بترساند، در حال و هوای خودش غرق بود! حریفش سعی داشت حواس او را پرت کند، اما او کاملاً متمرکز بود و هیچ چیز نمی‌شنید. در مقابل مسائل و مشکلات شخصی‌تان ایستادگی کنید و متمرکز باشید.


حرف‌های منفی را نادیده بگیرید؛ چه کسی اهمیت می‌دهد که دیگران چه می‌گویند؟ اگر می‌خواهید کسانی که از شما متنفر هستند را از سر راه خود بردارید، باید بر کار خود مسلط شوید! زیرا تسلط باعث موفقیت می‌شود و تنها موفقیت است که دشمنانتان را سر جایشان می‌نشاند! مایکل فلپس، فقط بر یک چیز متمرکز بود و آن هم مدال طلا بود. شما نیازی به تایید هیچکس ندارید!

تسلط با مطالعه زیاد
تسلط با مطالعه زیاد

مطالعه کرده و اطلاعات کسب کنید!

از هر فرصتی برای مطالعه درباره کار و حرفه خود استفاده کنید. جمع آوری اطلاعات و مطالعه درباره حرفه‌تان، شما را به تسلط و استادی می‌رساند؛ گویی سال‌ها است در آن حرفه سابقه دارید. درباره حرفه خود کتاب و مقاله بخوانید یا زندگینامه افرادی که مثل شما در آن حرفه مشغول بوده یا هستند را بررسی کنید.

یادگیری از تجارب آن‌ها، به شما کمک می‌کند به استادی برسید و کمتر خطا کنید. مطالعه روزانه 10 دقیقه درباره حرفه خود، باعث می‌شود در مدت یک سال، در آن حرفه به استادی برسید.

استاد احمد محمدی
برای شنیدن Play کنید

به روش خودتان عمل کنید!

یکی دیگر از چیزهایی که باعث می‌شود در حرفه خود به تسلط و استادی برسید، این است که سعی نکنید مثل دیگران باشید! شما باید از تجارب دیگران استفاده کنید اما در نهایت خودتان تصمیم گیرنده باشید. هر فردی در حرفه خودش به روش خودش به تسلط و استادی می‌رسد؛ شما باید به روش خودتان عمل کنید، در مسیر خودتان بمانید و به خاص بودن خودتان باور داشته باشید. شما شبیه هیچ کس نیستید!

تسلط و عشق به کار
تسلط و عشق به کار

عشق به کار، لازمه رسیدن به تسلط و استادی!

تیم آکادمی بازار از شما می‌خواهد که ابتدا حرفه مورد علاقه خودتان را پیدا کنید؛ مهم نیست چه باشد؛ مهم نیست یک کار هنری باشد یا تجارت! شما می‌توانید در هر کاری موفق شوید اگر ابتدا به آن علاقمند بوده و با اشتیاقی سوزان آن را دنبال کنید، و سپس در آن کار به بهترین خودتان تبدیل شوید.

که البته شرط اول، پیش زمینه مورد دوم است؛ زیرا وقتی به چیزی علاقمند باشید، سعی می‌کنید روز به روز بهتر شوید و بهترین‌تان را ارائه دهید. گاهی اوقات دانستن یک چیز، تنها چند دقیقه طول می‌کشد اما استاد شدن در آن، به اندازه یک عمر!

بسیاری از افراد ممکن است موفق شوند، اما موفقیتشان پایدار نخواهد بود. اگر می‌خواهید موفقیتی پایدار و پی در پی داشته باشید، تنها راهش این است که ابتدا عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید، و سپس در جایگاه خودتان، به تسلط و استادی برسید…

برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود، مسیر قابل توجهی را باید بپیمایید و از آن عبور کنید…

شاید تمام چیزهایی را که برای رسیدن به موفقیت انجام می‌دهید را دوست نداشته باشید! اما نکته اینجاست که برای دستیابی به خواسته خود باید تمام آنچه را که انجام می‌دهید را با علاقه و عشق دنبال کنید.

با شرکت در سمینارهای موفقیت تیم آکادمی بازار ، موفقیت خود و راه‌های دستیافتنی‌تر شدن آن را پر رنگ‌تر کنید…

برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن