توسعه کسب و کار با آکادمی بازار در شرایط پر چالش اقتصادی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

هوا بس ناجوانمردانه سرد است!…

حتما شما هم پای درد و دل های برخی از دوستان و آشنایانتان نشسته اید، هنگامی که از شرایط سخت کاری خود می گویند. یا خودتان آن کسی بوده اید که در حال گلایه از اوضاع کسب و کارتان بوده اید.
این روزها این را از خیلی ها می شنویم که شرایط اقتصادی سخت شده است و تعداد قابل توجهی از مشاغل با مشکل روبرو شده اند. در این مطلب می خواهیم راجع به توسعه کسب و کار با آکادمی بازار صحبت کنیم و درباره راه حل کنار آمدن با معضلات کسب و کار و افزایش بهره وری کسب و کار گفتگو کنیم.

چالش های کارآفرینی و کسب و کارهای آزاد

وقتی پای حرف خیلی از روسای شرکت ها، کارآفرین ها و صاحبین کسب و کارهای آزاد می نشینیم، داستان های زیادی درباره انواع مشکلات موجود در بازار کار به گوشمان می خورد.
از دشواری رقابت در این شرایط اقتصادی می گویند. از دشواری شرایط تحریم و مشکلات ناشی از آن که فضای کار را با تنش روبرو کرده است و از مسائل مختلفی که کسب و کار آنها را با چالش روبرو کرده و توسعه کسب و کارشان را با مشکل مواجه نموده است.
تعداد زیادی از کارفرمایان در حیطه های کاری مختلف نسبت به دغدغه هایی از این دست نگرانی دارند.

مشکلات و دغدغه های شاغلین و کارمندان

از طرفی وقتی پای صحبت کارمندان، کارگران، کارکنان و افراد شاغل در شرکت ها و صنایع مختلف می نشینیم نیز دغدغه های زیادی را بروز می دهند. خیلی از شاغلین با زیاد شدن تنش های اقتصادی نگران تعدیل نیرو و از دست دادن کار خود هستند.

برخی نیز از پایین آمدن حقوق و دستمزد خود در این شرایط تورمی که همه اقلام چند برابر شده اند، گله دارند و برخی نیز از عقب افتادن مکرر واریز حقوقشان گله دارند. در نتیجه برخی راه اضافه کاری های زیاد و فرسایشی و یافتن شغل دوم را در پیش گرفته اند.
و برخی دیگر صرفا با استرس و نگرانی نظاره گر این شرایط هستند و به امید گشایش هر چه زودتر این وضعیت مانده اند.

فرمول موقیت در کسب و کار
توسعه کسب و کار با آکادمی بازار

رویای داشتن یک کسب و کار مستقل

خیلی وقتها ما در فکر خود رویای شرایط بهتری را داریم و در نهان آرزوی استقلال مالی و استقلال شغلی را داریم و بعضی از ما در تخیلمان به روزی فکر می کنیم که رئیس خودمان هستیم و کسب و کار خودمان را می گردانیم و به آزادی مالی رسیده ایم، اما در دنیای واقعی از گام نهادن در این راه هراس داریم، به مشکلات پیرامون کارآفرینی و توسعه کسب و کار فکر می کنیم و دشواری کار مانعمان می شود، فکر هزینه های زیاد، ریسک مالی و مشغله و مسئولیت های زیاد و دانش و مهارت‌هایی که نیاموخته ایم و می توانند مشکل ساز باشند، ما را می ترسانند.

چالش های کارآفرینی و کسب و کار

کارآفرینان و مدیران کسب و کار نیز همچنان که با مشکلات پیرامون کسب و کارشان دست و پنجه نرم می کنند در نهان آرزو دارند که کاش مهارت های بیشتری داشتند و می توانستند کسب و کار خود را توسعه دهند، به کسب و کارهای رقیب می اندیشند و اینکه چطور می توانند مزیت های بیشتری نسبت به آنها کسب کنند و کسب و کار خود را ارتقا دهند، این مدیران به بهینه سازی کسب و کار و رشد درآمد مجموعه خود می اندیشند، اما معمولا مشغله زیاد مانع از این می شود که گامی در این جهت بردارند و به وضعیت موجود کسب و کارشان راضی می شوند.

 

این رویا قابل برآورده شدن است

بنابراین مساله خلق و توسعه کسب و کار دغدغه نهانی بسیاری از ما را تشکیل می دهد، اما معمولا برنامه یا مهارتی برای رفع این نیاز نداریم، یا ممکن است اعتماد به نفس لازم برای برداشتن قدمی در این زمینه را در خود حس نکنیم.

معجزه دوره اعتماد به نفس و اعتماد به نفس کودکان قویترین و کاربردی ترین محصولات برای تقویت و افزایش اعتماد

در صورتی که این مسائل هیچ گاه به آن پیچیدگی که در ذهن ما به نظر می رسند نیستند و با اندکی برنامه ریزی و صرف مقداری زمان می توان به دستاوردهای زیادی در این خصوص دست یافت.

دوره برنامه ریزی فروش یک دوره فوق العاده جذاب انگیزشی و علمی

با کسب مهارت ها و اطلاعات لازم می توان این طرح های ذهنی را واقعیت بخشید. به این ترتیب می توان مسیر لازم برای خلق چنین رویایی را درک کرد و متوجه قدم های لازم برای تکمیل این راه شد.

کسب و کار پولساز
توسعه کسب و کار با آکادمی بازار

تحقق یک ایده

بسیاری از ما که با دشواری های روزمره مشاغلمان سر و کله می زنیم می توانیم به آسانی برخی از ایده های کوچکمان را در دنیای واقعی محقق کنیم و آن را به یک کسب و کار کوچک بدل نموده و به آرزوی خود صورت حقیقت بخشیم، همینطور خیلی از مدیران کسب و کارها و کارآفرینان نوپا می توانند به سادگی به مهارت های مورد نیاز خود جهت توسعه کسب و کارشان دست یابند و از بار مشکلات خود بکاهند و از طریق راهکارهای مدون و عملیاتی کسب و کار خود را توسعه بخشند و مهارت های مدیریتی و ارتباطی خود را تقویت کنند.

توسعه کسب و کار با آکادمی بازار

آکادمی بازار با ارائه آموزش های مرتبط با توسعه کسب و کار و تقویت مهارت های مدیریت و توسعه فردی، بسته های آموزشی و مشاوره ای خود را در اختیار شما می گذارد و شما را در توسعه کسب و کارتان و آموزش دانش و مهارت های مورد نیازتان یاری می دهد. بدین ترتیب توی این هوایی که ناجوانمردانه سرد است و شرایط رقابتی بازار با استفاده از این آموزش ها و خدمات می توانید خود را برای برای این شرایط آماده تر سازید و با دست پر به مقابله با این چالش ها بروید.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

آموزش اصول و فنون مذاکره موفق (قسمت دوم)

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

با بهره گیری از آموزش های توسعه کسب و کار چه کارآفرینی نوپا باشید و قصد راه اندازی کسب و کار خود را داشته باشید، و چه مدیری باشید که تصمیم به بهبود کسب و کار خود گرفته باشید، می توانید با دست پر نسبت به آغاز این کارها و عملی نمودن طرح ها و ایده های خود گام بردارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *