مقالاتموفقیت / انگیزشی

شکر گزاری – راهی برای سهولت پیمایش مسیر حرکت

در این مقاله می‌خواهیم درباره عاملی قدرتمند و تاثیرگذار صحبت کنیم. می‌خواهیم درباره شکر گزاری و شکرگزار بودن صحبت کنیم. شکرگزاری، همیشه باعث حل شدن مشکلات شما در هر جنبه از زندگی خواهد شد. ممکن است بگویید که روز و شب‌تان را با حس طلب و زیاده خواهی از زندگی می‌گذرانید و در نهایت مأیوس می‌شوید!

ما شما را درک می‌کنیم! همه افراد موفق هم گاهی مأیوس، عصبانی یا سر در گم می‌شوند! زیرا شرایط همیشه باب میل آن‌ها پیش نمی‌رود و آن‌ها نیز مانند هر انسان دیگری با سختی‌ها و مشکلات روبرو می‌شوند. اما تفاوت آن‌ها با بسیاری از ما، این است که آن‌ها از اکسیر معجزه آسای «شکر گزاری» استفاده می‌کنند!

شکرگزاری
شکرگزاری

کلیدی برای گشایش همه در ها!

همه ما در مسیری قرار داریم که انتهایش مشخص است؛ همه ما می‌دانیم که به خواسته‌هایمان می‌رسیم. پس باید بابت لحظه به لحظه این سفر، شکرگزاری کرد. به خاطر داشته باشید که باید در هر لحظه شکرگزار باشید. در تمامی ادیان الهی، به شکرگزاری تاکید شده است، اما متأسفانه کمتر کسی اهمیت آن را درک کرده، و آن را به کار می‌گیرد.

خیلی از افراد، فقط به طور زبانی شکرگزارند. اما معنای شکر گزاری یعنی به آرامش قلبی برسید و پیشاپیش بابت خواسته‌ای که هنوز به آن نرسیده‌اید، شکرگزار باشید. اگر واقعاً به این درک رسیده باشید که شما خالق تمام خواسته‌هایتان هستید، پس دیگر نگرانی معنایی ندارد.

نگرانی، یأس، سر درگمی و سایر احساسات منفی مشابه، نتیجه عدم اعتماد و اطمینان به خداوند، و شکرگزاری، نتیجه اعتماد به اوست. اگر اطمینان دارید که خدایی هست که به ندای قلبی شما گوش می‌دهد و هرآنچه می‌خواهید را برای شما فراهم می‌آورد، پس پیشاپیش از او تشکر کنید!

کتاب " 10 فاکتور برای پیش بینی موفقیت" نوشته برندن برچارد
بخوانید

شکرگزاری باعث تسریع در روند رسیدن به خواسته‌هایتان می‌باشد. زیرا با شکرگزاری، به جهان هستی اعلام می‌کنید که به او اعتماد دارید! همچنین، شکرگزاری بابت افزایش نعمات و فراوانی‌ها در هر جنبه از زندگیتان می‌شود. زیرا زمانی که احساس شکرگزاری و قدردانی واقعی دارید، ارتعاشتان در بالاترین سطح ممکن قرار داشته، و چیزهای بیشتری برای شکرگزاری به سوی شما جذب خواهد شد.

زیرا احساس، احساس را جذب می‌کند و زمانی که شما حس شکرگزاری دارید، جهان هستی چیزهایی را به شما می‌دهد که حس شکرگزاری بیشتری در شما ایجاد شود.

گشودن چشم ها - شکرگزاری
گشودن چشم ها – شکرگزاری

چشم هایمان را باز کنیم!

شاید بگویید: «در زندگی من هیچ چیز برای شکر گزاری وجود ندارد!» در زندگی هر کسی، حتی اگر درمانده‌ترین فرد روی کره زمین هم باشد، باز هم چیزهای زیادی برای شکرگزاری وجود دارد. اما دید و نگرش منفی، باعث می‌شود چشمانش آن‌ها را نبیند!

وقتی چشمانتان را به روی نکات مثبت زندگی‌تان باز کنید و بابت آن‌ها شکرگزار باشید (ولو کوچکترین و پیش پا افتاده‌ترین چیزها)، خواهید دید که به طور معجزه آسایی، تعداد آن‌ها افزایش خواهد یافت.

اگر در زندگی خود چیزی برای شکرگزاری نمی‌یابید، به جهانی که در آن زندگی می‌کنید بیاندیشید! بابت پیشرفت تکنولوژی، بابت طبیعت زیبا، بابت انسان‌های خوبی که در اطراف شما هستند، بابت هوای خوب امروز، بابت بارانی که می‌بارد، بابت صدای پرندگان، به خاطر خانواده و دوستانتان شکرگزاری کنید.

با دیدن هر نکته مثبتی که در طول روزتان به آن بر می‌خورید، تمرین کنید تا چشم‌هایتان نکات مثبت بیشتری را ببیند. حتی می‌توانید بابت توانایی‌هایتان شکرگزاری کنید؛ بابت اتفاقات خوب گذشته‌تان، یا کارهای خوبی که کسی در گذشته برایتان انجام داده است! مسلماً هر انسانی در زندگی‌اش چیزهایی برای شکر گزاری و قدردانی دارد.

چکیده کتاب مدیر توانمند (The Empowered Manager) نوشته پیتر بلاک (1)
بخوانید
شکرگزاری یا قناعت
شکرگزاری یا قناعت

شکرگزاری یا قناعت؟

شکرگزاری به معنای قناعت نیست؛ شکرگزاری یعنی رضایت از وضعیت حال، و در عین حال درخواست چیزهای بیشتر و بهتر. درحالی که قناعت یعنی به کم راضی شدن! روح انسان کمالگراست؛ همیشه بهترین و بیشترین را می‌خواهد و این هرگز چیز بدی نیست!

برخی زیاده خواهی را اشتباه و حتی گناه می‌خوانند! درحالیکه با قناعت، روح خود را محدود می‌کنند و در روند تکامل روح، اختلال ایجاد می‌کنند. زمانی که به یک فرد شکرگزار تبدیل شوید، قفل همه درها برایتان باز می‌شود و سخت‌ترین مشکلات برایتان حل خواهند شد. برای اینکه همیشه در جستجوی بهترین‌ها باشید و بهترین‌ها نصیبتان شود، هرگز شکرگزاری را فراموش نکنید.

مهم‌ترین عامل حرکت دهنده ما برای ادامه مسیر و رسیدن به هدف، انگیزه است. البته در این میان عوامل دیگری نیز مؤثر هستند و ما را در دستیابی به اهداف خود یاری می‌دهند.

سمینارهای موفقیت تیم آکادمی بازار  کمک شایانی برای ما به همراه دارد که پیمودن راه را آسان‌تر می‌کند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

خودتان را آماده کنید
چگونه آرامش درون را احساس کنیم؟
شما یک موجود شگفت انگیزید!
معجزه شکر گزاری
شکرگزاری، راهکاری برای پایان همه رنج ها!
برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن