فیلم های تاثیر گذار

داستان حرص و طمع که در فیلم «دلال بیمه» عاقبتی ناخشنود دارد

حرص و طمع داستان تلخ و تمام نشدنی زندگی انسان‌ها از ازل تا ابد بوده است. این موضوع در فیلمی چون دلال بیمه بسیار پررنگ بوده و عاقبتی نافرجام دارد.

دلال بیمه (The Rainmaker) فیلمی درام آمریکایی و محصول سال ۱۹۹۷ است. این فیلم داستان یک شرکت بیمه فاسد است که وکیلی باهوش به نام بروزو بر ضد آن کار وکالت را انجام می‌دهد. به موازات این داستان بروزو درگیر یک پرونده دیگر می‌شود و سعی می‌کند به دختر بی‌پناهی که کلی نام دارد کمک کند.

اشتیاق به ارضای خودخواهی در جمع آوری ثروت و پرستش پول از طریق تاکتیک‌های کلاهبرداری و فریبنده  به یک پدیده روزافزون قابل رویت و بسیار مخرب در جامعه تبدیل شده است. البته بعضی‌ها نسبت به حرص و طمع دید خوبی دارند. آنها معتقدند حریص بودن باعث رشد اقتصادی می‌شود اما تبعات منفی هم دارد. اگر کسی شما را حریص بنامد چه حسی به شما دست می‌دهد؟

قطعا احساس بدی خواهید داشت، اثرات مثبت و منفی داشتن حرص و آز چیست؟

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب «خودت را به فنا نده» نوشته گری جان بیشاپ

مطالعه بیشتر: کتاب” هنر خوب زیستن” نوشته رولف دوبلی (rolf dobelli)

حرص و طمع
حرص و طمع

موج مثبت و منفی حرص و طمع را بشناسید

تأثیرات منفی حرص و طمع بر جامعه این است که به بخش غیرقابل اطمینان و پایدار جهان اجازه می‌دهد عصبانیت و بی‌فکری خود را به طور مشروع به دیگران منتقل کند. این امر بر جهان تأثیر منفی می‌گذارد زیرا بخش های پایدار جهان را تضعیف می کند، که نشان دهنده پیشرفت بشر است.
آیا حریص بر جهان تأثیر مثبت دارد؟ این هدفی را فراهم می‌کند که به افراد امکان می‌دهد مسیرهای عصبی مبارزه مداوم و تحمل را در مغز خود ایجاد کنند که به آنها احساسات خوبی چون احساس زنده بودن و پیشرفت کردن را القاء می‌کند و همین موضع باعث رشد اقتصادی جامعه می‌شود. اما این مسیر تا کجا ادامه دارد؟ مشکل همینجاست، حرص و آز پایان ندارد و تا فرد را به کام مرگ نکشاند تمام نمی‌شود.

تقویت اعتماد به نفس در کودکان را جدی بگیرید
بخوانید

بسیاری از افراد می‌خواهند ثروت را به حدی جمع کنند که دیگران و حتی خودشان هم نمی‌توانند از آن استفاده کنند. فایده این دارایی چیست؟ این طمع برای اینگونه افراد فقط با اعتیاد افراد نسبت به مواد مخدر قابل مقایسه است.

حرص و طمع روابط خانواده را می‌شکند و آن را متلاشی می‌کند و احساس عشق بین اعضای خانواده را به رقابت و خودخواهی تغییر می‌دهد و در نهایت روحیه اجتماعی را بدتر می کند. حرص و آز وجود فرد را مثل خوره می‌خورد و صفات بد را در او گسترش می‌دهد، مانند خودخواهی، عصبانیت، حسادت و رقابت ناسالم. اینها رشته‌های خوشبختی را می‌خورند و در نهایت منجر به مرگ می‌شوند.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
فیلم Thank You For Smoking از نحوۀ فروش موفق می‌گوید
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن