دوره آموزشی برنامه ریزی شغلی و زندگی (Life Planning) برگزار شد

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

دوره آموزشی برنامه ریزی شغلی و زندگی (Life Planning) در تاریخ چهارم و پنجم تیرماه ۱۳۹۸ در شرکت ملی گاز توسط آکادمی بازار برگزار شد.

برنامه ریزی شغلی و زندگی یکی از دوره‌های آموزشی محبوب آکادمی بازار است که مخاطبان خاص خودش را دارد. در این دوره آموزشی با استفاده از نرم افزار Life Planning، شرکت کنندگان با مفهوم برنامه ریزی، متودولوژی ساختن آینده، عوامل موفقیت اجتماعی و شغلی، تعریف هدف و دسته بندی اهداف آشنا می‌شوند.

همچنین مفاهیم مدیریت زمان، دسته بندی امور مطابق مدیریت زمان، تدوین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت، ارائه درصد تحقق اهداف، نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه تحقق اهداف، تعریف عادت، انواع عادات، نحوه تقویت و حذف برخی از عادات، کارنامه روزانه عادات، نمودارهای روزانه و ماهانه عادات و … مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

دوره آموزشی «برنامه‌ریزی شغلی و زندگی» یا «Life Planning» با استفاده از نرم افزار Life Planning و با حضور دکتر احمد محمدی موسس و بنیانگذار آکادمی بازار در تاریخ هفتم مهرماه ۱۳۹۸ در شرکت پتروشیمی جم برگزار شد.

با شروع فصل پاییز و آغاز شش‌ماهه‌ی دوم سال، شاهد برگزاری دور جدیدی از دوره‌های آموزشی و سمینارهای مختلف آکادمی بازار هستیم. یکی از دوره‌های آموزشی پرمخاطب و البته بسیار کاربردی این موسسه، دوره آموزشی «برنامه‌ریزی شغلی و زندگی» یا «Life Planning» است که استفاده از نرم افزار Life Planning و باحضور دکتر احمد محمدی موسس، بینانگذار، مدرس و مشاور آکادمی بازار آموزش داده می‌شود.

آکادمی بازار مفتخر است در تاریخ هفتم مهرماه ۱۳۹۸ دوره‌ی آموزشی «برنامه‌ریزی شغلی و زندگی» را در شرکت پتروشیمی جم نیز همچون بسیاری از شرکت‌ها و موسسات دیگر با حضور استاد احمد محمدی برگزار کرده است.

مطالعه بیشتر: دوره آموزشی «اصول و فنون مذاکره فروش» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد

مطالعه بیشتر: سمینار «مربیگری فروش» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد

دوره آموزشی برنامه ریزی شغلی و زندگی
دوره آموزشی برنامه ریزی شغلی و زندگی

برنامه‌ریزی شغلی و زندگی، راهی به‌سوی کامیابی و موفقیت

بی‌شک یکی از ارزشمندترین دارایی‌های انسان در زندگی، سرمایه‌ی عمر و زمانی است که خداوند دراختیار هر یک از ما قرار داده است. همه‌ی ما در بازه‌ی زمانی ۲۴ ساعت هر شبانه‌روز، به‌اندازه‌ی مساوی زمان دراختیار داریم. اما برخی می‌توانند به‌خوبی از این زمان که موهبت خداوند است، به‌خوبی و با کیفیت بالاتری استفاده کنند ولی برخی سرمایه‌ی عمر خود را به‌هدر می‌دهند.

در جهان پرشتاب امروزی که زمان مثل برق و باد می‌گذرد، چاره‌ای جز توانمند شدن نداریم. انتخاب امروز ما، وضعیت فردای ما را روشن می‌‌کند. تحقیقات متخصصان برجسته‌ی دنیا نشان می‌دهد، یکی از راهکارهایی که می‌تواند به ما کمک کند در مسیر موفقیت قرار بگیریم و سرمایه‌گذار خوبی برای زندگی خودمان باشیم، برنامه‌ریزی است.

پیشرفته‌ترین ماشین‌ها و تجهیزات، آیا می‌توانند بدون برنامه‌ریزی، کاری انجام داده و خروجی بدهند؟ اگر ماشین‌های صنعتی و ابر کامپیوترها نیاز به برنامه‌ریزی دارند، انسان و در واقع مغز انسان به‌عنوان پیشرفته‌ترین خلقت هستی، بدون برنامه‌ریزی نمی‌تواند عملکرد خوبی از خود نشان بدهد.

سرفصل‌های دوره‌ی آموزشی برنامه‌ریزی شغلی و زندگی

این دوره‌ی‌ آموزشی باهدف بالابردن کیفیت زندگی و حرکت در مسیر موفقیت و بهره‌مندی بهتر و موثرتر از زندگی و زمانی که دراختیار داریم به‌ ما کمک می‌کند تا با مفهوم برنامه ریزی شغلی و زندگی بیشتر آشنا شویم. برای حرکت در مسیر موفقیت باید بتوانیم متدولوژی ساختن مهارت‌های شغلی را بشناسیم و برمبنای آن بتوانیم مسیر موفقیت شغلی و  موفقیت در زندگی را طی کنیم.

فردی که برای شغل و زندگی خودش برنامه‌ای دارد، در اصل هدفی را دنبال می‌کند و پیش از برنامه‌ریزی، با تعیین اهداف و هدفگذاری درست و منطقی آشنا است. در این دوره‌‌ی آموزشی به دانش‌پذیران آموزش‌هایی درزمینه‌ی تعیین اهداف و دسته‌بندی آنها ارائه می‌شود.

یکی از بال‌های برنامه‌ریزی، مدیریت زمان است که می‌تواند نقش مهمی در نیل به سمت اهداف داشته باشد. باید بتوانین وظایف و کارهای خودمان را به‌شکل درستی دسته‌بندی کرده و با اصول حرفه‌ای مدیریت زمان آشنایی پیدا کنیم.

در بخش تعیین اهداف، تدوین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت، بررسی وضعیت درصد تحقق اهداف شغلی و زندگی و تهیه‌ی نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه تحقق اهداف مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش دیگری از این دوره‌ی آموزشی با عادت‌های موثر شغلی، انواع عادات، نحوه‌ی تقویت عادات مثبت شغلی، ساختن عادات مثبت و حذف عادت‌های منفی آشنا می‌شویم.

در اصل می‌توانیم با آشنایی با اصول اولیه‌ی Life Planning، مسیر جدیدی در زندگی باز کرده و تجربه‌ی متفاوت و باکیفیت‌تری از زندگی داشته باشیم. در دوره‌ی آموزشی مذکور، نرم افزار Life Planning نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند به‌صورت سیستماتیک در برنامه‌ریزی شغلی و زندگی ما را یاری کند.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *