با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(5)

تبدیل رویا به واقعیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله به گام هشتم در تبدیل رویاها به واقعیت می رسیم.

8. روابطتتان را ارزیابی کنید

ذهن شما همانند یک اسفنج عمل می کند. با هر کسی که بیشتر وقتتان را بگذرانید، دقیقا شبیه همان می شوید. شما افکارتان را با آنها به اشتراک می گذارید، احساساتتان را با آنها در میان می گذارید، چیزهای مشابهی را دوست دارید و کارهای زیادی را هم با آنها انجام می دهید. به همین دلیل هم درست مانند آنها خواهید شد.

اجازه دهید نتیجه تحقیقی که به مدت 30 سال روی افراد چاق افراطی انجام گرفته است را با شما در میان بگذارم: این محققان دریافتند که دلیل اصلی اینکه این افراد  دچار چاقی مفرط هستند این است که دوستان صمیمی و افراد نزدیک به آنها، افرادی چاق یا در مرز چاقی هستند.

اگر شما دوستی دارید که یا چاق است یا در معرض چاقی مفرط قرار دارد، 41٪ تا 116٪ احتمال دارد که شما هم، حتی اگر در ایالت و استانی دیگر هم زندگی می کنید، همانند این افراد دچار چاقی مفرط شوید. شاید باور کردنش برایتان دشوار باشد.

ارتباط ذهن ما با اذهان دیگران بسیار قدرتمند است به طوری که اگر شما با افراد چاق و فربه در ارتباط باشید یا به آنها گوش دهید، چه بخواهید چه نخواهید‌، احتمال چاق شدن خودتان را به شدت بالا می برید. به همین دلیل است که شما باید در انتخاب افرادی که زمان و وقتتان را با آنها سپری می کنید،‌ محتاط و آگاه باشید. رابطه و روابطی که انتخاب می کنید، تاثیرات شدیدی روی شما می گذارند.

لس براون، استاد انگیزه بخش می گوید:‌ اگر با 9 فرد ورشکسته مراوده داشته باشید، من به شما تضمین می دهم که دهمین فرد ورشکسته، خود شما خواهید بود. عکس این مطلب هم دقیقا صادق است؛ اگر شما با 9  فرد ثروتمند معاشرت کنید، شما هم در مسیر ثروت قرار گرفته و دهمین فرد ثروتمند، خود شما خواهید بود. حال ببنید که 5 نفری که بیشترین میزان وقتتان را با آنها می گذرانید چه کسانی هستند؟ اگر در جواب دادن به این سوال مشکل دارید، تلفنتان را بردارید و فهرست تماس هایتان را چک کنید.

دقت داشته باشید که افرادی که هدفی در زندگی ندارند و نمی دانند از زندگی شان چه می  خواهند و افرادی که باور های منفی دارند و مدام از زمین و زمان شکایت و گله می کنند، نمی توانند دوست شما باشند؛ در واقع،‌ آنها، هر چقدر هم که دوست داشته باشید روابطتتان را با آنها حفظ کنید، دشمن شما هستند. وقتتان را با این افراد هدر ندهید. آنها شما را از مسیر اصلی تان دور و منحرف خواهند کرد؛ باعث می شوند زندگی تان تباه گردد. من نمی گویم که آنها را از زندگی تان حذف کنید اما سعی کنید بیش از ده دقیقه از وقتتان را به آنها اختصاص ندهید.

دیگر مثل سابق، وقت آزادتان را با آنها نگذرانید؛ هر ۵ دقیقه یک بار به آنها زنگ نزنید تا ببینید که در حال انجام چه کاری هستند. مطمئن باشید آنها به جایی نخواهند رسید و اگر هم نتوانید ارتباطتان را با آنها محدود سازید،‌ شک نکنید که خودتان هم به جایی نخواهید رسید. روابطتتان را مجدد بررسی کنید. روابطتتان باید شما را بالا ببرند نه اینکه باری بر دوش شما باشند و شما را پایین نگه دارند. مطمئن شوید که افرادی که با آنها حشر و نشر دارید، بر مشکلات و مسائل شما نمی افزایند و در عوض، به شما کمک می کنند تا افرادی بهتر و شاد تر شوید.

به تک تک اسامی موجود در دفترچه تلفن گوشی تان نگاه کنید و از خودتان بپرسید که رابطه با این فرد چه تاثیری روی من و چه فایده ای برای من دارد؟ آیا این رابطه مرا به هدفم نزدیک تر می کند یا برعکس، مرا از مسیر اصلی منحرف می سازد؟ اگر دریافتید که این افراد به شما یا موفقیتتان آسیب می زنند سعی کنید بیش از 10 دقیقه از وفتتان را با آنها نگذرانید. اگر تاثیر منفی روی شما می گذارند، با آنها قطع رابطه کنید.

به خودتان لطف کنید و این افراد سمی را از اطرافتان بزدایید. اگر دیدید که این افراد در مسیر موفقیت به شما کمک می کنند، سعی کنید نوع کمکشان را شناسایی کنید. زمان آزادتان را با آنها بگذرانید. از آنها کمک و مشاوره بگیرید. خب؛ ۵ نفری که بیش از همه با آنها ارتباط دارید چه کسانی هستند؟ در شناخت این افراد و انتخابشان دقت کافی را داشته باشید، چرا که در سه تا پنج سال آینده شبیه آنان خواهید گشت!

آکادمی بازار با هدف شناساندن و معرفی ویژگی های انسان های موفق و مثبت، به زودی سمیناری به نام موفقیت برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی شیوه تفکر، الگوهای رفتاری و عادات سازنده انسان های موفق و دوستانی که نیاز است اطرافتان را با آنان پر کنید و همچنین خصوصیات افراد سمی و منفی که باید از آنان دوری نمایید را به شما خواهند آموخت. بنابراین برای استفاده از چنین فرصت استثنایی، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید تا با نحوه ثبت نام در این سمینار و محتوای آموزشی آن آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments