بازاریابی و فروشمقالات

10 ویژگی که شما را تبدیل به یک فروشنده موفق می کند

اگر با شغل  فروشندگی درگیر شده باشید، به احتمال زیاد می دانید  که مسئله فروش به ویژگی های ظاهریِ فروشنده، آگاهی و شور و اشتیاق او بستگی دارد.

فروش یک حرفه‌ی و شغل با سابقه زیاد است اما تفاوتش با گذشته این است که در قدیم با اصرار و حرف زدن انجام می شد اما امروزه با مشاوره دادن و راهنمایی کردن.

عده ای می گویند تبدیل شدن به فروشنده موفق باید  در ذات افراد باشد و آموختنی نیست. اما مطالعات نشان می دهد که فروشندگی یک علم است و به راحتی می‌توان آن را یاد گرفت و تبدیل به یک فروشنده موفق شد.

با آکادمی بازار همراه باشید در این مقاله به ده ویژگی مهم فروشنده موفق اشاره می شود:

 

وظیفه شناسی  از ویژگی های فروشنده موفق

در سال 1993 انجمن روانشناسی آمریکا خبر داد که وظیفه‌ شناسی از ویژگی های فروشندگان بزرگ است. اما اگر شما این ویژگی را در خود پیدا نمی کنید می توانید آن را از طریق آموزش یاد بگیرید.

وظیفه شناسی به این معنی است که شما بدون توجه به آنچه که قرار است اتفاق بیافتد به کار خود ادامه دهید و وظیفه خود را انجام دهید.

احترام گذاشتن

ما تا وقتی که به مشتریان‌ خود احترام بگذاریم  فروشمان نیز افزایش می یابد. شما باید برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق  با مشتریان خود به خوبی برخورد کنید.

یک برنامه زمانی مشخص  برای کارهای خود در نظر بگیرید و باید به این نکته توجه کنید که مردم امروزه مشغله های زیادی دارند و شما باید به زمان آنها بیشتر احترام بگذارید.

فروشندگی
فروشنده موفق

گوش دادن به مشتری از ویژگی های فروشنده موفق

 از بهترین فروشندگان کسانی هستند که از مشتریان خود این سوال را می پرسند چرا قصد انجام کاری را دارند.

هنگامی که شما به حرفهای مشتریان خود گوش کنید، متوجه می شوید که آنها به چه چیزی نیاز دارند و خواسته ی آنها چیست؟ زمانی که شما خواسته ی مشتریان خود را تشخیص دهید به راحتی می توانید نیاز های واقعی آن هارا برطرف کنید.

راه های غلبه بر ترس از قضاوت شدن توسط دیگران
بخوانید

اصرار کردن

همیشه گفته می شود که یک فروشنده موفق باید پوست کلفت باشد. زیرا تقریبا همیشه افکار عمومی در برابر فروش جبهه ‌گیری می‌کند و یک فروشنده اکثر مواقع نا گزیر است کلمه نه را بشنود.

بنابراین شما اگر میخواهید یک فروشنده موفق باشید باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و یا به قول معروف سمج باشید.

انرژی مثبت داشتن

داشتن دید مثبت و شاد بودن باعث نزدیک شدن راحت تر به مشتریانتان می شود. و همچنین مشتری بعد از خرید به رفتار شما جذب می شوند. سعی کنید از رفتارهایی مانند  لبخند زدن، بالا و پایین پریدن و… برای دست پیدا کردن به شادی و دید مثبت استفاده کنید.

تیز بودن

فروشنده موفق به آسانی می‌تواند شرایط  را پیش‌بینی کند و رویکرد خود را عوض کند. او به جای این‌ که جواب نه بگیرد سریعا رویکرد خود را تغییر می دهد و از خلاقیت وقوه تخیل استفاده می کند.

فروشنده باید تلاش کند تا  چهره مخاطب را بخواند و وقتی فهمید که رویکردش مناسب نیست سریعا آن را عوض کند. فروشنده می تواند این کار را در خانه تمرین کنید تا وقتی در شرایط آن قرار گرفت کاملا طبیعی این کار را انجام دهد.

ویژگی های فروشنده
فروشندگی

علاقه مند بودن

فروشنده موفق در وهله اول باید از کار خودش لذت ببرد، اگر شما کار خودتان را دوست ندارید باید سریعا آن را رها کنید. همچنین شما باید نسبت به محصولات و خدماتی که میخواهید بفروشید علاقه داشته باشید و فروش آن را با اشتیاق انجام دهید.

اگرشما پیام خوبی را از یک برند خاص دریافت کردید آن را با شورو شوق به مشتری منتقل کنید.

مدیریت کردن زمان از ویژگی ها مهم فروشنده موفق

همانطور که می دانید اگر شما زمان بیشتری برای فروش بگذارید قطعا فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد. یک فروشنده موفق زمان خود را به خوبی مدیریت می کند و بیشترین بهره را از آن می برد.

بهترین و موثرترین روش ها را به کار می برد تا زمان بیشتری بدست بیاورد. اگر فروشنده ببیند که قانع کردن مشتری بیش از حد طول خواهد کشید، از مدیریت زمان استفاده می‌کند و موقعیت بهتری پیدا میکند.

متمرکز باشید و رویاهایتان را دنبال کنید
بخوانید

با شخصیت بودن

فروشنده موفق هیچ ترسی از همراه شدن با دیگران ندارد. او دوست دارد که افراد جدیدی را ملاقات کند. اکثر فروشندگان مردم را دوست دارند و علاقه خود را به آنها نشان می دهند. آن‌ها از حضور و وجود مردم انرژی مثبت می گیرند.

 آگاهی داشتن

فروشنده موفق همیشه آماده است. فروشندگان به هر شرایطی که آن‌ها را به پائین می کشد آگاهی دارند ومسئولیت کارخود را به عهده میگیرند.

اگر در فروش خود شکست خوردند تقصیر را به گردن دیگران نمی اندازند. بلکه آن ها میدانند که این عمل خودشان است که نتیجه کار را مشخص می کند. و آن کاری را که ضرورت دارد انجام می دهند. آگاهی و هشیاری امری مهم برای فروشنده موفق است.

یکی از اصل های مهم در افزایش فروش این است که شما ویژگی های یک فروشنده خوب را داشته باشید. شما زمانی می توانید مشتری جذب کنید که بتوانید حس اعتماد را در او به وجود بیاورید، او حس وظیفه شناسی را در شما ببیند، به او انرژی مثبت منتقل کنیدو…

استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه بازاریابی و کسب وکار، در سمینار بزرگ موفقیت ترفند های کلیدی و کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد که شما با بهره گیری از آن و همچنین مقالات آموزشی آکادمی بزار میتوانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید و موفق شوید. برای آگاهی از این ترفند ها و بهره گیری از آموزه های استاد می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید.

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

فیلم Thank You For Smoking از نحوۀ فروش موفق می‌گوید
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن