به گفتۀ «دیکتاتور بزرگ» زندگی را سخت نگیر

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
دیکتاتور بزرگ
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

فیلم سینمایی «دیکتاتور بزرگ» که چارلی چاپلین به عنوان بازیگر، نویسنده، تهیه کننده و کارگردان آن بوده است، محصول سال ۱۹۴۰ ایالات متحده آمریکاست. داستان فیلم در زمان جنگ جهانی دوم در حال رقم خوردن است، مردی به نام چاپلین که قبل از جنگ آرایشگر بوده و بر اثر سقوط هواپیما حافظه‌اش را از دست می‌دهد و در بیمارستان روانی بستری می‌شود. او بعد از بهبود، زمانی از بیمارستان مرخص می‌شود که فقر و بیماری شهر را فرا گرفته و …

بعضی چیزها در زندگی هستند که همه به آن واقف‌اند، همه آن را می‌دانند و مدام هم از دیگران می‌شنوند اما کمتر کسی به نصایحی این چنینی عمل می‌کند، گویا مدام فراموش می‌کنیم‌شان. منظورم کوتاه بودن زندگی و قدر دانستن روزهای عمر است. همه می‌دانیم که زندگی فرصت محدودی است و نباید آن را بیهوده گذراند، همه می‌گوییم زندگی را سخت نگیر، اما چرا به آن عمل نمی‌کنیم و به خود و بقیه، زندگی را اینقدر سخت می‌گیریم؟

مطالعه بیشتر: حفظ تعادل ، لازمۀ داشتن زندگی سالم و رضایت‌بخش

مطالعه بیشتر: «جری مگوایر» مردی که با تغییرات مثبت زندگیش دگرگون شد

چیزهایی که زندگی را برایتان سخت‌تر می‌کند

آیا احساس می کنید زندگی علیه شماست؟ آیا دائماً در تلاش هستید و همه چیز را به عنوان یک چالش می‌بینید؟ آیا تاکنون فکر کرده‌اید که این ممکن است از جانب شما باشد و نه از دنیای اطراف شما؟

بسته به اینکه چگونه فکر می‌کنید و عمل می‌کنید زندگی را می‌توان دشوار تلقی کرد. تغییر در نگرش و درک شما می‌تواند تفاوت زیادی در ایجاد زندگی راحت‌تر ایجاد کند پس زندگی را سخت نگیر.

آینده‌ای مملو از مشکلات را مشاهده می‌کنید

سرانجام با شخصی که واقعاً دوستش دارید یک شام میل کنید. به جای اینکه فکر کنید این یک شب چقدر عالی است و چقدر می‌خواهید از آن لذت ببرید، روی این فکر می‌کنید که این عصر فاجعه خواهد بود. شما آنقدر روی همه موارد منفی متمرکز هستید که می‌توانید مزایا و فرصتهای زندگی را برای خود نبینید. اینطور ممکن است چیزی عالی از دست برود! پس زندگی را سخت نگیر.

شما قربانی انتظارات خود هستید

یک همکار شما را تحسین می‌کند با شما در یک پروژه هم تیم شده است. شما ایده‌های خوبی برای نحوه اجرای پروژه دارید. انتظار داشتید که ایده‌های شما را جویا شوند اما اینگونه نشد. از آنجا که از شما سؤال نشده است، شما هم چیزی نگفتید، در نتیجه احساس عصبانیت و صدمه می‌کنید. یا انتظار داشتید که بازیکن اصلی باشید اما اینطور نشد. شما احساس خفگی و ناراحتی می‌کنید. در هر دو مورد شما براساس انتظارات خود را به عنوان یک قربانی معرفی می‌کنید. اگر به خودتان اجازه حرف زدن در زمان درست را بدهید ، زندگی را بسیار آسان تر می‌کند.

زندگی را سخت نگیر
زندگی را سخت نگیر

شما خورشید هستید و جهان به دور شما می‌چرخد

آیا هنگام برنامه‌ریزی برای مسافرت، اصرار دارید که همه از برنامه شما پیروی کنند؟ وقتی روز بدی را پشت سر می‌گذارید ، آیا مطمئن هستید که همه دوستان و خانواده شما از آن آگاهی دارند؟ این رفتارها می‌تواند به طور جدی زندگی را برای شما دشوار کند. با کمتر کردن امور در مورد شما و بیشتر در مورد دیگران می‌توانید روابط نرم تر و تنش کمتری ایجاد کنید.

همیشه منتظر زمان مناسب هستید

شما برنامه ها و ایده های خوبی دارید، اما به نوعی هیچوقت زمان مناسب برایتان نمی‌رسد.

وقتی دیگران از پیشرفت‌های شما سؤال می‌کنند، سؤال شما این است که منتظر لحظه مناسب هستید. مشکل این است که زمان مناسب هرگز فرا نمی‌رسد. شما باید اولین قدم را قبل از شروع کارها بردارید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
چطور می‌توانیم در شرایط سخت زندگی صبور باشیم؟

شما همیشه محتاط هستید

شما فردی هستید که در مورد هر چیز کمی تحقیق می‌کند تا مطمئن شوید که بهترین انتخاب را انجام می‌دهید. شما هرگز کاری تحریک آمیز انجام نمی‌دهید و شانس خود را امتحان نمی‌کنید. تغییر و عدم اطمینان دشمنان شما هستند. متأسفانه، زندگی مقرون به صرفه یا ایمن نیست. بعضی اوقات شما باید برای پیشروی ریسک کنید.

دوره بازاریابی و فروش

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، دوره برنامه ریزی، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، دوره اصول مدیریت و سرپرستی فروش، آموزش ویزیتوری حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان، دوره‌ اصول و فنون مذاکره و زبان بدن برگزار می‌کند.

قویترین و کاربردی ترین دوره فن بیان به همراه پشتیبانی مشاوران و مربیان آکادمی بازار

دوره مشتری مداری و مدیریت حرفه ای ارتباط با مشتریان

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *