زندگینامه محمد جابریان فعال پیشرو در صنعت فولاد ایران

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
محمد جابریان
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

همراهان گرامی آکادمی بازار ما در این مقاله به شرح زندگینامه محمد جابریان از فعالان در عرصه فولاد می پردازیم.

محمد جابریان یکی از صنعتگران و ثروتمندان معروف و بسیاربزرگ کشورمان است. محمد جابریان فعال پیشرو در صنعت فولاد خوزستان ،و مدیر عامل مجتمع فولاد آرین سهند و دارای ۱۰۰ درصد سهام شرکت ذوب آهن شهر خرمشهر است. محمد جابریان کسی است که فقط با کوشش و همت بسیار و استفاده از هوش سرشار خود و همچنین به وسیله کار کردن در حجره پدری اش توانست به موفقیت های بسیار بزرگی برسد و ثروت زیادی را از آن خود کند.

مطالعه بیشتر : زندگینامه حسین رضازاده قهرمان وزنه برداری کشورمان

با ما برای مطالعه ادامه زندگینامه محمد جابریان همراه باشید. آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

در قسمت زندگینامه افراد موفق، مقاله‌های مختلفی همچون زندگینامه پروانه وثوق فرشته ی نجات کودکان سرطانی، ندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M، زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان، زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد، زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان، زندگینامه احمد و محمود خیامی بنیانگذاران ایران خودرو و … را می‌توانید مطالعه کنید.

زندگینامه محمد جابریان در زمان کودکی و نوجوانی

محمد جابریان، فعال پیشرو در صنعت فولاد شش برادر دارد. همه برادران جابریان با همکاری یکدیگر در حجره ی پدری مشغول به فعالیت بودند تا بار سنگین مسئولیت زندگی بر دوش دیگری نیفتد. برادران گاهی اوقات حجره را از گرد و غبار تمیز می کردند و گاهی اوقات بازار گرمی می کردند. گاهی نیز نبشی و میلگرد را از کامیون خالی می کردند و یا همراه پدرشان نزد بدهکاران می رفتند.

اما وظایف برادر بزرگ تر هم مثل نامش بزرگ تر بود. برادر بزرگ تر از هوش اقتصادی بسیاری برخودار بود، به همین علت امور تجاری و بازرگانی را در دست می گرفت و به معنی واقعی کلمه دست راست پدرش بود. برادر بزرگتر وظیفه داشت تا تمام بارها را به راه های دورتر بفرستد و او کسی نبود جز محمد جابریان .

فولاد برای او مثل طلا با ارزش بود. او در امر پیش خرید مهارت زیادی داشت و با آینده نگری ازسایر رقبای وارد کننده ی فولاد جلو می زد.

فعال پیشرو در صنعت فولاد
محمد جابریان

محمد جباریان

شروع فعالیت حرفه ای

رفته رفته  با فعالیت های دیگر برادران وضع مالی این خانواده رو به رشد رفت تا این که آن ها تصمیم گرفتند شرکتی احداث کنند. شرکت فولاد در دشت قزوین با حضور خانواده ی جابریان علاوه بر توزیع، موفق به تولید فولاد شد. محمد جابریان و برادرانش رفته رفته به کار تولید سرعت و کیفیت بهتری بخشیدند و توانستند با کار کردن در سه شیفت تولیدات خود را بیشتر از قبل افزایش دهند.

آقای محمد جابریان، فعال پیشرو صنعت فولاد ایران همیشه از این کلام در سخنانش استفاده می کرد «نان داغ، فولاد داغ»؛ و علتش هم این بود که ایشان فورا پس از تولید محصولات آهنی موفق به عرضه وفروششان می شد. این رویه به قدری با سرعت بود که رانندگان کامیون می گفتند به قدری فولاد داغ است که کف کامیون را هم می سوزاند.

محمد جابریان با تجربه و هوش خود توانست بازار را از وارد کنندگان فولاد بگیرد. او بدین منظور در بنادر و ورودی های کشور افرادی را قرارداده بود تا در مورد فولادهای وارد شده به کشور آمار دقیق و قیمت بدهند. همچنین محصولات تولید او در مقایسه با محصولات وارداتی قیمت پایین تری داشت، به همین علت شرایط را برای واردکنندگان بسیاردشوار کرده بود و تصمیم می گرفتند تا با او وارد مذاکره شوند.

دوره‌ اصول و فنون مذاکره کاملترین دوره برای افزایش فروش

به این ترتیب وارد کنندگان، محصولات وارداتی را با قیمت به توافق رسیده با آقای جابریان، در خدمت او قرار می دادند. پس بدین ترتیب او علاوه بر تولید فولاد، محموله های بسیار بزرگی از فولاد را نیز دریافت می کرد. پس قسمت بزرگی از بازار را به این روش در دست گرفت.

آرزوی محمد جابریان

محمد جابریان از وقتی که در حجره ی پدرش مشغول به فعالیت بود، همیشه آرزوی این را داشت تا در شرکت فولاد خوزستان به جایگاه بالا ومهمی برسد.

تا اینکه در سال ۸۷ موفق شد ۳۰/۵ درصد از سهام این کارخانه را خریداری کند. ارزش سهام این شرکت به اندازه ی ۱۳۶۰ میلیارد است. برادران جابریان نزدیک به سه دهه می باشد که در بازار فولاد نقش خیلی پر رنگ و موثری را ایفا می کنند.

زندگینامه محمد جابریان از فعالان پیشرو در صنعت فولاد ایران
محمد جابریان

هیچکس اطلاع دقیق و درست از این موضوع  در دست ندارد و خود اوهم در مورد این موضوع سخن نمی گوید . از آن جایی که قیمت فولاد در تمامی جهان کم شده، به همین علت او نیز معاملات خود را فسخ کرد تا به علت مشکلی که ایران درگیر آن است ضرری متوجه او نباشد.

او به عنوان یک فعال پیشرو در صنعت همیشه بر این عقیده بود که فضای سرمایه گذاری باید فضایی پاک و سالم باشد. به همین علت با کم شدن قیمت فولاد و دخالت ندادن او در جلسات به عنوان سهامدار شرکت، او نیز شکایت کرد و در خواست باطل شدن بلوک را داد. ولی هئیت داوری به نفع سازمان خصوصی سازی رأی داد. عده ای بر این عقیده هستند که سرگذشت محمد جابریان تا حدودی شبیه سرگذشت «لاکشمی میتا» است.

میتال یک سرمایه گذاربسیار بزرگ هندی بود که او هم در کودکی زندگی معمولی است. او نیز مثل جابریان از پایین ترین رده های بازار فولاد آغاز به کار کرد و موفق شد با تلاش ، کوشش و هوش بسیارش به بالاترین جایگاه برسد. میتال توانست ۱۰ درصد از فولاد جهان را تامین نماید، همچنین جابریان توانست با خرید ۳۰ درصد سهام فولاد خوزستان ۲۵ درصد فولاد بازار ایران را تأمین کند. زندگینامه میتال نیز مانند زندگینامه محمد جابریان می تواند الگوی دیگر فعالان در صنعت قرار بگیرد.

زندگی خصوصی محمد جابریان

در بخش خضوضی زندگینامه محمد جابریان ، او نیز مثل اجداد خود یک فرد مذهبی بوده و او در بازار سنتی ایران بزرگ شده است. او هر سال به مکه سفر می کند و به وظایف دینی خود کاملا پایبند می باشد. او همیشه به پرداخت خمس و زکات مبادرت می کند و حتی جزو خیرین بسیاربزرگ کشور محسوب میشود.

موفقیت شاهکار قهرمانانه نیست

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

محمد جابریان در میان آشنایان و نزدیکانش با لقب حاجی شناخته می شود. او به خوبی به امور بازارآگاهی دارد به صورتی  که انگار اکنون نیز گرد آهن بر چهره اش خودنمایی می کند.

شما می توانید برای مطالعه زندگینامه سایر افراد موفق به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

18 پاسخ

  1. سلام کاربر عزیز
   تلاش و توکل برخدا و خیلی دیگه از عوامل نیز دخیل هستند
   من به شما شرکت در سمینار موفقیت رو توصیه میکنم تا از نزدیک شاهد تاثیرات باشید
   برای اطلاع از آخرین سمینار و دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید:
   پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *