زندگینامه افراد موفق

زندگینامه بابک بختیاری و چگونگی پیدایش برند آیس پک

زندگینامه بابک بختیاری و چگونگی پیدایش برند آیس پک را در این مقاله مطالعه کنید.

آکادمی بازار در این مقاله به تشریح زندگینامه بابک بختیاری و چگونگی پیدایش برند آیس پک می پردازد. بابک بختیاری یکی از افرادی است که با وجود سختی هایی که در زندگی کشید و تجربه ی شکست های پی در پی را داشت سرانجام موفق شد با تلاش و پشتکار فراوان به موفقیتی بزرگ دست یابد.

بابک بختیاری با تحصیلات فوق دیپلم عمران توانست اکنون یک کار آفرین برجسته ، مخترع وصاحب امتیاز بستنی آیس پک باشد که در تمام کشور شعبه های متعددی راه اندازی کرده است .

همچنین بخوانید: زندگینامه مرتضی سلطانی بنیان گذار شرکت زر ماکارون

در قسمت زندگینامه افراد موفق، مقاله‌های مختلفی همچون زندگینامه پروانه وثوق فرشته ی نجات کودکان سرطانی، ندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M، زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان، زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد، زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان، زندگینامه احمد و محمود خیامی بنیانگذاران ایرانخودرو و … را می‌توانید مطالعه کنید.

با ما برای مطالعه ادامه زندگینامه بابک بختیاری همراه باشید.

زندگینامه بابک بختیاری در دوران کودکی

بابک بختیاری در سال ۱۳۵۷ در تهران متولد شد و از کودکی به کسب درآمد و استقلال مالی علاقه ی بسیار داشت به همین دلیل وقتی ۷ ساله بود به دور از چشم پدر و مادرش با پول تو جیبی خود آدامس ، کیک و شکلات میخرید و جلوی ورودی استخر نزدیک محله ی خودشان  می فروخت .

وقتی که بابک ۱۴ سال داشت، پدرش ورشکست شد و آن ها مجبور شدند به منزل مادربزرگشان نقل مکان کنند و بابک وقتی شرایط را دید صبح ها به مدرسه ساندویچ میبرد تا به همکلاسی هایش بفروشد تا پول تو جیبی خود را تامین کند .

آغاز فعالیت بابک بختیاری

در زندگینامه بابک بختیاری مشاهده می کنیم که او اولین کسب و کار خودش را در سال ۱۳۷۶ با فروش لوازم منزل شروع کرد . او با سرمایه ای در حدود 2 میلیون توانست یک پیکان بخرد و هم برای رفتن به دانشگاه استفاده میکرد و هم با آن در تهران مسافرکشی میکرد.

با وجود آنکه از طریق این کار روزی ۱۰  هزار تومان به دست می آورد اما شغلی نبود که با روحیات او سازگار باشد. به همین دلیل تصمیم گرفت ماشینش را بفروشد و همراه یکی از دوستانش با سرمایه ی چهار میلیونی یک رستوران راه اندازی کردند . اما به دلیل نداشتن پشتوانه ی مالی و کمبود تجربه در کمتر از یکسال تمام سرمایه خود را از دست دادند .

راز موفقیت بنیان گذار برند نایک از کجا سرچشمه میگیرد ؟
بخوانید

پس از آن تصمیم گرفت در مدرسه ای بوفه ای اجاره کند و در آن ساندویچ بفروشد و این شغل برایش ۵۰ هزارتومان سود به همراه داشت وقتی سرمایه اش بیشتر شد تصمیم گرفت بوفه ی دو مدرسه ی دیگر را اجاره کند و بابک بختیاری با این کار توانست اولین فروش زنجیره ای خود را تجربه کرد.

برند آیس پک
زندگینامه بابک بختیاری

شکل گیری ایده ی فروش تجهیزات اداری دسته دوم

اما وقتی تابستان فرا رسید و مدارس تعطیل شد بابک به فکره شغلی دیگر افتاد تا اینکه پدرش وسایل و لوازم کهنه ی محل کارش را به خانه آورد که سبب جرقه ای در ذهن بابک شد. او تصمیم گرفت وسایل و تجهیزات کهنه شده ی مربوط به اداره را تعمییر و رنگ کند و برای فروش آن ها را در روزنامه آگهی کند و موفق می شود با این روش تمام وسایل ها را بفروشد و سوده خوبی به دست آورد .

این کار باعث شد متوجه ی توانایی های خود شود و به همین خاطر با چاپ آگهی شروع به خرید و فروش لوازم اداری دسته دوم کرد . و توانست چندین کارگاه تولید لوازم اداری راه اندازی کند. در ادامه زندگینامه بابک بختیاری میبینیم که او در ابتدا کار فروشش خوب پیش می رفت اما پس از مدتی متاسفانه به دلیل عدم حساب و کتاب مناسب ورشکست شد .

بابک بختیاری تمام سرمایه ی خود را از دست داد و سیصد میلیون تومان چک برگشتی داشت که راهی زندان شد . اما جالب است بدانید حتی زندان هم برای بابک بختیاری موقعیتی خوب بود برای آرامش تا با تمرکز بیشتر به آرزوهای خود فکر کند .

بابک بختیاری
آیس پک

آغاز شکل گیری ایده ی برند آیس پک

بعد از رضایت گرفتن از شاکی هایش بابک از زندان آزاد شد و چندین کار دیگر را نیز امتحان کرد اما به موفقیت نرسید . تا اینکه توانست به همراه دوستش به چین سفر کند درآنجا بود که آبمیوه ای خورد و نحوه ی درست شدن آن فکره بابک را بسیار مشغول کرد یک لیوان در دار بود که از وسط آن یک نی رد شده بود و در ایران همچین چیزی وجود نداشت .

دوست بابک دستگاه ساخت آن را از کشوره چین خریداری کرد و باهم به ایران بازگشتند. تمام فکر و ذهن بابک بختیاری مدت ها درگیر این موضوع بود که چه محصول دیگری را می توان با این لیوان تولید کرد. تا این که یا یکی از خاطرات کودکی اش افتاد و جرقه ای در ذهنش ایجاد شد . در کودکی وقتی مادرش برای او بستنی می خرید، آن را در لیوانی می ریخت و آن قدر هم می زد تا رقیق شود. بعد چند عدد اسمارتیز به آن اضافه می کرد .

زندگینامه آلبرت انیشتین بزرگترین دانشمند دنیا
بخوانید

و ایده ی بستنی آیس پک از یادآوری خاطره ی کودکی بابک بختیاری شروع شد. پس از آن با گرفتن وام و مقداری قرض یک مغازه در شمال تهران در بین دو بستنی فروشی معروف اجاره کرد. سپس روی یک تابلوی بزرگ بر سر در مغازه نوشت «شعبه مرکزی آیس پک»آیس پک به معنی بستنی بسته بندی شده است.

چگونگی تبلیغات و موفقیت برند آیس پک

نحوه ی تبلیغات این بستنی شیوه ی دهان به دهان بود یعنی مشتری ها با توجه به رضایت از این محصول آن را بین دوستان و آشنایان خود تبلیغ میکردند .و لوگوی خاص و اسم خارجی آن سبب جلب توجه بین مردم شد و مردم را علاقه مند به تست بستنی که با نی خورده میشد کرد .

 این نوآوری در بسته بندی، نوع و طراحی خاص لوگو، طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و … سبب استقبال بسیاری از مردم شد و برند آیس پک را موفق کرد . بابک خیلی سریع شعبه ی دوم را نیز افتتاح کرد و جالب تر از آن افراد بسیاری درخواست نمایندگی داشتند.

این گونه بود که سیستم فروش زنجیره ای بستنی آیس پک سریع رشد کرد ، به گونه ای که بعد از شش ماه تعداد شعبه ها به ۱۰۶ تا رسید که در دنیا یک رکورد محسوب می شد، و تعداد کسانی که به طور مستقیم و غیرمستقیم از این تجارت سود می برند به حدود پنج هزار نفر رسید.

بستنی
بابک بختیاری

دستاوردهای بزرگ بابک بختیاری

در زندگینامه بابک بختیاری مشاهده می شود که او  بعد از تاسیس برند آیس پک در 29سالگی نه تنها موفق شد تمام سیصد میلیون تومان بدهی خود را بپردازد، بلکه مبلغی در حدوده پنج میلیارد تومان سود نیز کسب کرد.

از افتخارات بابک بختیاری

بابک تا به امروز در حدود ۱۷۰۰ شغل مستقیم و بیش از ۵۰۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد کرده است و به دلیل تلاش های بی وقفه ی خود در سال ۱۳۸۶ به عنوان کارآفرین نمونه استان تهران و کارآفرین برتر کشور، و در سال ۱۳۸۷ به عنوان کارآفرین نمونه ی کشوری انتخاب شد.

همچنین برند آیس پک در سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از صد برند برتر ایرانی انتخاب شد.

شما در صورت تمایل به آشنایی با سایر افراد موفق می توانید به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زندگینامه شاهرخ ظهیری صاحب شرکت مهرام و اولین تولید کننده سس مایونز در ایران
زندگینامه پروانه وثوق فرشته نجات کودکان سرطانی
زندگینامه جان کوم از فقر تا اختراع واتساپ
زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان
زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد
برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن