ذهن قدرتمند

جذابیت درونی خود را با این ترفندهای ساده و کاربردی افزایش دهید

طبق علم روانشناسی امروزی، آن چه که سبب جذابیت شما در بین سایرین می گردد، چهره بیرونی شما نیست. بلکه جذابیت درونی شما اهمیت دارد.

مهم نیست که شکل ظاهری شما چگونه است، بلکه شکل باطنی شما برای دیگران مهم است. معمولاً هر چه بیشتر در مورد جذابیت ظاهری و بیرونی خود نگران باشیم و کوشش ما این باشد که آن را با روش های گوناگونی بهتر نماییم، از جذابیت درونی خود غافل می گردیم. در این حالت، احساس ناامنی می نماییم و گاهی ممکن است نسبت به افراد دیگر و جامعه احساس خشم زیادی نماییم. زمانی که نگران این باشیم که ظاهر ما برای دیگران جذابیت دارد یا نه، اعتماد به نفس و در نتیجه شادی زندگی ما کاهش می یابد.

مطالعه بیشتر: تعریف اعتماد به نفس و بیان تفاوتش با عزت نفس و راه‌های تقویت و افزایش آن

مطالعه بیشتر: تحقق رویای دیزنی : آیا سحر و جادو از خانه موش دور می ‏شود؟(قسمت اول)

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

جذابیت به زیبایی ظاهر نیست، به نوری وابسته است که درون شما وجود دارد و می درخشد. 

خلق زندگی شگفت انگیز فیلم آموزشی آکادمی بازار
موفقیت

جذابیت درونی 

جذابیت درونی با ترفند های ساده زیر حاصل می آید:

۱- الگوبرداری کنید: اولین قدم جهت دستیابی به جذابیت درون، الگوبرداری از افرادی است این جذابیت درونی را در آنان می بینید. زندگی و رفتار آن ها را مورد بررسی قرار دهید و نشانه های جذابیت را در آنان بیابید و سپس سعی نمایید نشانه های منفی که سبب راندن افراد دیگر می شود را حذف نمایید و در عوض نشانه های جذابیت افراد با درون جذاب را در خود ایجاد نمایید. برخی از این نشانه ها عبارتند:

 •  لبخند زدن
 • ملیح بودن
 • خوش برخوردی
 • شادابی

۲- همیشه لبخند بزنید: نکته بسیار مهمی که وجود دارد، این است که لبخند زدن یکی از عادت های رفتاری بسیار خوب و مثبت و نشان دهنده  جذابیت درونی شما می باشد. داشتن لبخند بر روی صورت سبب می گردد که دیگران جذب شما شوند و همواره احساس خوشایند و مثبتی را در اطرافیان شما ایجاد می نماید.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

لبخند زدن در شرایط ناگوار را بیاموزید

۳- توجه کنید تا به شما نیز توجه شود. هنگامی که قصد دارید با جذابیت درونی خود فردی را به سوی خود جذب نمایید، باید به او توجه داشته باشید تا او هم به شما توجه نماید! فرد مقابل با دریافت توجه و احترام از سوی شما، جذب جذابیت درونی شما می گردد و در نهایت می تواند به شما اعتماد و با شما ارتباط برقرار نماید.

هنر مبارزه و جنگیدن برای زندگی
بخوانید

۴- خودباوری: ابداً نیازی نیست که برای افزایش جذابیت درونی خود، خودتان را تغییر دهید. اینکه خودتان را به خاطر جذب و توجه دیگران تغییر دهید، تصور کاملاً اشتباهی است. تنها نکته کافی و مهم این است که سعی نمایید همان چیزی باشید که واقعاً هستید، ظاهر سازی نکنید. شما می توانید با ارائه توجه و احترام به اطرافیان از آنان توجه و احترام نیز دریافت نمایید.

۵- افزایش مهارت ها: کاملاً واضح است که برای جذب دیگران و نشان دادن جذابیت درونی خود به آنان، باید با آنان ارتباط مؤثری برقرار نمایید. اینجاست که لزوم تقویت و بهبود مهارت های ارتباطی مشخص می گردد. توجه به این موضوع شما را به سوی جذابیت درونی و اجتماعی سوق می دهد و سبب می گردد ارتباطات سازنده و ماندگاری با سایرین برقرار نمایید.

۶- حفظ سلامت: سلامت بودن از لحاظ روحی و جسمی علاوه بر بهبود جذابیت ظاهری، سبب می گردد که به لحاظ روحی نیز شادتر و سالم تر باشید و با دیگران ارتباطات مؤثرتر و صحیح تری برقرار نمایید و توجه آن ها را به سوی خود و جذابیت درونی خود جلب نمایید.

۷- نشان دهید که انسان امیدوار و موفقی هستید: صحبت از شکست ها تنها از جذابیت شما می کاهد و نتیجه عکسی خواهید گرفت. بنابراین به جای صحبت از شکست ها و تجربه های تلخ گذشته که سبب می گردد شما در نظر فرد مقابل فردی ناامید و غیر جذابی به نظر آیید، از موفقیت های خود با اعتماد به نفس صحبت نمایید، در این صورت جذابیت درونی شما نیز افزایش می یابد.

۸- جسارت جذابیت می آورد: نشان دهید که انسان جسور و شجاعی هستید. این تکنیک یکی از مهم ترین عوامل مهم در جذابیت درونی افراد می باشد. انسان هایی که خودشان را باور دارند، قدرتمند و جسور هستند، به راحتی می توانند جذابیت درونی خود را به سایرین نشان دهند و به اثبات برسانند.

نتیجه گیری

بنابراین جهت برقراری ارتباط مؤثر با دیگران، به آن ها نشان دهید که ظاهر آنان برای شما اهمیتی ندارد و اینکه آن ها چه قضاوتی در مورد ظاهر شما دارند، هم برای شما مهم نیست! به این روش اهمیت دادن ها را متوقف می نمایید. با دور کردن این افکار از ذهن خود، از شر خشم و استرس، رهایی می یابید و در نتیجه زندگی‌ شما، چه در زمینه شخصی و چه شغلی، بهبود می یابد. شما صاحب دیدگاه جدیدی نسبت به خودتان می گردید، یعنی اعتماد به نفستان افزایش می یابد. و این اعتماد به نفس سبب موفقیت شما در زندگی می گردد.

7 گام مؤثر برایان تریسی برای عملکرد بهتر در روز
بخوانید

افراد اغلب جذب شخصیت افراد می گردند، نه جذب چهره ی ظاهری آنان! درون خود را جذاب سازید، زیرا این جذابیت درونی است که ماندگار می شود، ولی زیبایی بیرون به مرور زمان ناپدید می گردد.

 • افراد جذاب دیگر چه خصوصیاتی دارند؟
 • از نظر شما هم جذابیت درونی از جذابیت بیرونی یا ظاهری مهم تر است؟
 • آیا افرادی را می شناسید که علی رغم نداشتن جذابیت بیرونی، به خاطر جذابیت درونی خود در بین مردم محبوب باشند؟
 • شما که جذابید! شما چطور؟ شما برای نشان دادن جذابیت درونی خود به سایرین چه کرده اید؟

لطفاً نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و سایر علاقمندان در میان بگذارید.

هنگامی که درون جذابی داشته باشید و بتوانید با تمام وجود خودتان را دوست بدارید، سایرین هم شما را به خاطر جذابیت درونی تان دوست خواهند داشت و تمایل بیشتری جهت معاشرت با شما خواهند داشت. زمانی که تلاش می نمایید تا:

 • اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهید؛
 • عادت های مثبت و سازنده ای در خود ایجاد نمایید؛
 • واگویه های خود را مثبت نمایید؛
 • روحیه و اراده خود را بهبود بخشید؛
 • باورهای توانمندسازی در خود ایجاد نمایید؛
 • و …

جذابیت درونی شما افزایش می یابد، در این صورت ارتباطات شما افزایش و در نهایت موفقیت های شغلی و خانوادگی شما نیز افزایش می یابد. اما چگونه می توان عادت های مثبت و سازنده و مهارت های فوق را در خود ایجاد و تقویت  نماییم؟ 

آکادمی بازار جهت تسهیل مسیر موفقیت شما در هر زمینه ای که خواهان آن هستید، و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه شما، دوره ای غیر حضوری به نام «معجزه قدرت ذهن» را برگزار می نماید. در این دوره شما راه هایی را جهت ایجاد انگیزه و عادت های مؤثر و به طور کلی چگونگی افزایش جذابیت درونی تان را آموزش می بینید، که به شما کمک خواهد نمود که خیلی سریع و ساده تر مسیر پیشروی به سوی اهداف و رویاهایتان و ایجاد تحولات اساسی و مثبت در زندگی تان را بپیمایید. جهت شرکت در این دوره مجازی کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟
معجزه اعتماد به نفس را در فیلم «اگه میتونی منو بگیر» درک خواهید کرد
انیمیشن «توربو» هر ناممکنی را ممکن می‌کند
«شبکه» (The Network) فیلمی که از شما می‌خواهد خودتان باشید
ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن