ویدئو هاویدئوهای مستند

مستند بدن انسان در تنگنا – قدرت (حرکت) – قسمت اول

انسان در قسمتی از تجهیزات‌ حیاتی مـانند دستگاه گوارش، پخش خـون، تـنفس و امثال آن با حیوانات؛ مشابه و شریک می باشد، اما امتیاز وی نسبت به حیوانات بسیار زیاد است.

این تفاوت اساسی از دو جنبه ناشی می شود:

۱-از نظر اعـضا و اندام ظاهری:

به عنوان نمونه «انسان» با تمام مزیت هایی که دارد اگر راست قامت نبود‌ و مثل‌ حیوانات دیگر با چهار دست و پا راه می رفت قطعا از ایجاد این صنایع مهم و آثار شگرفی که پدیده آورده است عاجز می شد، یـا به طور فرض اگر ساختمان دست انسان به صورتی که‌ در حال حاضر می بینیم نبود بلکه مانند دست حیوانات دیگر بود، در این صورت مسلما نمی توانست‌ نتیجه افکار بلند خود را به عرصه ظهور بیاورد، و همچنین بسیاری از اعـضاء دیـگر…

۲- از نظر قوای باطنی:

امتیاز انسان بیشتر در‌ نتیجه‌ قـوای بـاطنی او اسـت: این فکری که جهان آفرینش را تحت سلطه خود درآورده است، این حافظه‌ ای که گنجینه‌ سرشار‌ تجربیات‌ فراوان و معلومات ما است؛ این قـوه فـعال تـخیل که گاهی‌ ما را به اوج آسمان و زمانی به اعماق دریـا مـی‌ کشاند، زمانی به قله کوه ها صعود می دهد و گاهی از طبقات قشر زمین‌ سر در می آورد، این‌‌ قدرت بیان که به ما بخشیده شده است، ایـن عـواطف و احـساساتی‌ که‌ در دل ما می جوشد، این استعدادهای پر دامنه و درخشانی که پایه پیشرفت های مـعنوی و مادی ما گردیده است‌، این‌‌ غریزه هایی که‌ پایه ی زندگی ما را تشکیل می دهد، اینها همه نعمت های بسیار مهمی هستند که‌‌ بـه انسان‌ بخشیده شـده است، و  نعمت هایی که هنوز علم آنان را کشف نکرده است. به این دلایل است که انسان منحصر به فرد است.

انگیزشی: آخرین روز عمر – احمد محمدی
بخوانید

عامل اصلی حرکت و فعالیت

یـکی از امـتیازات حیوانات نسبت به گیاهان این است که‌ گیاه‌ در محل خود ثابت می ماند و مواد غـذائی خـود را بـه وسیله ریشه از‌ زمین‌ و به وسیله‌ برگ از هوا دریافت می کند، بدون اینکه حرکتی داشته باشد؛ ولی مواد غـذائی حـیوانات مثل‌ علف‌ و گوشت و همچنین سایر احتیاجات زندگی‌ همیشه در دسترس آنان نمی باشد؛ بنابراین باید‌ در‌ حرکت باشند و از مکانی به مکانی دیگر برود تا نیازهای خود را تأمین نماید.

عامل اصلی حرکت ها و فعالیت ها «عـضلات» بـدن‌ است، که‌ در زندگی ما نقش مهمی‌ را ایفا‌ و حرکت را آسان می نماید. بخش عـمده بـدن جانوران را عضلات تشکیل‌ می دهد‌، «عضله» در کتاب های تشریح فارسی‌ «ماهیچه‌» نامیده شده و  هـمان‌ گـوشت بدن است که ما مشاهده می کنیم.

این‌ عمل‌ در عضلات به واسطه انقباض و انبساط آنها انجام می شود؛ انقباض یعنی جـمع‌ شـدن‌ که‌ در این صورت قسمت های مختلفه عضله‌ در همدیگر فشرده می شود‌ و انبساط‌ عکس ایـن‌ حـالت است، انقباض‌ و انبساط‌ عضله سبب جابجا شـدن اسـتخوان ها و اعـضاء دیگر که به آنها تکیه دارند می گردد و بـه این طریق حـرکت‌ اعضای مختلف اتفاق می افتد.

آکادمی بازار سمیناری به نام موفقیت را با حضور استاد احمد محمدی، مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی برگزار می نماید. در این سمینار استاد احمد محمدی تمام ابزارهای موفقیت را در شرایط سخت و ناامید کننده، برای شما تدریس خواهند نمود. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مستند کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی - ADHD/ADD - قسمت دوم
بخوانید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن