زندگینامه افراد موفقمقالاتموفقیت / انگیزشی

مدیریت و سرپرستی در فیلم نیمه کور The Blind Side 2009

 

مدیریت در تمامی لایه ها مهم ترین رکن یک موفقیت است. از بالا مدیریت حکومت سپس مدیریت جامعه سپس مدیریت راهنما ( مانند معلم و مربی ) سپس مدیریت خانواده ( که این کار بر دوش سرپرستان، خانواده پدر و مادر ) است و در آخر مدیریت خود فرد در رسیدن به هدف تاثیر گذار است. آیا شما در نقش سرپرست مدیریت درستی در رسیدن هدف برای فرزند دارید؟ آیا شما برای خود مدیریت خوبی برای رسیدن به هدفتان داشتید؟

 

The Blind Side 2009

فیلم نیمه کور برگرفته از یک داستان واقعی است و با یک اسکار و 7 جایزه و 30 نامزدی و بودجه ی 30 میلیون دلاری توانست درآمد 310 میلیون دلاری داشته و در بین بهترین فیلم ها جا بگیرد.

 

The Blind Side (2009)

 

بر اساس داستان واقعی لی Anne Tuohy  و شان  Tuohy یک نوجوان آفریقایی تبار سیاه پوست و بی خانمان نام مایکل اوهر (Quinton Aaron) را می بینند و با آغوش باز می پذیرند. مایکل که دچار بد سرپرستی بوده و مادرش معتاد به مواد مخدر است و نمیداند پدرش چه کسی است. در نهایت Tuohys سرپرست قانونی مایکل می شود و زندگی اش را تغییر می دهد. او در امور مایکل در تحصیلات رسمی و مهارت های کمی مدیریت می کند. همان گونه که در طبیعت مادرانه او است، اطمینان حاصل می کند که مرد جوان از هر فرصتی برای موفقیت استفاده کامل می کند.

 

به دلیل اندازه فیزیکی فوق العاده مایکل و غرایز محافظتی، او را یک نیروی قدرتمند در فوتبال می دانند. هنگامی که مایکل علاقه مند به فوتبال می شود، او با مدیریت در همه چیز به مایکل کمک می کند، از جمله دادن چند ایده به مربی در مورد چگونگی استفاده از مهارت های مایکل. بعد ها  آن ها نه تنها به او یک خانه دوست داشتنی می دهند، بلکه یک معلم را استخدام می کنند تا به او کمک کند تا نمره های خود را بهبود ببخشد تا جایی که او برای تحصیلات دانشگاهی بخش NCAA واجد شرایط باشد. مایکل Oher انتخاب اولیه دوران بالتیمور در پیش نویس NFL 2009 بود. و در آخر مایکل معروف به بیگ مایک بهترین بازیکن فوتبال می شود.

۷ مرحله چرخه عمر کارآفرینان
بخوانید

 

The Blind Side (2009)

 

ما همیشه شاهد مدیریت های استثنایی آمریکا بودیم مانند شرکت گوگل که توانست بهترین شرکت دنیا در فناوری اطلاعات شود و یا شرکت تسلا در طی 8سال در بین 5شرکت بزرگ اتومبیل دنیا در کنار شرکتی مانند بنز که 100سال زحمت کشیده و تجربه کسب کرده است بایستد. مثال برای مدیریت های آمریکایی کم نیست ولی صحبت ما این است که قطعا مدیریت های بالایی در موفقیت یک فرد تاثیر گذار است.در قهرمانی یک ورزشکار تنها استعداد خود ورزشکار باعث این مهم نشده ( گر چه کشف این استعداد هم بر عهده ی فدراسیون مربوطه است ) بلکه مدیریت حکومتی و نوع نگرش به این عمل و بودجه گذاری ها و تهیه ی ملزومات و مهمات و در لایه های دیگر مانند مدیریت فدراسیون و مدیریت یک مربی کاملا در نقش قهرمانی تاثیر گذار است. از این رو زمانی که یک فرد قهرمان می شود پرچم یک کشور بالا می رود. این موضوعات در لایه های زیرین فیلم پنهان است تا نکته ی مهم تر از نظر کارگردان و نویسنده بیشتر در ذهن ها بنشیند.

 

در این فیلم بازی سندرا بلاک در نقش یک مادر نشان داد اگر مدیریت در سرپرستی به درستی انجام شود قطعا فرزند به موفقیت های بالایی خواهد رسید. این فرد سرمایه گذاری های بزرگی برای پسر نکرد فقط مدیریت را به سمت موفقیت وی برد تا آن فرد از استعداد هایش بهترین استفاده را ببرد.

رفع کمرویی با استفاده از راهکار هایی تضمینی
بخوانید

 

The Blind Side (2009)

 

از طرفی شخصیت مایکل بسیار شکل پذیر است به نوعی می توان گفت همان پسری است که همه مادران و پدران می خواهند تا راحت بر او مدیریت کنند. او خجالتی، حق شناس و گاهی غمگین به نظر می رسد، ولی هیچ چیز را از لی آن مخفی نمی کند. لی آن از یک تست روانشناسی که نشان می دهد مایکل از یک غریزه قوی و غیر عادی حفاظتی بهره مند است، مطلع می شود و از این اطلاعات استفاده می کند، تا توانایی های تکل ـ مهاجمی پنهان او را با مدیریت خوب آزاد کند.

 

این فیلم که تقریبا از اول تا آخرش با نقاط عطف ساخته شده با این وجود، به طور عجیبی تهی از درام است و حین یک بازی فوتبال، در دبیرستانی در شهر ممفیس اتفاق می افتد. مایکل اوهر، بازیکن تکل مهاجمی (بازیکنی در فوتبال که به صورت فیزیکی جلوی مدافعان حریف را سد می کند تا مهاجمان خودی توپ را از دست ندهند ) که زندگی جالب توجه اش، سوژه ساخت این فیلم قرار گرفته و همچنین سوژه پر فروش ترین کتاب غیر تخیلی که فیلم از آن اقتباس شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن