۵ راهکار برای افزایش درآمد در کنار کار ثابت

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
راهکارهای درآمدزایی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا به دنبال راهی برای افزایش درآمد هستید؟ از رها کردن شغل خود برای شروع کاری جدید می‌ترسید؟ برای افزایش پول دریافتی با چند راهکار ساده می‌توانید شغل دوم داشته باشید.

در شرایط کنونی و با وجود تعطیل شدن کسب و کارها و مشاغل مختلف، داشتن شغل دوم دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک نیاز جدا ناپذیر از زندگی هر شخصی است. ایده‌های مختلفی برای شغل دوم وجود دارد.

اگر چرخی در اینستاگرام بزنید می‌بینید که هر کسی می‌خواهد روشی به شما آموزش دهد و ممکن است شما را گیج کنند یا حتی باعث از دست دادن سرمایه اولیه‌تان شوند. در این مقاله، آکادمی بازار چند راه پولساز و استثنایی که بسیار مطمئن هستند و نیاز به سرمایه خیلی کمی دارند را آموزش خواهد داد تا بتوانید درآمد خود را چندین برابر کنید.

راهکارهای درآمدزایی در 5 مورد طلایی

قطعا شما هم از آن دسته افرادی هستید که در کنار شغل ثابت خود به دنبال راه‌هایی برای افزایش‌ درآمد خود هستید. راهکارهای درآمدزایی و داشتن منبع درآمدی غیر از آنچه هر ماه به عنوان حقوق ثابت دریافت می‌کنید، باعث می‌شود تا شما دغدغه و استرس کمتری در زندگی داشته باشید.

استرس پول می‌تواند بر سلامت شما تاثیرات مخربی بگذارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا با راهکارهایی که ارائه می‌دهیم به شما کمک کنیم تا به افزایش درآمد برسید و از استرس خود کم کنید.

چنانچه برای راه‌اندازی یک کسب و کار یا انجام سرمایه‌گذاری جدید به دنبال پول نقد باشید، یا این‌که در جستجوی راهی برای پرداخت به بدهی‌هایتان هستید، داشتن منبع درآمدی غیر از حقوق ماهیانه‌تان می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. برای افزایش درآمد هوشمندانه کار کنید نه سخت.

۱. یک کسب و کار کوچک خدماتی داشته باشید

این کار به سرمایه زیادی نیاز ندارد. تنها کافی است روی مهارت‌های فردی‌تان تمرکز کنید. ببینید چه کارهایی بلدید که می‌توانید به واسطه آن خدماتی را به دیگر افراد ارائه دهید. این از ایده‌هایی برای افزایش درآمد با شغل دوم است.

برای مثال اگر فرد دست به آچاری هستید که از پس کارهای فنی خانه بر می‌آیید یا این‌که در تعمیر خودرو تبحر دارید می‌توانید برای کار و تخصص خود تبلیغ کنید. خب نیاز نیست برای تبلیغات هزینه‌های زیادی را متحمل شوید.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

کافی است تا به دوستان و آشنایان خود بسپارید تا آن‌ها هم به افرادی که می‌شناسند منتقل کنند. به این ترتیب به صورت شبکه‌ای و با صرف کمترین هزینه کسب و کار خود را گسترش می‌دهید. این کار کمک شایانی به افزایش درآمد ماهیانه شما می‌کند.

شما می‌توانید ایده‌های دیگری را نیز نظیر تهیه غدا، نویسندگی، پخش کالا و … را به کار بندید. در این راه باید روی ارتقای مهارت‌های فردی‌تان تمرکز کنید.

بیشتر بخوانید: همه دوست دارند پولدار شوند اما چرا نمی‌توانند

۲. پس اندازتان را در املاک سرمایه گذاری کنید

خرید املاک نیز می‌تواند راه پر درآمدی برای سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد راکد باشد. بهترین شیوه افزایش درآمد در دنیای کنونی خرید املاک است.

اگر پولی را پس‌انداز کرده‌اید ولی نمی‌دانید با آن چکار کنید می‌توانید آن را در بخش املاک سرمایه گذاری کنید. می‌توانید خانه‌ای خریده و آن را اجاره دهید و پولی مانند حقوق دریافت نمایید.

۳. به دنبال افزایش درآمد در فضای آنلاین باشید

راهکارهای درآمدزایی با به دنبال افزایش درآمد در فضای آنلاین باشید

راهکارهای درآمدزایی از طریق اینترنت وجود دارند. در حال حاضر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی هستند که در دسترس همه وجود دارند چه خوب است که بتوانید نگاه دیگری غیر از سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت‌تان به آن‌ها داشته باشید.

بسیاری از افراد از طریق این ابزارها به درآمدهای آنچنانی رسیده‌اند. شک نکنید که شما هم می‌توانید جزو این افراد باشید. برای مثال می‌توانید در فضای مجازی محتوا تولید کنید. افزایش درآمد از طریق اینترنت و کسب و کار اینترنتی بسیار کمک کننده است.

برای این کار می‌توانید با نوشتن مقاله، مطالب انگیزشی، فایل‌های صوتی، ویدئو، تصاویر اینفوگرافی و … شروع کنید.

۴. اجناس دست دوم خود را بفروشید

در اطراف همه ما وسایل زیادی وجود دارند که از آن‌ها استفاده شده یا حتی به صورت دست نخورده و نو باقی مانده‌اند ولی دیگر کاربردی برایمان ندارند. کلیدهای فروش موفق حتی برای تازه‌کارها را جدی بگیرید.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

۵. یک دوره آموزشی ببینید و کار کنید

اگر به غیر از کاری که انجام می‌دهید تخصص دیگری ندارید می‌توانید برای افزایش درآمد طبق علایق‌تان در یکی از کلاس‌های آموزشی ثبت نام کرده و تخصصی به دست آورید. کارهای زیر چند نمونه از این مهارت‌ها هستند:

 • آموزش جواهرسازی
 • طراحی وبسایت
 • طراحی اپلیکیشن
 • فتوشاپ
 • طراحی لباس و دوخت
 • آرایشگری

بسیار شنیده‌اید که پول خوشبختی نمی‌آورد، ولی خوب می‌دانید که نداشتن پول ممکن است شما را در نهایت بدبختی قرار دهد. این روزها به دلیل افزایش تورم و گرانی‌ها بسیاری از مردم دوست دارند تا بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند، تا آسوده‌تر زندگی کنند.

استاد احمد محمدی
«پایان سندروم سطل‌های عرق»، به جای بیشتر کارکردن، هوشمندانه کار کن.
استاد احمد محمدی

بنابراین، شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که درآمد بیشتر یکی از دغدغه‌هایتان باشید و قصد داشته باشید این کار را از جایی شروع کنید. اگر اینطور است باید بگوییم اصلا کار سختی نیست فقط باید تلاش کنید تا بهترین برنامه‌ریزی را برای افزایش درآمد داشته باشید. برای رسیدن به این موضوع با دقت گام بردارید، تا بتوانید موفق باشید.

برای اینکه به این هدف بزرگ و شیرین برسید، توجه داشته باشید که:

برای اینکه به این هدف بزرگ و شیرین پولدار شدن و پول برسید، توجه داشته باشید
 • کارهایی که در انجام آن‌ها کراهت دارید، از آن بگذرید (اگر شغل و درآمدی دارید که با آرزوها و خواسته‌های شما همخوانی ندارد، ترک کنید) چون همین کار انرژی شما را از بین می‌برد یا ممکن است شما را دلسرد کند.
 • کاری که بیشترین درآمد دارد، در الویت قرار دهید. (ممکن است شما کارهای درآمدی زیادی داشته باشید که مقدار درآمد آن‌ها متفاوت باشد، پس سعی کنید اول کاری را انجام دهید که بیشترین درآمد را نصیبتان می‌کند)
 • مدیریت زمان را تمرین کنید. (در تمام کارهایی که انجام می‌دهید، زمان را در نظر داشته باشید تا با در دست گرفتن آن، به راحتی بتوانید کارهایتان را انجام دهید و به افزایش درآمد خوب برسید)
 • هرگز برای نه گفتن خود را در سختی قرار ندهید و به راحتی با نه گفتن بتوانید برای کارهای مفیدتان برنامه‌ریزی کنید و کارهایی انجام ندهید که فکر و روحتان را خسته می‌کند یا چیزی برایتان ندارد.
 • افراد طرف معاشرت خود را از کسانی انتخاب کنید که در گروه ثروتمندان قرار دارند. چرا که این افراد می‌توانند راهکار خوب و شگرفی در خصوص ثروت‌سازی و کسب درآمد به شما پیشنهاد کنند تا شما به مرحله‌ موفقیت برسید.

بهترین روش افزایش پول با 6 راهکار

بهترین روش افزایش پول با 6 راهکار
 1. برای انجام کارهایتان هرگز بی‌خود و بی‌جهت به دنبال بهانه‌گیری نباشید. چرا که در این صورت ممکن است موقعیت‌های بسیاری درخصوص ثروت‌سازی را از دست بدهید.
 2. نگاهتان را نسبت به آنچه در اطرافتان می‌گذرد، مثبت کنید. خودتان را دست کم نگیرید. اشتباهات گذشته را هرگز در ذهنتان تکرار نکنید بلکه تلاش کنید تا با یک رهبری درست و دقیق، بتوانید موقعیت‌های خوب و بهتری را درک کنید.
 3. ترس و وحشت را از خودتان دور کنید. برای انجام کارهایتان ذهن و اندیشه خود را قوی کنید و با اعتماد به نفس گام بردارید و موفق شوید.
 4. مشکلات احتمالی را در نظر بگیرید. حتما پیش از انجام کارهایتان، مشکلاتی که ممکن است پیش روی شما قرار بگیرید پیش‌بینی کنید، تا در صورت برخورد با آن‌ها نگران و مضطرب نشوید.
 5. برای انجام یا حتی به عبارتی شروع کارتان در خصوص افزایش درآمد، حتما با مشاوره هماهنگ باشید و بهترین مشاوران را انتخاب کنید، تا دقیق‌تر و با راهکاری بهتر بتوانید برنامه‌ریزی کنید.
 6. سعی کنید بهترین راه را برای کسب درآمد انتخاب کنید. مثلا در حال حاضر شرایط ایجاب می‌کند که در فضای مجازی برای کسب درآمد برنامه‌ریزی کنید چون بیشتر کارها به صورت دورکاری انجام می‌شود و حتی داد و ستدها هم اینگونه است.
استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
با معنویت ثروتمند شو

سخن پایانی در مورد راهکارهای درآمدزایی

تا رسیدن به موفقیت راهی نیست، باید با برنامه‌ریزی، نیازسنجی و آینده‌پژوهی گام بردارید. افزایش درآمد و افزایش میزان دریافتی حقوق افراد از جمله اهدافی است که اکثر کارمندان و افراد شاغل به دنبال آن هستند.

اگر به دنبال راهکارهای درآمدزایی برای رسیدن به این هدف و داشتن کسب و کار خودتان هستید پیشنهاد ما به شما دوره ثروت است. با استفاده از این محصول می‌توانید با انجام تمرین و پشتکار قدم‌های بلندتری در جهت رشد و توسعه فردی بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *