چگونه می‌توانم همیشه نور امید را در قلبم زنده نگه دارم؟

نور امید
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
برای ادامه دادن، برای زندگی کردن مهم‎ترین نیاز هر انسانی داشتن امید است. یک روزنه باید باشد تا بتوان با عشق به آن ادامه داد. انسان بدون امید یعنی مرده متحرک. همه ما در زندگی دچار شکست می‌شویم، در راه رسیدن به آرزوهایمان زمین می‌خوریم. «نه» می‌شنویم. دچار دلسردی می‌شویم، اما همه اینها نباید مانع شود امیدتان را از دست دهید.

چند بار از این و آن شنیده‌ای که نمی‌توانی؟ چقدر در وجوت احساس حقارت کرده‌ای از شکستی که برایت سخت و طاقت‌فرسا بوده؟ مشکلات خانوادگی، مسائل مالی یا شاید بیماری چیزی باشد که تمام فکر و خیالت را گرفته و به سبب آنها آرامش از زندگی‌ات رخت بربسته است.

همه ما ممکن است در جایگاه و موقعیتی قرار بگیریم که امید ادامه دادن و رمق زندگی کردن را نداشته باشیم. اما آیا با از دست دادن امید و زانوی غم بغل گرفتن مشکلی حل می‌شود یا تغییری در وضعیت‌تان به وجود می‌آید؟  هیچ‌کس نمی‌تواند جای دیگری باشد، برای درک وضعیت هر کس باید لحظه به لحظه زندگی او را زندگی کرد، از ظاهر زندگی کسی هم نمی‌توان فهمید چقدر درگیر مشکلات و مسائل زندگی است. اما آیا همه این آدمها با وجود مشکلات، امیدشان را از دست داده‌اند؟ آیا همه دست از زندگی کردن برداشته‌اند؟

آنهایی که با امید به فردایی بهتر هر روز از خواب بیدار می‌شوند و با مسائل‌شان کنار آمده‌اند وضعیت بهتری دارند یا کسانی که یاس و ناامیدی وجودشان را فرا گرفته است؟

مطالعه بیشتر: اهمیت پرداختن به روی دیگر امید در مسیر موفقیت و خوشبختی

مطالعه بیشتر: نقش دانش در زندگی شاد و خوشبختی انسان – امید به زندگی با متافیزیک

 

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

فیلم انگیزشی امید
ویدئو انگیزشی

فیلم انگیزشی «امید» یعنی همان «اکسیژن» برای ادامه زندگی

همین که صبح چشم باز می‌کنیم و شاهدیم خداوند نعمت زندگی کردن را نصیبمان کرده یعنی باید امید داشته باشیم، باید با قدرت و نیروی بیشتری از جا بلند شویم و با کلی برنامه از خانه بیرون بزنیم. اگر امروز موفق نشدی، اگر امروز به بن بست خوردی، اگر این‌بار نقشه‌ات عملی نشد، اگر از مدیرت «نه» شنیدی، به جای مایوس شدن و از دست دادن انگیزه، بار دیگر با فکر جدید، راهکار دیگر و برنامه بهتر دوباره شروع کن.

اگر باز شکست خوردی، دوباره بلند شو، زمین خوردن نباید از ادامه دادن مایوست کند. تو می‌توانی و نتوانستن را شکست خواهی داد.

تو خلق شده‌ای تا به خواسته‌هایت برسی. تو لایق بهترین‌ها هستی و برای رسیدن به جایگاه والایت باید تلاش کنی و با امیدی که هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود به پیش بروی. فیلم انگیزشی آکادمی بازار تو را تکان می‌دهد، از اینکه ایستاده‌ای و حرکت نمی‌کنی از خودت شرمسار خواهی شد.

مطمئن باش اگر دلت سرشار از خواستن باشد، اگر وجودت مملوء از امید باشد، اگر ایمان داشته باشی که خداوند یاریت می‌کند، حتما می‌توانی و به اهدافت می‌رسی. گاهی نا امیدی احاطه‌ت می‌کند، غافل از اینکه تنها چند قدم مانده به موفقیت دست پیدا کنی. خداوند ناظر و شنونده همه ماست، می‌بیند تلاش می‌کنی، کمکت می‌کند تا به آرزوی دلت برسی. وقتی وجود خدا را در زندگیت احساس می‌کنی دیگر چه غم داری، تو تمام داشته‌ها را همراهت داری، پس قدم بردار و شروع کن.

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید.

دیدگاه بگذارید

avatar