امید به زندگی با متافیزیک – نقش دانش در زندگی شاد و خوشبختی انسان

امید به زندگی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

نقش دانش در زندگی شاد و خوشبختی انسان به شکل چشمگیری مشخص است. گاهی نیز افراد امید به زندگی را با متافیزیک همراه می کنند و به ایده خود به زندگی شاد می رسند.

ما از کجا و برای تحقق کدام رسالت به این دنیا آمده‌ایم؟ پاسخگویی به این پرسش نیازمند صرف زمان برای مطالعه و نگارش مقاله‌ای جداگانه است. شاید همه‌ ی ما به طریقی با تجربه‌ی کسانی که با حالاتی نزدیک به مرگ مواجه شده‌اند، آشناییم. چه از نزدیک و چه با دیدن فیلم‌های فراوانی که حتی مستقیم در این زمینه نیستند. یک اشتراک در تمامی این تجربه‌ها وجود دارد و آن چیزی نیست جز نور. اما تابش این نور از کجا نشات می گیرد؟ آیا می دانید تعریف شادی چیست؟ راه های علمی رسیدن به شادی در زندگی کدامند؟ با ما همراه باشید تا نقش دانش در زندگی شاد و خوشبختی انسان را مرور کنیم. امید به زندگی با متافیزیک را نیز شرح دهیم.

امید به زندگی با دانش

تصور کنید تنها چیزی که می‌توانستیم از آن نگهداری کنیم و به زندگی ابدی همراه ببریم نور باشد. البته تصور آن سخت است. پس با هم نور را به دانش و آگاهی ترجمه می‌کنیم. آگاهی از چیزی که حقیقتا ارزشمند است و هر چه بیشتر از آن جمع می‌کنیم کوله بارمان سبک‌تر می‌شود. به یاد داشته باشید که ما می توانیم امید به زندگی را با دانش خود بیشتر و بیشتر کنیم.

 

استاد احمد محمدی
پادکست فکرانه – امید (برای شنیدن Play کنید )

 

بازگشت به زندگی بهتر

کتاب جهان هولوگرافیک نوشته‌ی مایکل تالبوت ترجمه‌ی داریوش مهرجویی است. در این کتاب به تجربه‌های کثیری از تجربه‌گران حالت نزدیک به مرگ برمی‌خوریم. این تجربه‌ها حاکی از آن هستند که با امید به زندگی در مسیری ساخته شده از نور قدم می گذارند.

با راهنمایی یارانی وجود یافته از نور به سوی شهری پیش می رویم. این شهر دارای مدرسه‌هایی ساخته شده از دانش است که برای آموزش و آموختن وجود دارند. همان‌طور که می‌دانید کسانی که این حالت را تجربه کرده و سپس به زندگی عادی خود برگشته‌اند مفهوم خوشبختی برای آن‌ها دست‌خوش تغییر شده است. امیدواری را با زندگی شاد را تجربه کردند. به افرادی مهربان با انگیزه‌ای قوی برای کسب دانش و یادگیری مباحث جدید تبدیل شدند. می توان گفت، امید به زندگی با متافیزیک را برای زندگی شاد سرلوحه زندگی خود قرار دادند.

امید به زندگی در هر قدم

همیشه در مشکلات و سختی‌ها دنبال راه حل می‌گردیم. راه حلی که با کمی روشنی بخشیدن به مسئله‌ای که ذهنمان را محدود به خودش کرده ما را از بند تاریکی برهاند. صبح با روشنی آغاز می‌‌شود. چشمانمان در نور خورشید یا چراغ‌های ساخته‌ی دست بشر بهتر می‌بینند. ما نمی‌توانیم در اتاقی تاریک نامه بنویسیم یا دانش‌آموزی برای امتحان فردا درس بخواند. برای دیدن صورتمان در آینه باید به صفحه‌ی آن نور بتابد و … . ما در روشنی قادر به ادامه هستم. امید به زندگی در همین جزئیات است.

همیشه ندانستن و قدم برداشتن در سیاهی ما را عذاب داده است. اما به محض دیدن کور سویی تابنده‌، انرژی تازه‌ای درونمان جان گرفته و برای به پایان رساندن مسیری که در آن گام برمی‌داریم مشتاق می‌شویم. امید به زندگی داشته باشید.

مطالعه بیشتر: شش راهکار ساده برای خلق شادی و آرامش در زندگی

مطالعه بیشتر:  راهکار های افزایش اعتماد به نفس برای داشتن مکالمات سازنده تر با دیگران

"<yoastmark

خوشبختی دانشمندانه

پیش‌تر اشاره کردیم که کسب دانش حقیقی با لذت و سپس با احساس شادی همراه می‌شود. وقتی از مفهومی با پسوند دانشمندانه یاد می‌کنیم ممکن است بترسیم یا قدمی به عقب بر داریم. اغلب اوقات تصور می‌کنیم دانشمند شدن جزو سرنوشت ما نباشد و یا حالا که چند دهه از زندگی‌مان را پشت سر گذاشته‌ایم برای چنین تصمیم‌هایی دیر شده است. حقیقت این است که دانشمند شدن در سرنوشت همه‌ی ما قرار دارد. چرا که دستیابی به سعادت بی آنکه خبردار شویم به چه چیزی دست یافته‌ایم میسر نمی‌شود.

جهان اطراف ما منتظر آگاهی هر ذهن به صورت مجزاست. پس بدانید آگاهی فرد دیگر به ظرف دانایی شما اضافه نمی‌کند، و باید هر لحظه برای دانشمند شدن تلاش کنید. امید به زندگی را افزایش دهید. باید دانشمند معنای زندگی شخصی خودتان باشید. می‌دانید که نور همیشه حتا از روزنه‌ای کوچک راهش را پیدا می‌کند. در ذهن فعالتان روزنه‌ها را گسترش دهید و از روشنایی لذت ببرید.

خوشبختی یعنی من امید به زندگی دارم

برای دانشمند شدن هر روز یک کتاب جدید در اختیار دارید که فردا جز یادآوری مطالبی که به خوبی از آن دریافته باشید کتابی برای در دست گرفتن وجود نخواهد داشت. کتاب هر روز برای شما دقیقا همان روز است. خوب نگاه کنید که چه چیزی بیش از همه در شما پررنگ می‌شود و در عین حال به دنبال پررنگ کردن چه چیزهایی هستید. اگر بتوانید در هر بار فرصت انتخاب، فقط یکی از مهم‌ترین آن‌ها را برگزینید قرعه به چه چیزی می‌افتد؟ مشخص کردن این موارد به شما کمک می‌کند که قدم به قدم به آن معنای حقیقی که از ابتدای تولد برای گم کردن آن اشک ریخته‌اید نزدیک شوید. امید به زندگی را از دست ندهید.

آکادمی بازار در کنار شما است تا قدم به قدم به موفقیت نزدیک شوید. می‌‌توانید برای شروع بسته آموزشی موفقیت و ثروت در ۹۰ روز (‌معجزه ذهن قدرتمند) را تهیه کنید.

guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
متین

مقاله زیبایی بود ، ممنون از شما

گندم شرفی‌فر

سپاس از زمانی که برای خواندن صرف کردید.

احسان

این مطلب بسیار شیوا و با بیانی متفاوت از نوشته هایی که شاید همیشه و همه جا می توان دید، منتقل شده است. احسنت، و ممنون از شما

گندم شرفی‌فر

ممنون از شما که نظر ارزشمندتون رو به اشتراک می‌گذارید..
دانستن چنین چیزی حقیقتا مایه‌ی دلگرمی‌ست..