زندگینامه افراد موفق

زندگینامه مایکل جردن و بررسی روش ثروتمند شدن وی

در این مقاله به تشریح زندگینامه مایکل جردن ( Michael Jordan ) و راه ثروتمند شدن او می پردازیم.

مایکل جردن در ۱۷ فوریه ۱۹۶۳ در نیویورک به دنیا آمد . او در یک خانوداه ی پرجمعیت به دنیا آمد و پنجمین فرزند خانواده بود. او در حدود ۱٫۹۸ سانتیمترقد داشت و وزنش ۹۸ گیلوگرم بود . پدرش به عنوان ناظر فنی در کارخانه جنرال الکتریک مشغول به کار بود  و مادرش نیز کارمند بانک بود. پدر مایکل جردن به او آموخت که در زندگی از تلاش و کوشش دست نکشد و به زندگی خیابانی آلوده نشود.

مطالعه بیشتر: زندگینامه بروسلی ستاره ی کنگ فو

با آکادمی بازار برای مطالعه ادامه زندگینامه مایکل جردن همراه باشید.  می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

در قسمت زندگینامه افراد موفق، مقاله‌های مختلفی همچون زندگینامه پروانه وثوق فرشته ی نجات کودکان سرطانی، ندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M، زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان، زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد، زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان، زندگینامه احمد و محمود خیامی بنیانگذاران ایرانخودرو و … را می‌توانید مطالعه کنید.

مایکل جردن ، بسکتبالیست معروف

از مطالعه زندگینامه مایکل جردن ( Michael Jordan ) درمیابیم که خیلی ها او را بسکتبالیستی بزرگ و از ماهر ترین بازیکنان این رشته از ورزش می دانند. او الگوی تمام بسکتبالیست های جهان است او ستاره ای بود که دو بار از دنیای بسکتبال خدافظی کرد اما به دلیل عشق و علاقه اش به این ورزش بازگشت .

مایکل جردن از سن کودکی به ورزش بسکتبال علاقه ی بسیاری داشت و وقتی وارد دبیرستان شد نتوانست در تیم بسکتبال مدرسه عضو شود. اما این باعث نشد که تلاشش را کنار بگذارد بلکه سبب شد تمرینات خود را جدی تر دنبال کند و موفق شد سال بعد عضو تیم بسکتبال شود. او بعد از اتمام دوران دبیرستان وارد تیم بسکتبال دانشگاه کارولینای شمالی شد و زیره نظر (دین اسمیت) به بازی پرداخت.

Michael Jordan
زندگینامه مایکل جردن

مسابقات مایکل جردن

در زندگینامه مایکل جردن می خوانیم که او اوایل سال حضورش در تیم بسکتبال دانشگاه کارولینای شمالی عنوان بهترین بازیکن را از سوی کنفرانس غرب ازان خود کرد و در همان سال بود که همراه با تیمش به مقام قهرمانی کنفراس غرب دست یافت. تیم دانشگاه کارولینای شمالی موفق شد با جامپ شات جردن مقابل دانشگاه جورج تاون پیروز شود و قهرمان رقابت‌های انجمن ملی ورزشکاران دانشگاهی شود .

مایکل جردن درمسابقات کنفرانس غرب لیگ دانشگاهی به  عنوان امتیازآورترین بازیکن شناخته شد . نشریه اسپورتینگ نیوز دوسال پیاپی او را بهترین بازیکن انتخاب کرد . مایکل جردن بعد از سه سال تیم را ترک کرد و به شیکاگو در لیگ NBA پیوست .مایکل قبل از پیوستن به تیم شیکاگو در المپیک ۱۹۸۴به عنوان یکی از ملی پوشان بسکتبال آمریکا موفق شد مدال طلا را دریافت کند .

وقتی مایکل جردن به تیم شیکاگو بولز ملحق شد، این تیم شکست های پی در پی را پشت سر میگذاشت و در بازی های خانگی تماشاچیان این تیم فقط ۶۰۰۰ نفر بود اما جردن موفق شد خیلی سریع اوضاع را عوض کند سبک خاص و جنگنده بودن او در مسابقات سبب میشد که همه یاد  جولیوس اروینگ، ستاره بسکتبال دهه  بیفتند .

زندگینامه برادران داسلر و پیدایش برندهای آدیداس و پوما
بخوانید

مایکل پرش‌های بلندی داشت و هنگام انداختن توپ در تور ازسبد  آن آویزان میشد  که  توجه تماشاگران را جلب میکرد .مایکل جردن در اوایل حضورش درNBAبه عنوان برترین بازیکن شناخته شد و حتی در  گروه  تیم منتخب ستارگان لیگ هم قرار گرفت. مایکل جردن به دلیل شکستگی پا نتوانست نتوانست در ۶۴ مسابقه شرکت کند ، اما در اولین بازی پس از بهبودی پایش با تیم  بازیپلی‌آف مقابل بوستون سلیتک آماده بازی شد و ۴۹ امتیاز کسب کرد. و در دومین بازی پلی‌آف هم موفق شد ۶۳ امتیاز برای تیمش کسب کند.

دکتر احمد محمدی
رادیو فکرانه – اثر مرکب (برای شنیدن Play کنید)

افتخارات مایکل جردن

در زندگینامه مایکل جردن می خوانیم که او بعد از ویلت چمبرلین یکی از اولین بازیکنانی بود که موفق شد در یک فصل سه هزار امتیاز به دست آورد. در آن زمان بود که مایکل افتخارات پی در پی را به تنهایی به دست می آورد . اما تیم شیکاگو بولز تا سال ۱۹۸۸ موفق نشد از مرحله اول پلی‌آف بالاتر بیاید.

جردن همیشه برای پیشرفت در بازی هایش تمرکز بسیاری میکرد که باعث شد در سال ۱۹۸۸ یکی از مدافعان برتر سال در بسکتبال انتخاب شود. او از با ارزش‌ترین بازیکنهای NBA  بود و از نخستین بازیکنانی بود که بیشترین امتیاز را گرفته بود و بیشترین توپ گیری از حریف را در کارنامه ی خود به ثبت رساند .و به همین دلیل از ستارگان با ارزش  تیم NBA شناخته شد.

در آن سال ها با پیوستن بازیکنان سرشناسی همچون اسکاتی پیپن ، بیل کارترایت، هوریس گرانت و جان پاکسون به تیم شیکاگو بولز ،این تیم قدرتمند تر شد و در سال ۱۹۹۱ با شکست دادن تیم  لس آنجلس لیکرز به عنوان قهرمانی NBAدست پیدا کرد. درسال بعد نیز این تیم با پیروزی نهایی در مقابل  پورتلند تریل بلیزرز یک بار دیگر قهرمان لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا شد. علاوه بر این جردن در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا عضو «تیم رویایی» آمریکا بود. در آن سال ها کمیته‌ المپیک تصمیم گرفت که قانون ممنوعیت حضور بسکتبالیست‌های حرفه‌ای در رقابت‌های المپیک را لغو کند. بنابراین تیم آمریکا در آن بازی‌ها به آسانی پیروز شد و مایکل جردن دومین طلای المپیک خود را به دست آورد.

ستاره ی NBA
مایکل جردن

بازنشستگی غیر منتظره

در زندگینامه مایکل جردن بیان می شود که او در سال ۱۹۹۳ ، تیم شیکاگو بولزبعد از پیروزی مقابل تیم نیویورک نیکس در چند بازی پلی‌آف سنگین، به دیدار نهایی راه یافت و مقابل تیم فینیکس سانز قرار گرفت.  تیم  مایکل جردن برای سومین سال پیاپی قهرمان NBA شد و خود مایکل نیز بار دیگر به عنوان با ارزش ترین بازیکن این لیگ برگزیده شد.

متاسفانه  در تابستان همان سال ، جیمز جردن پدر مایکل توسط دو سارق کشته شد .و جردن در غم و اندوه از دست دادنه پدرش بسکتبال را کنار گذاشت و در سال ۱۹۹۳ از بازی بسکتبال خداحافظی کرد . اما جردن یک بار دیگر درسال ۱۹۹۴ ـ ۱۹۹۵ به  تیم شیکاگو بولز بازگشت،  مردم در طی این مدت از او سوال میکردند که آیا می تواند مانند قبل بازی کند یا خیر ؟

زندگینامه سیلوستر استالونه به‌علاوه معرفی فیلم های او در نقش راکی و رمبو
بخوانید

مایکل جردن به خوبی بازی میکرد اما دیگر کند و سنگین شده بود .تیم  شیکاگو بولز در آن سال در بازی  با تیم پلی‌آف مغلوب اورلاندو مجیک شد. جردن تصمیم گرفت در سال بعد مصمم تر باشد و با قدرت به تمرین هایش ادامه دهد و به همه نشان دهد که باز هم می تواند مانند گذشته پیروز شود . تیم شیکاگو بولز در سال ۱۹۹۵ ـ ۱۹۹۶ با ۷۲ برد و ۱۰ باخت به  عنوان برترین تیم در تعداد بردها در یک فصل NBA دست پیدا کرد. مایکل جردن هم با به دست آوردن قدرت خود و شرایط مناسب موفق شد برای هشتمین بار یکی از امتیاز اورترین ستارگان انتخاب شود . حتی اوتبدیل به دهمین بازیکن NBA شد که در دوران بازی  حرفه‌ای‌اش ۲۵ هزار امتیاز کسب کرده است.

جردن
ستاره یNBA

ثروت Michael Jordan

در زندگینامه مایکل جردن بیان می شود که او در این مدت به دلیل موفقیت هایش  توانست ثروت زیادی جمع کند. او علاوه بر درآمدی که از راه بازی بسکتبال به دست می آورد، از تبلیغات تجاری برای شرکت ها نیز در آمد بالایی به دست می آورد. به علاوه جردن مالک یک باشگاه گلف بود و ادکلن‌هایی نیز با نام او روانه بازار می‌شد که در دو ماه اول حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد از آن به فروش رسید.

 در سال ۱۹۹۷ او با باشگاهش یک قرارداد ۳۰ میلیون دلاری امضا کرد که باعث شد او را تبدیل به پر درآمدترین ورزشکار جهان کند او سالانه حدود ۴۰ میلیون دلار هم از سایر راه‌ها درآمد به دست می آورد. جردن در سال ۱۹۹۹ یک بار دیگر اعلام بازنشستگی کرد. بسیاری از طرفداران بسکتبال او را بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ این ورزش می دانند و بازنشستگی او پایان عصر طلایی بسکتبال لقب گرفت.

Michael Jordan در سال ۲۰۰۰ سهامدار و رییس باشگاه بسکتبال واشنگتن ویزاردز شد او  سومین سیاه پوستی بود که مالک یک تیم NBA می‌شود. وی همچنین بخشی از سهام تیم هاکی واشنگتن کپیتالز را خرید. در سپتامبر ۲۰۰۱ ، پس از ماه‌ها شایعه، جردن اعلام کرد که قصد  بازی در تیم واشنگتن ویزاردز را دارد و گفت میداند که دیگر مانند 25 سالگی اش نیس اما هنوز هم میتواند خوب بازی کند.

با بازگشت او به تیمش ، اعضای تیم روحی تازه گرفتند  و جردن پس از این که برای سیزدهمین بار در تیم منتخب ستارگان NBA قرار گرفت، همراه واشنگتن ویزاردز برای حضور در پلی‌آف تلاش کرد، اما به دلیل آسیب دیدگی زانو نتوانست تیمش را در ادامه فصل همراهی کند.

اگر شما تمایل به مطالعه زندگینامه سایر افراد بزرگ و موفق دارید به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زندگینامه شاهرخ ظهیری صاحب شرکت مهرام و اولین تولید کننده سس مایونز در ایران
زندگینامه پروانه وثوق فرشته نجات کودکان سرطانی
زندگینامه جان کوم از فقر تا اختراع واتساپ
زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان
زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد
برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن