ذهن قدرتمندمقالات

من می توانم – قسمت دوم

اگر می‌خواهید در هر زمینه‌ای، از کار و پول و روابط گرفته تا سلامتی و سایر جنبه‌های زندگی، در اولین گام باید دیدگاه‌ها و باورهای خود را تغییر دهید. به جای اینکه سعی کنید انعکاس تصویرتان را در آیینه تغییر دهید، بهتر است خودتان را تغییر دهید تا تصویرتان در آیینه تغییر کند. جهان بیرون، آیینه درون شماست.

وین دایر جمله معروفی دارد که می‌گوید: «اگر نگاهت را به چیزی عوض کنی، آن چیزی که داری به آن نگاه می‌کنی عوض می‌شود!»

باید در بیراهه، راهی جدید پیدا کرد!

بسیاری از شما می‌گویید که تلاش زیادی کرده‌اید، کتاب‌های زیادی خوانده‌اید، از مقالات سایت ما استفاده کرده‌اید، ساعت‌ها وقت خود را صرف کار کرده‌اید اما نتیجه‌ای نگرفته‌اید! حقیقت این است که دقیقاً زمانی که به مرحله‌ای می‌رسید که دیگر تحمل شرایط برایتان سخت است، درست در همان زمان درهای جدیدی به روی شما گشوده خواهد شد و فرصت‌های فوق‌العاده‌ای سر راه شما قرار خواهد گرفت.

تنها کاری که نباید انجام دهید، این است که در فرایند پیشرفت، هرگز حق تسلیم شدن ندارید! یادتان باشد که قهرمانان، حتی زمانی که خسته و بی انگیزه‌اند و هیچ انرژی‌ای ندارند، باز هم به رقابت ادامه می‌دهند! این دلیل تمایز انسان‌های بزرگ است؛

راه جدید من میتوانم
راه جدید من میتوانم

آن‌ها زمانی که دیگر توان ندارند، زمانی که همه چیز برایشان به پایان رسیده است و شرایط به ظاهر بدی دارند، زمانی که مأیوس هستند و آماده تسلیم شدن، تازه در آن لحظه شروع می‌کنند! زمانی که هیچ چیز ندارید و تمام سرمایه‌تان از بین رفته است، دقیقاً در همان زمان باید خودتان را نشان دهید.

یادتان باشد استفاده از اصول و تکنیک‌های قانون جذب در زمانی که شرایط رو به راه است و همه چیز خوب پیش می‌رود، بسیار آسان است؛ هنر آن است که در زمان سختی و زمانی که دیگر هیچ توانی ندارید، آن را بکار بگیرید. شما زمانی موفق خواهید شد که در بیراهه، راهی جدید پیدا کنید!

هدف - برنامه فکرانه - دکتر احمد محمدی
بخوانید

وقتی موفقیت و هدف خود را به اندازه نفس کشیدنتان بخواهید، راهی پیدا خواهید کرد.

قاعده شیر و غزال!

اکنون می‌خواهیم قاعده‌ای را به شما آموزش دهیم که شما را به حرکت وا دارد؛ زیرا ممکن است برخی از شما متوقف شده باشید. شما مانند غزالی هستید که یکجا بی‌تحرک مانده‌اید؛ شما نیاز به منبعی انگیزاننده دارید؛ زمانی که شیری شما را دنبال می‌کند، به حرکت و جنب و جوش می‌افتید. در غیر این صورت، در محل خود باقی خواهید ماند!

قاعده غزال و شیر را رعایت کنید! هر زمان احساس ناتوانی کردید، یعنی به منبع انگیزاننده نیاز دارید؛ بنابراین به همسرتان فکر کنید، به خانواده و فرزندانتان، به اینکه آن‌ها چه آرزوهایی دارند، به اینکه اگر تلاش نکنید، چه عاقبتی در انتظار شما و خانواده‌تان خواهد بود!

این‌ها باعث می‌شوند انگیزه بگیرید. اگر به آن‌ها فکر کنید، نمی‌توانید خسته شوید؛ نمی‌توانید متوقف شوید؛ نمی‌توانید تسلیم شوید! به افرادی در زندگی خود فکر کنید که روی شما حساب باز می‌کنند وشما به خاطر آن‌ها تلاش می‌کنید. باید دلیلی در درون خود پیدا کنید که شما را به تحرک وا دارد. زمانی که دلیل عمیق خود را پیدا کنید، دیگر به شرایط اهمیتی نمی‌دهید و فقط به دنبال راهی برای موفقیت خواهید گشت.

کتاب " ساختن برای ماندن" نوشته جیم کالینز و جری پوراس
بخوانید
بهترین مدرس بازاریابی و فروش
دکتر احمد محمدی

موفقیت آسان نیست؟!

همانطور که در مقاله قبلی گفته شد، اگر موفقیت آسان بود، همه پیروز می‌شدند! موفقیت آسان نیست. برای موفق شدن، باید بهای آن را بپردازید. اگر بدون پرداختن بها، موفق شوید، موفقیت‌تان پابرجا نخواهد ماند. بهای موفقیت هر چیزی می‌تواند باشد؛ ممکن است گذشتن از تماشای سریالی که عاشقش هستید باشد، یا گذشتن از چند ساعت خواب، یا صرف زمان و هزینه!

به هر حال، موفقیت شما بسته به نوعش، نیازمند پرداخت بهایی است که تنها خودتان باید آن را بپردازید. زمانی که دلیلی بزرگ‌تر از خودتان برای پیشرفت پیدا کنید و بهای آن را نیز بپردازید، در آن زمان است که تک تک رویاهای شما به حقیقت خواهند پیوست.

زمانی که تلاشی صورت نگیرد و بهایی پرداخت نشود، پیشرفتی حاصل نخواهد شد. بنابراین، گذشته خود را فراموش کنید، دست از ناله کردن و شکایت کردن بر دارید، و یادتان باشد که شما قربانی روزگار نیستید؛ بلکه سازنده آن هستید! باقی مانده زندگی خود را به بهترین روزهای زندگیتان تبدیل کنید…

باور داشتن به خود برای رسیدن به خواسته‌ها و هرآنچه که برای خودمان هدف قرار داده‌ایم، بسیار لذت بخش است…

با شرکت در سمینارهای موفقیت ، راه‌های پیش رو را سریع‌تر بپیماییم.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن