8 اشتباه رایج در بازاریابی با اینستاگرام که باید از آنها بپرهیزید

بازاریابی با اینستاگرام
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر از سرتاسر دنیا در این شبکه اینستاگرام فعالیت می‌ کنند. محتوای تصویری که در این شبکه‌ ی اجتماعی قرار می‌ گیرند، باعث می‌ شوند که بسیاری از شرکت‌ ها و افراد مختلف بتوانند محصولات خودشان را به نمایش در بیاورند و به بازاریابی با اینستاگرام بپردازند.

در حقیقت بسیاری از شرکت‌ ها سیاست‌ هایی را برای جذب دنبال‌ کننده در اینستاگرام در نظر می‌ گیرند تا به وسیله‌ ی آن ها بتوانند به بازاریابی با اینستاگرام بپردازند.

در این خصوص سوالی که مطرح می‌ ­شود این است که بازاریابان باید چه اقداماتی را برای موفقیت استراتژی ­‌های بازاریابی خود در اینستاگرام انجام دهند. تنها وارد شبکه اینستاگرام شوند و تصاویر خود را به اشتراک بگذارند؟

خوب این تنها بخشی از ماجراست. تنها به اشتراک‌ گذاری تصاویر کافی نیست و نمی­‌ تواند سبب این شود که برند شما در بین میلیون­‌ ها برند دیگر که روزانه با همین منظور در اینستاگرام فعالیت می کنند، سر بلند کند و در معرض توجه قرار گیرد.

در حال‌ حاضر این شبکه‌ ی اجتماعی از نظر تبلیغات و بازاریابی بسیار مهم است؛ اما باید بتوانید به‌ خوبی از آن استفاده کنید تا نتیجه‌ ی درست بگیرید و محصول خودتان را بهتر به مشتریان معرفی کنید.

برای اینکه مطمئن شوید کاری که در اینستاگرام انجام می‌ دهید درست است و شما را با مشکلی مواجه نمی‌ کند، نباید ۵ کاری که در ادامه آکادمی بازار به آن ها اشاره می‌ کند انجام دهید.

اسپم از اشتباهات رایج در بازاریابی با اینستاگرام

محیط جذاب اینستاگرام خیلی‌ ها را معتاد خودش می‌ کند و بسیاری از کاربران در طول روز پست‌ های زیادی را در پروفایل خودشان قرار می‌ دهند.

این موضوع باعث ناراحت شدن کاربران خواهد شد و باعث می‌ شود که آن ها عکس‌ های شما را دنبال نکنند و واکنشی نسبت به آن ها نشان ندهند. پست‌ هایی که در اینستاگرام قرار می‌ دهید باید در یک بازه‌ ی زمانی خاص باشند تا بتوانند تاثیر زیادی روی مردم بگذارند.

ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارند که به شما می‌ گویند در چه زمانی باید در اینستاگرام پست قرار دهید تا بازدید بیشتری داشته باشد. اگر بیش از اندازه‌ درباره‌ ی محصولی که می‌ خواهید به‌ فروش برسانید، تبلیغ کنید، کاربران از صفحه شما خارج می‌ شوند و دیگر آن را دنبال نخواهند کرد.

عکس‌هایی با کیفیت بد

محتوایی که در این شبکه‌ ی اجتماعی به اشتراک می‌ گذارید، باید بسیار با کیفیت و مهم باشند. تمام نظر ها به این محتوا جلب می‌ شوند و به همین دلیل باید تصویری قرار دهید که بسیار واضح باشد و بتواند مردم را به سمت خودش جلب کند.

اگر تصاویر بی‌ کیفیت قرار دهید، استقبال مردم را از دست خواهید داد. یک تصویر خوب می‌ تواند تمام ویژگی‌ های محصول شما را به نمایش در بیاود تا مردم نسبت به خرید آن تشویق شوند و بازاریابی با اینستاگرام برای شما نتیجه بخش باشد.

قسمت Bio ضعیف

بیشتر کاربران در قسمت Bio اطلاعات خوبی قرار نمی‌ دهند. این موضوع برای افرادی که می‌ خواهند محصول خودشان را به فروش برسانند بسیار مهم خواهد بود. این قسمت نخستین چیزی است که کاربران آن‌ را مشاهده خواهند کرد.

باید اطلاعات مهمی را در این قسمت یادداشت کنید تا بتوانند نظر مخاطب را به سمت خودشان جلب کنند. در بازاریابی با اینستاگرام این اطلاعات باعث می‌ شود که مردم صفحه‌ ی شما را دنبال کنند و حتی بتوانند محصول را خریداری کنند.

در ارتباط نبودن با کاربران

به یاد داشته باشید که اینستاگرام یک شبکه‌ ی اجتماعی است که به وسیله آن می‌ توانید کار خودتان را بهینه کنید. باید سعی کنید با افرادی که در این شبکه فعالیت می‌ کنند در ارتباط باشید. افرادی که در حوزه‌ ی شما فعالیت می‌کنند را دنبال کنید.

8 Common mistakes in marketing with Instagram
بازاریابی با اینستاگرام

روی مطلب‌ های مختلف کامنت بگذارید و افراد گوناگون را تگ کنید تا در ذهن مخاطب بمانید. توجه داشته باشید که این شبکه‌ ی اجتماعی برای کارهای تبلیغاتی بسیار مفید است.

در تعامل بودن با کاربران باعث می‌ شود که نظر آنها نسبت به محصولی که به فروش می‌ رسانید جلب شود.

استفاده از هشتگ‌های نامناسب و استفاده‌ی نادرست از آن‌ها

هشتگ یک ویژگی بسیار مهم در بازاریابی با اینستاگرام است. به وسیله‌ ی آنها می‌ توان به موضوعات مشابه دسترسی داشت. با یک هشتگ درست می‌ توانید محصول خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کنید.

بیش از ۹۱ درصد پست‌ هایی که در اینستاگرام ارسال می‌ شوند، شامل هشتگ هستند. البته در استفاده از آن ها باید تعادل برقرار کنید و هشتگ‌ هایی را برای عکس خود انتخاب کنید که به آن ارتباط دارند.

قرار دادن تنظیمات حساب کاربری در حالت شخصی (Private)

این مورد، اشتباهی ساده اما مهم در بازاریابی با اینستاگرام است. تنظیم تصاویر و ویدئوها در حالت شخصی برای حساب­‌ های کاربری شخصی معنی دارد نه برای حساب­‌ های کاربری شرکتی که فعالیت های بازاریابی خود را در بین عموم مردم توسعه می­‌ دهند.

شما می ­‌توانید در بین انبوهی از افراد و کسب و کارها که علاقه‌­ مند به حوزه‌­ی کاری شما هستند، مطرح شوید و با تنظیم حساب کاربری‌ تان در حالت شخصی تنها این‌ گونه فرصت ها را محدود می کنید.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که تنظیمان حساب کاربری‌تان را در حالت عمومی (Public) قرار داده‌­اید تا بتوانید از فرصت جلب توجه در بین انبوه مخاطبان و مشتریان بالقوه، بهره‌­ مند شوید.

دنبال نکردن دنبال کننده ­‌ها (فالو نکردن فالورها)

استراتژی­‌ های هوشمندانه بازاریابی همیشه در پی شناخت هرچه بیشتر مخاطبان هستند. زمانی که افراد شما را فالو می‌­کنند حداقل کاری که می‌­توانید انجام دهید این است که شما نیز آنها را فالو کنید.

البته مجبور به ارسال کامنت و گفتگو با آنها در حساب کاربری شخصیشان نیستید اما با فالو کردن آنها امکان آشنایی بیشتر و درک علایق‌شان را پیدا می­‌کنید و در آینده بهتر می­‌توانید توجه آنها را جلب کرده و خواسته های‌شان را برآورده کنید.

ارسال پست­‌ها و ویدئوها به صورت تصادفی و بدون هدف در بازرایابی با اینستاگرام

ممکن است شما به ارسال تصاویر شخصی نظیر تصویر فنجان چای‌تان و یا مکانی که اخیراً از آن بازدید کرده‌­اید، علاقه‌­مند باشید اما در نظر بگیرید که شما با حساب کاربری شرکت در حال ارسال این تصاویر هستید، نه حساب شخصی!

با ارسال مداوم پست­‌هایی که ارتباطی با برند شما ندارد این احتمال وجود دارد که در ذهن افراد غیر حرف‌ه­ای جلوه کنید.

البته این‌که هر از گاهی از سوژه‌­های شخصی نیز استفاده کنید، مشکل جدی ایجاد نمی کند به شرطی که بتوانید تعادل لازم را برقرار نمایید و از تکرار بیهوده این موارد بپرهیزید.

امروزه فروش و بازاریابی به شیوه ی سنتی جوابگو نمی باشد، بلکه باید به صورت کاملاً علمی و اصولی انجام شود. برند سازی هم یکی از بحث های بسیار مهم در علم فروش و بازاریابی است و به روش های مختلف و جدیدی باید انجام شود.

امروزه بازاریابی با اینستاگرام تأثیر زیادی بر کیفیت و روند برندسازی شرکت ها دارد، و اگر به شیوه ای صحیح و به دور از اشتباهاتی که در مقاله فوق اشاره شده اند، انجام گیرد، می تواند سود و درآمد بسیار بالایی را عاید شرکت شما گرداند.

همچنین آکادمی بازار سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور در زمینه کسب و کار، به شما نکاتی را در خصوص مدیریت یک کسب و کار یا شرکت به صورت موفقیت آمیز و اصولی و همچنین ویژگی های منحصر به فرد انسان ها و کارآفرینان موفق جهان که به شیوه های نوین کسب ثروت نموده اند، را به شما تدریس خواهند کرد.

برای ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، کافی است به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

6
دیدگاه بگذارید

avatar
4 دیدگاه نویسنده
تینا پورشاهیدتیم تحریریه آکادمی بازارadminسعیدSooorayaaa اخرین دیدگاه های نویسنده
فریبرز
مهمان
فریبرز

شما استفاده از رباتهای که برای لایک و کامنت و افزایش فالوور هست رو پیشنهای میکنید؟

admin
مدیر کل

نه این کار باعث بلاک شدن شما از سمت اینستاگرام میشود.

Sooorayaaa
مهمان
Sooorayaaa

خیلی ممنون مطلب خیلی مفید و کاربردی بود.

تینا پورشاهید
ویرایشگر

سلام. وقت به خیر. خوشحالیم که مورد توجه تون قرار گرفته و براتون مفید بوده.

سعید
مهمان
سعید

با دوتا اکانت هم میشه لاگین کرد؟