مقالاتموفقیت / انگیزشی

7 راهکار فوق العاده برای احساس شادی بیشتر در زندگی

کترین اسمیتسن (Katherine Smithson) کپی‌رایت نویس تازه‌کار است که سعی دارد در وبلاگ‌نویسی پیشرفت کند. او در حال حاضر از طریق bestessay.com در وب سایت‌های مختلف مطلب می‌نویسد و وبلاگ نویسی مدرن را تجربه می‌کند، و امیدوار است روزی بتواند در صنعت وبلاگ نویسی و نویسندگی، به یک شخصیت مطرح تبدیل شود.

“شاد بودن، انتخاب شماست، تصمیم‌ بگیرید که از همین امروز و هر روزی که سپری می‌کنید لذت ببرید، تا بتوانید یک سال پربرکت، همراه با کامیابی و موفقیت داشته باشید. شاید شما درگیر موانعی باشید یا شرایط‌تان عوض شود، اما اجازه ندهید که آن تغییر، تصمیمتان را عوض کند؛ آن را در راستای رسیدن به شادی و خوشبختی هدف‌گذاری کنیدجول استین (Joel Osteen)

برای بیشتر افراد، کلمه‌ی خوشبختی کاملا غیر قابل توصیف و دست نیافتنی است، برای آنها ادراک و تجربه‌ی این احساس به ظاهر ساده، کار آسانی نیست؛ بنابراین نتیجه این می‌شود که آنها به مرور زمان در طی استهلاک ناشی از کارهای روزانه و روزمرگی، احساس خستگی و افسردگی می‌کنند.  من هم در گذشته، یکی از این افراد ناراحت و ناراضی بودم. رهایی از آن شرایط کار آسانی نبود، اما خوشبختانه توانستم از آن جان سالم به در ببرم، و می‌خواهم شما نیز این رهایی را تجربه کنید. در اینجا 7 روش که از نظر من برای رسیدن به شادی و رضایت بسیار مفید و موثر بودند را با شما اشتراک می‌گذارم تا شاید شما هم بتوانید به خوبی از آنها استفاده کنید و زندگی شادتری داشته باشید.

خودتان را در راستای ایجاد اصلاحات بیشتر و بهتر، ارتقا دهید

یکی از حقایق خنده‌دار در مورد ما آدمها این است که خودمان، زندگی خودمان را سخت و پیچیده می‌کنیم. ما به دلیل ذات مغرورانه‌مان، تمایل زیادی به پذیرش اشتباهات و اعتراف به آنها نداریم و تا جایی که بتوانیم از آن شانه خالی می‌کنیم. چیزی که من دریافته‌ام، این است که برتری داشتن در یک مبارزه، مزایای خود را دارد. برای افراد مبتدی، کسانی که سعی در ایجاد اصلاحات دارند، کسانی هستند که در آخر کار، احساس “سبکی” بیشتری دارند. وزن و بار افکار منفی به سمت فرد مخاطبتان به سادگی محو می‌شود و به دنبال آن، تمام احساسات مریض نیز از بین می‌روند. از این گذشته، هیچ انتظار مثبتی نمی‌توان از پل‌هایی که پشت سرمان خراب شده داشت. درست است، در تمام قوانین همیشه موارد استثنایی وجود دارند، اما من شخصا در اینکه تا حد ممکن ارتباطاتمان را حفظ کنیم و گسترش بدهیم ایرادی نمی‌بینم.

خود واقعی‌تان را بپذیرید

من فیلم LEGO را بسیار دوست دارم، زیرا اهمیت شاد بودن را با پذیرفتن خود واقعی‌تان تصریح می‌کند. اگر در پی رسیدن به رضایت و شادی درونی باشید، به خاطر داشتن این مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مرتباً “خود بودن” را به خودتان یادآوری کنید و آن “خود” را دوست بدارید، و اینکه شما نباید برای داشتن احساس خوشبختی و رضایت، شبیه کسی باشید یا به استانداردهای افراد دیگر برسید؛ پس هرگز خودتان را با کسی مقایسه نکنید، سعی نکنید شبیه دیگران باشید و از چیزی که هستید، از خود واقعی‌تان که شبیه هیچ‌چیز و هیچ‌کس دیگر نیست، لذت ببرید.

شکایت کردن مداوم از زندگی شما را از موفقیت دور می کند
بخوانید

Seven Helpful Tips for a Happier You همچنین، شما هرگز نمی‌توانید در زندگی رضایت همه را جلب کنید و مورد تایید تمام آدمهایی که می‌شناسید، باشید. شما هرگز از نظر دیگران عالی و کامل نخواهید بود، چون همه‌ی ما استانداردهایی تخیلی در ذهن داریم که آن خصوصیات تنها در افرادی مثل برد پیت وجود دارد. من و شما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم و گاهی اوقات، ممکن است یک شخص به هیچ عنوان و از هیچ نظری، آدم دلپذیری نباشد.

هرگز از کسی انتظاری نداشته باشید و از امید بستن به دیگران بپرهیزید

ممکن است این حرف تا حدودی بدبینانه به نظر برسد، اما چیزی که من در زندگی آموخته‌ام این است که برخی افراد هرگز نیازهای شما و انتظاراتی که از آنها دارید را برآورده نمی‌کنند؛ بنابراین، من نگرش “کار بیشتری انجام بده و انتظاری نداشته باش” را در خودم پرورش دادم. اگر یک دوست یا یکی از اطرافیانتان دائماً و مکرراً شما را ناامید می‌کند، پس امید بستن به او را کنار بگذارید و از او انتظار این را نداشته باشید که کاری برایتان انجام بدهد. در عوض، خودتان کار را انجام بدهید و از نتیجه‌ای که به دست می‌آورید، لذت ببرید.

وقت کمتری را در اینترنت صرف کنید

اگر مدت زیادی در اتاقتان بمانید، افسردگی کم‌کم به سراغتان می‌آید و هرچقدر وقت بیشتری را در آنجا صرف کنید، افسرده‌تر و گوشه‌گیرتر می‌شوید. از خانه بیرون بزنید، به گردش بروید و از گرمای آفتاب لذت ببرید. مسلما اینترنت سرزمین عجایبی است پر از اطلاعات مفید، آدم‌های عجیب و جالب، و ماجراها و اتفاقاتی که هیجانات زندگی روزمره‌تان را می‌سازند؛ اما زندگی چیزی بیشتر از نشستن پشت صفحه‌ی مانیتور و زل زدن به آن است (فقط به یاد داشته باشید که قبل از بیرون رفتن، این مقاله را تا انتها بخوانید)

برای چیزهایی که واقعا توانایی انجامشان را دارید، تلاش کنید و انرژی صرف کنید

چیزهای بسیاری در زندگی هستند که کنترلشان از توان من خارج است و نمی‌توانم تغییری در آنها ایجاد کنم، تجربیاتم بارها این را به من ثابت کرده‌اند. برای مثال، اینکه کتابی که من می‌نویسم، به پرفروشترین کتاب نیویورک تایمز تبدیل شود یا اینکه یک نفر از مدل موی جدید من خوشش نیاید، چیزهایی نیستند که بتوانم کنترلی روی آنها داشته باشم. به هر حال، چیزهایی هم هستند که من “می‌توانم” کنترل کنم و تغییر بدهم، و آنها همان چیزهایی هستند که حقیقتا اهمیت دارند. این یکی از مهمترین موارد لیست است و توجه به آن بیشتر از بقیه توصیه می‌شود، زیرا شادی و رضایت بیشتر از هرچیزی، یک تصویر و حالت ذهنی است.

بیشتر به ملاقات عزیزانتان بروید

افراد خانواده، در شادی و غم، همراه و یاور هستند. من در دوران کالج، به دلیل همنشینی با دوستان بد، دوبار در امتحانات ترمم مردود شدم و این قضیه باعث ایجاد یک دوره افسردگی شدید در من شد. خوشبختانه مادرم به من گفت که می‌توانم باقی نیمسال را در کنار او بمانم و خلاصه بگویم، او و عزیزانم من را نجات دادند. هرگز فراموش نکنید که شما تنها نیستید، گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام بدهیم، این است که به خانه و آغوش خانواده برگردیم.

آیا صدایی در درونتان می گوید شما به اندازه کافی خوب نیستید؟
بخوانید

هر زمان که فرصتی پیدا کردید، تمرینات ورزشی انجام دهید

فیزیک بدنی شما، تاثیرات زیادی بر روان‌تان دارد، زمانی که شما درحال بالا رفتن پله‌ها به مشکل تنفسی بر می‌خورید، نمی‌توانید احساس رضایت داشته باشید، درست است؟ آن چربی‌ها را بسوزانید و زندگی سالم‌تر و شادتری داشته باشید! شادی و رضایت در طبق نقره برای شما سرو نمی‌شود، باید برای به دست آوردن آن تمام تلاشتان را بکنید و زحمت بکشید. به این توصیه‌هایی که در بالا عنوان کردم عمل کنید، امیدوارم که بتوانید حال روحی خود را بهبود بخشید!

احساس شادی از آن دسته نعماتی است شاید اکثر ما به اندازه کافی شکرگزار آن نباشیم. احساس شادی واقعی تاثیرات عمیقی در شخصیت، رفتار و حالات درونی ما می گذارد. این احساس مانند فیلتری عمل می کند که تمام انرژی های منفی را گرفته و شکوفایی ذهن و قدرت ایده پردازی را در ما بیدار می کند. بدنبال فعال شدن این بخش ها افکار جدید، ایده های نو و راهکار های متعددی برای حل یک مشکل یا شروع یک کار به ذهن ما خطور می کند. اگر شما دائم در ذهن خود افکار منفی را بپرورانید دیگر به ذهن خود اجازه ایده پردازی نمی دهید در همین جاست که شما به یک بمب بست بر می خورید. برای قدم نهادن در مسیر موفقیت شما نیازمند ذهنی خلاق هستید تا در مواجهه با مشکلات جدید بتوانید از پس آن ها بر بیایید. یاس و ناامیدی نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه شما را به بیراهه نیز می کشاند. اگر شما نیز به دنبال راهی برای بیرون آمدن از بمب بست و شروع دوباره هستید به آکادمی بازار بپیوندید! آکادمی بازار با تمام توان خود به شما کمک خواهد کرد تا توانایی ها و مهارت های لازم برای دستیابی به موفقیت را بیاموزید. برای شروع می توانید در سمینار بزرگ دکتر احمد محمدی شرکت کنید. برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

    سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

در لحظه زندگی کن
به زندگی به عنوان سفری خوشایند بنگرید
چرا می پنداریم شادی و خوشی دست نیافتنی هستند؟
هنر خوب زیستن تغییر تشکر برای رسیدن به آرامش
7 قدم به سمت ساختن یک زندگی شادتر برای افراد درونگرا
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن