کارآفرینی / کسب و کارمقالات

هفت دلیل قانع کننده برای دنبال کردن رویاهای دیرینه کسب و کار

به هفت دلیل باید رویاهای خودمان را در کسب و کار دنبال کنیم و نگذاریم از دست بروند.

فرنوش بروک (Farnoosh Brock) کارآفرین، نویسنده، سخنران، مربی کسب و کار و کارشناس آبزیان سبز است که به حوزه‌های مختلفی علاقه دارد. او پس از یک دوره‌ی حرفه‌ای طولانی، رسانه‌ی خود و شرکت انتشاراتی Prolific Living را آغاز کرد.  او به حرفه‌ای ها نشان می دهد چگونه از «بحران اواسط دوره شغلی»  عبور کنند. در این مقاله آکادمی بازار به معرفی هفت دلیل دنبال کردن رویاها ی دیرینه می پردازد.

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. همچنین می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار قرار بگیرید.

استاد احمد محمدی

دنبال کردن رویاها

از اولین باری که شما ایده‌ای برای کسب و کار داشته‌اید و آن را روی یک کاغذ یادداشت کرده‌اید،چه مدت می‌گذرد؟ ایده‌ای که امیدها و آرزوها و اشتیاقی برای یک شروع تازه در شما ایجاد کرد. آن ایده مانند بذری بود که خودش را در ذهن شما کاشت و از خلاقیت تان برای آبیاری خود استفاده کرد؛ و باعث شد شما از خود بپرسید : ” اگر بشود؟”

◊ اگر این ایده را دنبال کنید و جواب بدهد چه؟

◊ اگرکسب و کاری راه اندازی کنید و موفقیت آمیز باشد؟

◊ اگر تغییری ایجاد کند که به آن افتخار کنید؟

◊ اگر مشکلات را حل کند و فشارها را از بین ببرد؟

◊ اگر جالب و هیجان انگیز باشد ؟ و همزمان پولساز هم باشد؟

و در پس ذهنتان :

◊ اگر این ایده جواب دهد چه؟

◊ اگر در نهایت از دریافت چک حقوق ماهیانه و کار کردن برای دیگران خلاص شوید؟ شاید ایده‌ی کسب و کارتان را با چند دوست نزدیک درمیان گذاشته باشید؛ یا شاید هرگز به کسی نگفته باشید. به هرحال، من درک می‌کنم. رویاها شکننده‌اند و آسیب پذیری‌تان را در برابر دنیا آشکار می‌کنند؛ و وقتی بحث رویاهای کسب و کار به میان بیاید، قضیه شکل بسیار پیچیده‌تری به خود می‌گیرد.

وقتی شما به دنبال رویاها ی کسب و کار خود می روید، عموما به شکست آن فکر می کنید. گفته می‌شود بیشتر رویاها ، عموما قبل از اینکه فرصت تجلی پیدا کنند، در ذهن سازنده‌شان می‌میرند.

استاد احمد محمدی

شما در حال حاضر یک ایده‌ی کسب و کار دارید، درحالی که من حتی به خودم اجازه نمی دادم فکرش را هم بکنم و چنین ایده‌هایی داشته باشم. من یک ایده پرداز یا مغز متفکر کسب و کار نبودم، چه کسی فکرش را می‌کرد که “من” بتوانم لاین کاری خودم را شروع کنم و به موفقیت برسم؟

اهمیت پرداختن به روی دیگر امید در مسیر موفقیت و خوشبختی
بخوانید

من تصورش را هم نمی‌کردم که آنقدر از زندگی کارمندی خسته شده باشم که شغلی که ۱۲ سال در آن موفق بودم را رها کرده، و شروع به ساخت کسب و کار خودم از صفر کنم. اما چیزی که هست اینکه وقتی شما با نام موفقیت و شادی، بدون اینکه به درون خود توجه داشته باشید بدون فکر یک راه را در پیش می‌گیرید و دنبال کردن  رویاها و اهدافتان را به راه های ساده‌تر زندگی می‌بازید، خودتان را برای یک شکست بزرگ آماده می‌کنید.

مطالعه بیشتر: ۷ روش برای خلق زندگی رویایی

مطالعه بیشتر: تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

ساده‌ترین تعریفی که از شکست ارائه می‌شود، نارضایتی است. اگر شما از مدل زندگی‌تان یا کاری که می‌کنید ناراضی باشید، یعنی شکست خورده‌اید، یا دقیقتر بگویم، هنوز به موفقیت نرسیده‌اید. مردم اغلب این جزئیات ساده را در پی پیشروی دیوانه‌وار در شغل شان فراموش می‌کنند: شما مجبور نیستید برای تامین مخارج زندگی، شادی‌تان را فدا کنید، مگر اینکه خودتان بخواهید.

می‌توانید هر دو را داشته باشید، پس بر داشتن آن اصرار بورزید. حالا به بحث اصلی‌مان، یعنی دنبال کردن رویاها ی دیرینه‌ی کسب و کار بپردازیم. من می‌گویم شما باید رویایتان را همین امروز پیگیری کنید و هفت دلیل قانع کننده برای آن می‌آورم.

زمان مناسب: بهترین و مناسب‌ترین زمانی که شما می‌توانستید شروع به عملی کردن و دنبال رویاها ی خود داشتید، ده سال پیش بود. زمان مناسب بعدی، همین حالاست. و حالا شما تجربه و مهارت بیشتر و دید وسیع تری دارید. انتظار و تعلیق ایجاد شده، شما را به اندازه‌ی کافی برای قدم های بزرگ آماده کرده است.

موهبت درونی شما: شما موهبت خاصی دارید، اینکه ایده‌ای در ذهن شما شکل گرفته که تا به حال به ذهن شخص دیگری نرسیده، یا حداقل به این شکلی که شما می‌خواهید آن را ارائه کنید وجود نداشته است.

فرصتی برای دیگران: شما با دنبال کردن رویاها  این فرصت و مزیت را فراهم می‌کنید که عده‌ای بتوانند از قبال آن به درآمدی برسند و فرصت های شغلی ایجاد شود.

بار پشیمانی: صدای درون شما، رهایتان نمی‌کند و هرگز از فکر موفقیت احتمالی آن کار و پشیمانی حاصل از دنبال نکردن آن، خلاص نخواهید شد.

زندگی پر نعمت: اگر شما رویای این ایده را در سر دارید، به این معنی است که می‌خواهید پیشرفت کنید و به سطوح بالاتری برسید. شما یک زندگی پر نعمت و غنی می‌خواهید. اگر آن فرصت را از دست بدهید، خودتان و اطرافیانتان را از حصول این نبوغ و چیزهای خاصی که با آن می‌توانستید ایجاد کنید محروم می کنید؛ و همیشه حس می‌کنید یک چیزی کم است.

5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن
بخوانید

عاملی برای تغییر: این کسب و کار، ابزار و شانس شما برای تبدیل شدن به عاملی برای ایجاد تغییر است. از دنبال کردن رویاها برای اعمال تغییری که فکر می کنید دنیا به آن نیاز دارد استفاده کنید. از کسب و کارتان به عنوان یک سکوی پرتاب و منبع الهام برای تغییر استفاده کنید.

تغییر را با کار و سهم خود در جهان، نیرو ببخشید. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی اهمیت و دلایل تغییر را به شما خواهند آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

یابنده ی آزادی: شما یک حس آزادی که تعداد محدودی از کارمندان آن را تجربه می‌کنند، احساس خواهید کرد. راه اندازی کسب و کار خودتان و رئیس خود بودن، نهایت مسئولیت پذیری شخصی و آزادی عمل به اندازه‌ای که مناسب شماست، به همراه می‌آورد.

این جایگاه قدرتمندی است که با دنیال کردن رویاها می‌توانید به دست آورید. آن ایده‌ی قدیمی‌تان می‌تواند شما را به آنجا برساند. رها کردن و بی‌توجهی به رویاهای دیرینه‌ی کسب و کار، حتی در پس ذهنتان، در انتظار “بهتر شدن” شرایط” کاری فعلی، راه حل خوبی نیست.

این فقط تلف کردن وقت ارزشمندتان است. شرایط و چیزها بهتر نمی‌شوند، مگر اینکه شما خودتان کاری برایشان انجام دهید؛ و برای این که شغل فعلی‌تان را رها کنید و به سراغ رویاهایتان بروید، هرگز دیر نیست و عجیب به نظر نخواهد رسید. حالا، آیا انگیزه‌تان برای جان بخشیدن به رویای کسب و کارتان تقویت شده است؟

به ذهن بسیاری از ما ایده های عالی می رسد. ولی تنها تعداد محدودی از افراد هستند که به فکرد دنبال کردن رویاها هستند، خصوصاً اگر این ایده ها مربوط به کسب و کار باشند، زیرا در نظر افراد دنبال نمودن این ایده ها ریسک بالایی دارد. در این مقاله دلایلی که می گویند چرا شما باید ایده های خود را دنبال کنید، آورده شده اند. آیا این دلایل برای دنبال کردن ایده هایتان کافی نیست؟! بنابراین درنگ نکنید، بروید به دنبال آن ایده ها و ببینید برای عملی کردن آن ها به چه چیزها و مهارت هایی نیازمندید.

شما برای موفقیت در کسب و کارتان می توانید از مقالات آکادمی بازار از جمله مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده نمایید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

اهمیت استارتاپ چیست؟ ۱۱ قدم تا راه اندازی یک استارتاپ
تعریف تجارت آنلاین و روش راه اندازی آن
بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی یا گوریلا مارکتینگ
رمز موفقیت در کسب و کار : فقط کار کنید
تاکتیک کسب و کار موفق: وقت طلاست
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن